Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (48)

Epizoda 8 (2017) (S02E08)

Minuty před bouří signalizují parádní akcí probitou satisfakci. ()

Epizoda 9 (2017) (S02E09)

S tím, že se touto částí měl původně celý seriál uzavřít, by se jednalo o jeden z nejepičtějších závěrů v novodobé seriálové historii. Bez jakýchkoli nesmyslných kroků se tvůrcům podařilo v poslední scéně dostat tam, kde to všechno začalo! RIP všem, kteří padli za úspěch loupeže... ()

Jsme tady zas! (2019) (S03E01)

Sice je důvod Riova zatčení a jeho následků neskutečně tuctový, to jejich shledání je ale dokonalé a nápad na další loupež megalomansky perfektní. Snad se pod křídly Netflixu udrží laťka stále dost vysoko. ()

Aikido (2019) (S03E02)

Cesta, jak si udržet postavu Berlína pomocí flashbacků mi nebude vadit v tom případě, kdy nepříliš záživné momenty z minulosti nezastíní dění přítomné. A tak na mě druhá epizoda třetí sezóny bohužel zapůsobila. ()

48 metrů pod zemí (2019) (S03E03)

Trochu mi vadí, že nás příběh vhodil mezi nové postavy bez jakéhokoli sebemenšího seznámení, ale na druhou stranu to nepovažuju za tak důležité. Důležité je, že zatím nejsem novou dějovou linkou unešený tak, jak jsem si zvykl z mincovny. ()

Delfínova chvíle (2019) (S03E04)

Asi mi mělo být jasné, že Netflix bude chtít mít seriál mnohem živočejší, aby zasáhl co možná největší fanouškovskou oblast, tudíž akce střídá mysteriózno, které umí snad jen Španělé a dle mého tím původní kouzlo La Casy hodně ztrácí. ()

Třesk, plesk, čau (2019) (S03E05)

Kromě pár dobrých štěků Bogoty jsou nové postavy buďto velmi nevýrazné (Marseille) nebo naprosto “napřesdržku” (Palermo). A přes to u mě nejede vlak. ()

Nepodstatné záležitosti (2019) (S03E06)

Nemůžu se ubránit pocitu, že mě Murillová bavila víc jako odhodlaná inspektorka než jako Profesorův poskok. U jistých postav je znát, že se drží jen kvůli penězům. ()

Rychlé uvolnění (2019) (S03E07)

Sice jsem zpočátku třetí řady na přemíru akce nadával, v takovéto podobě se mi ale hodně zamlouvá. Mezi všemi “záporáky” Money Heistu mám rozhodně nejradši Suaréze. Typický španělský policajt, kterého nechcete naštvat. ()

Na nic (2019) (S03E08)

Vždycky když začne hrát ta podmanivá píseň Bella Ciao, je jasné, že dojde k něčemu velkému. Právě došlo (dle mého) k nejhoršímu úmrtí v historii seriálu a to zejména proto, že bych to radši přál těm osinám v zadku, jako je třeba Tokio. Ta se nejen ostříhala u nejhoršího kadeřníka všech dob, ale ještě bude remcat kvůli kopačkám od někoho, kdo kvůli ní seděl za mřížemi. Kráva! ()

Game Over (2020) (S04E01)

Je dost cítit, že už to nebude ono, ale pro klid na duši dokoukám s nadějí, že ty nudné pasáže zas vystřídají nějaké pořádné zvraty. ()

Berlínova svatba (2020) (S04E02)

Nebýt Profesora a Marseilleho, tak se neubráním hodně nízkému hodnocení vzhledem k tomu, jak, bez prominutí debilně, se všichni únosci začínají chovat. Dialogy se z nejlepší mysteriózního seriálu z končin Španělska velmi rychle transformují na absurdní promluvy mezi postavami z kolumbijských telenovel... ()

Lekce z anatomie (2020) (S04E03)

Stále mi chování postav spíše irituje, než aby posouvalo děj dopředu a zvraty přicházejí v dost mizerné formě. Nevzdávám, ale jsem znechucen vývojem sezóny. ()

Paso doble (2020) (S04E04)

Zpočátku série mi vadil přehršel flashbacků a nadával jsem na to, že scény s Berlínem zastiňují dění v současnosti. Nyní obracím list a mnohem radši sleduju plánování loupeže než loupež samotnou. ()

Pět minut předtím (2020) (S04E05)

Semtam mi ty akční sekvence opravdu lezou krkem, je na nich ohromně znát, že už tvůrci kašlou na promyšlenost děje a jede se jen na kvantitu a snahu diváka připoutat ke křeslu jen proto, že se pořád něco děje. Zároveň mi ale nynější akční scéna konečně sedla do noty, když jsem se už musel vzdát veškerého mysteriózna, jímž seriál kdysi oplýval. ()

Technické KO (2020) (S04E06)

Díl, na který jsem s vědomím, že dojde k úmrtí jedné z hlavních postav, čekal už od konce třetí řady. Díl, který se už trochu vymaňuje z té bídy, jež představovala první polovina letošní La Casy. Díl, od kterého nás už čeká jen smršť akce, která tomuhle seriálu konečně svědčí. ()

Útok na stan (2020) (S04E07)

Nesmyslné chování ústředních charakterů jde stranou, do popředí se zase konečně dostávají Profesorovy místy sice až fantazijní, stále ale kulervoucí kroky. Průměrná sezóna se opět vyzdvihuje do svých výšin. ()

Plán Paříž (2020) (S04E08)

Než se kdokoli dostane do prozatimního konce seriálu, může ho název epizody hodně zmást. Jinak se ale jedná o opravdu divoké a neunavující finále, kdy máte zpátky tu nesmrtelnou chuť fandit lupičům naprosto ve všem. “Za Nairobi!!” ()

Konec cesty (2021) (S05E01)

Nechtělo se mi tomu věřit, po slabší třetí a nevyvážené čtvrté řadě jsem už počítal s tím, že pátá série bude jen intenzivní, ale nesmyslný dojezd a silně jsem se mýlil. Netflix jakoby si uvědomil, že jeho nejsilnější vlajková loď musí kromě zábavy přinést i logický děj a pátá sezóna španělského fenoménu začíná silně kulervoucně a jestli se v tomhle tempu udrží, prohlásim ji mile rád za nejlepší seroš letoška. ()

Věříš v reinkarnaci? (2021) (S05E02)

Otravné chování jistých postav z předchozí série jde stranou na úkor sílící akce, které jsme se na seriálovém poli snad doposud ještě nemohli nikde dočkat. Takhle vypadá high budget seriál s poutavým příběhem a minimem logických děr! ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi