Zlé časy v El Royale

• Česko Zlý časy v El Royale (viac)

Hotel El Royale leží neďaleko jazera Tahoe a prechádza priamo cez neho hranica dvoch amerických štátov, Nevady a Kalifornie. Hostia si tak môžu vybrať izbu buď v Nevade alebo v Kalifornii a porušovať či dodržiavať zákony jedného alebo druhého. Tento hollywoodskými celebritami kedysi obľúbený hotel má svoje slávne časy dávno za sebou. Jeho slávu pripomínajú len čiernobiele fotografie slávnych hostí na stenách, chátrajúci luxusný interiér, veľký jukebox so starými šlágrami a neurotický zamestnanec, ktorý sám všetko udržuje v chode. Keď sa v jednom dni v hoteli zíde päť hostí, je to podozrivé. Kňaz, soulová speváčka, dve mladé dievčatá a niekto, kto na prvý pohľad vyzerá ako obchodný cestujúci. Podozrivým je aj hotel El Royale, ktorý nielen vo svojich stenách ale aj pod podlahou ukrýva mnohé tajomstvá. S príchodom noci a ďalších nepozvaných hostí bude mať každý z prítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastné vykúpenie, predtým než sa všetko odoberie do horúcich pekiel. (Cinemart SK)

wanry02

Velmi příjemné překvapení. Jelikož jsem původně moc nečekal, tak jsem dostal výborný atmosférický snímek, plný dlouhých scén a velkého množství zvratů a kdyby nebylo poslední třetiny, kdy se film začal táhnout a překombinovávat, šel bych s hodnocením o stupeň víš. Co se týče těch prvních dvou třetin, tak tam jsem naprosto spokojený. První představování hlavních postav a dialogy mezi nimi fungují bravurně a i herecké výkony se mi opravdu zalíbili. Děj má příjemný spád a režisér nešetří se spoustou zajímavých kamerových záběru, což je mimochodem další výrazný klad snímku. Pak ale přichází na scénu Chris Hemsworth a jak zde většina uživatelů vychvaluje Chrise i jeho postavu do nebes, tak já beru naopak jeho postavu za hlavní příčinu zhoršení třetí třetiny filmu. Ale tak když opomenu ještě ten úplný závěr, který mě nesedl tak se jedná o příjemné překvapení a doufám že podobných filmů bude jen přibývat. 80% ()

prochyn

Tragédie jak od Shakespeara nebo od Tarantina. Z počátečního chaosu krystalizuje dost děsivý příběh. Vlastně spousta příběhů. ()

natalanka

Jeff a Cynthia.... jak jsem byla ráda, že tyhle dvě postavyvyvázly :-) Neskutečně. Těm jsem fandila od začátku. Na to že je na place hlavně jen 7 lidí... tak paráda. Zvrat za zvratem. Chvilkama bych to popostrčila, ale jinak super počin. Chris to teda zahrál toho úchyla. Kdybych nevěděla, že je to herec tak by z něj šel ve skutečnosti neskutečný strach. Thor... úžasný bůh a tady Bůh šílenství. Ale rozplývám se nad Jeffem... sakra chlap má stále šmrnc v tom hraní. Skvělé :-) ()

AndrewNewman

Ak by bolo trápne čurakovie hodnotené na Oscaroch, Chris je jasný víťaz. K tomu tá jeho večne odhalená košeľa pre dámy bola pre pánov naozaj nepríjemná, o tancovaní na song ani nehovorím. Pritom voči nemu nemám nič, v Rivaloch som ho žral, ale nemám rád, keď publiku potvrdzuje, že je hercom len preto, že vyzerá dobre. Naozaj boli najlepším aspektom filmu dvaja charizmatickí herci Bridges a Ham. Pán dobrých momentov sa tam nájde, všetko ale nakoniec doj-balo akože epické finále. Niekto sa tu hral na Tarantina, ale nebolo to ono. Bratia Coenovci sú tiež vzdialení. Povedal by som, že šlo len o inšpiráciu. Film vcelku fajn, ale videl som veľa filmov s podobnou tématikou, ktoré na tom boli lepšie. ()

RobinPM100

Začátek působil solidně, pak se to zvrhlo v nudnou sebeukájející zmatenost. Hemsworth si zahrál sektářského magora - pravděpodobně inspirováno hrou Far Cry 5 - a jeho role neměla ani hlavu, ani patu. Závěr se pak zvrhne do totální bejkárny, kdy si uvědomíte, že to vlastně bylo úplně o hovnu a šlo jen o to dostat díváky (čky) do kina na Hemsworthe s rozeplou košilí. Z hormonálního hlediska pro divačky OK, ale z filmového hlediska poměrně shitoidní záležitost. 3/5, budu mírnej. ()

Mikecat

Stále som čakal, kedy réžia zaradí 3 rýchlostný stupeň, no nestalo sa tak. Úvod vyzerá veľmi nádejne, tajomný muž v plášti ukrýva poklad pod podlahu. Scéna končí a prichádzajú hostia z kontextu sa chápe po niekoľkých rokoch do opusteného hotela s napohľad úchylným recepčným. Nasleduje pridanie plynu pri odhalení tajných chodieb a odhalení agenta FBI, ktorý ale hneď dohrá roľu a réžia priťahuje ručnú brzdu opäť, kým sa dej trocha rozbehne v druhom dejstve černošky a falošného kňaza. Tu sa to aj cele pekne zamotá, kým nepríde vymletý sektár s pištoľou réžia utiahne ručnú a pred záverom pridá plný kotol a napáli s autom do steny. Konec filma. Očakával som viac - FBI agent mohol dostať viac priestoru ako aj celá tá vec so skrytým pokladom sa dala pekne rozvinúť. ()

JuveIt

Vizuálně dokonalé s úžasnou atmosférou. Hvězdné herecké obsazení je bez chybičky (až na tu Dakotu), ovšem ten děj je tak hrozně nudný a často velmi předvídatelný. Z tohodle se dalo vytěžit o dost víc, než se vytěžilo. I přesto je to film hodný alespoň jednoho zhlédnutí. ()

srolyma

Obecně nemám moc důvěru k filmům, které se odehrávají během jedné noci na jednom místě s omezeným počtem herců, ale tohle stálo za to. Dost podobné Tarantinovu Osm hrozných. Pár lidí v jednom hotelu, z nichž každý je ve výsledku někým úplně jiným než za koho se vydává. Nečekané dějové zvraty, různý úhel pohledu, kupící se mrtvoly, jo, dobré to bylo. ()

heavy66

Nic není jak se zdá, a v El Royale to, jak se zdá, platí dvojnásob! Ale jinak už celkem nic. Naštěstí byli v tom jukeboxu Deep Purple! ()

Iktus

Myslím, že Trabantino by měl Drůjovi vytahat pár chechtáků z portmonky za totální nezvládnutou kopírku Fictionu. To se nepovedlo. Chybí tomu buď více surovosti, násilí nebo fórků. Ale takhle je to naprostá píčovina ()

blondboss

Nič závratné sa nekoná. Ono naozaj tento snímok má prudko "tarantinovský" nádych a niektoré scény sa ozaj dajú označiť za vcelku coolové, ale celkovo je tu cítiť absencia akéhosi viac premysleného scenáru a niektoré sekvencie sú ozaj prvoplánové, hlavne od príchodu Hemswortha už sa to čaro akosi začalo vytrácať. Každopádne ale vcelku unikátny snímok, ktorý neurazí. 60 % ()

Dejf4

Jsem spokojený. Velmi zajímavý Neo-noir. Film nabízí dobré až skvělé momenty, ale též špatné až otravné. Tak trošku se utopil ve svých ambicích a především ke konci se snímek trochu zadýchal a těžko popadal dech. Každopádně nadprůměrná podívaná, která velmi dobře pobaví. 7/10 ()

mnx

V kdysi slavném, nyní zapomenutém, a trošku děsivém hotýlku se hrou osudu sejde banda největších bad boys (and girls) z širého okolí, a zábava tak může začít. Ze začátku jsem se bál, co z toho vyleze, ale nakonec se z toho vážně vyklubal solidní biják s pěkně prokreslenými charaktery všech zúčastěných. Ano, trošku jako od Tarantina, ale na rozdíl od něj nebylo díkybohu všechno až absurdně propointováno a všechna tajemství nebyla odhalena, a divák má tak určitý prostor pro vlastní závěry. ()

Gortyna

Pocta soulu, zrcadlům a Tarantinovi. A písničkou Hold on, I´m comming, která běží při závěrečných titulcích, se ve svých začátcích proslavil Michal Prokop. ()

wopi

Kdyby se to trochu prostříhalo, byla by to skvělá tarantinovka. Ale občas se ty hovory zbytečně natahují a zpěvu je taky fakt moc. Jinak výborně gradující záležitost. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (viac)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)