Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (48)

Epizoda 8 (2017) (S02E08)

Príbeh: Moskvou emotívny odchod a vytúžené prerazenie steny tunela. Nikto asi nečakal, že sa profesor postaví v aule v tlačiarni pred rukojemníkov. Rachel si zrejme už definitívne volí stranu a odchod z banka je na spadnutie... Prevedenie: Úprimne ma serú pohnútky našej milej komisárky a jej motívy k jej činom kde sa v jednej epizóde zaprisahá k doživotnej nenávisti k profesorovi a po pár teplých vetách sa k nemu bezhlavo pridáva.... proste scenáristické lapsusy z prvej ruky. 60% ()

Epizoda 9 (2017) (S02E09)

Príbeh: Veľké finále je tu dámy a páni. Ale útek z Kráľovskej tlačiarne cenín asi nebude med lízať a nejedno srdiečko bude pri tom zlomené a nejedno očko vlhké ale to už necháme na finálny diel. Prevedenie: Z veľkého precitnutia lásky medzi Profesorom a Rachel som už grcal v predchádzajúcom komentári a tak mi nezostáva nič iné iba to akceptovať. Na druhú stranu Berlín ten to chytil v tejto časti za gule  vlastne to bola celá jeho časť. Nemal by som dávať také prestrelené hodnotenie lebo tam bolo veľmi veľa nelogických vecí, ktoré by sa v reále riešili úplne inak ale na druhú stranu na to bavilo a nevedel som sa dočkať ďalšej časti a to je asi to o čo v konečnom dôsledku seriálom ide.  95% ()

Jsme tady zas! (2019) (S03E01)

Príbeh: Naši banditi si žijú svoj sídliskový sen na tropických rajoch tretieho sveta. Kým slečna Tokyo nedostane chuť vyraziť si trocha z kopýtka a tak sa dostávame do obvyklých koľají kedy treba niekoho zachrániť. Ale my ho nebudeme zachraňovať len tak my to dáme dokopy s tým že vykradneme Španielsku štátnu rezervu. Delicious nápad. Prevedenie: Lepenie starej bandy trocha na silu ale bol som rád že znova počujem Denverov debilný smiech. Pridali sa k nám nijaké tie nové tváre a hor sa na boj s režimom a to hneď z ostra. Na počesť mŕtveho Berlína ideme vykradnúť Národnú banku. Tá záchrana Ria tá je tam niekde na okraji záujmu ale to je vlastne ústredný motív. 77% ()

Aikido (2019) (S03E02)

Príbeh: Naša stará známe - trocha obmenená a doplnené - partička je späť na scéne a tentoraz sa prebojovali do Národnej banky. Celkom dobré pozadie a premyslený plán ako sa dostať do banky s tým, že sa vyvolá všeobecný chaos. Prevedenie: Nedokážem sa tomu ubrániť ale mám pocit, že odkedy to prebral Netflix sme svedkami jedného scenáristického lapsusu za druhým. Veď ako už len vysvetlíte, že sa najhľadanejšie osoby celého španielska tak ľahko dostanú k svojmu cieľu a tým je prienik do Národnej banky. 73% ()

48 metrů pod zemí (2019) (S03E03)

Príbeh: Guvernér sa stáva rukojemníkom číslo jeden. Plán sa trocha začína komplikovať a máme na scéne prvého raneného a nie je ním nikto iný ako Palermo - ktorému som to inak prial asi najviac. Prevedenie: Diel má celkom dobré tempo a o scenáristických chybách sa už asi v tejto sérií asi ani neoplatí hovoriť. Ale ak ich dokážete odignorovať, tak si seriál celkom užijete lebo dynamika mu určite nechýba. Návrat v čase k Berlínovi a Profesorovi je veľmi sviežim spestrením, ktoré oceňujem. 58% ()

Delfínova chvíle (2019) (S03E04)

Príbeh: Na scénu sa vracia najdebilnejšia postava celého seriálu. Prepáčte ale keď sa toto stalo všetko ostatné čo sa týka príbehu už išlo bokom. Prevedenie: Denvera opäť raz vykresľujú ako debila a pritom je to po expost Berlínovi jediná normálna postava. A keď sa dnu vrútil Arturito uvedomil som si že seriál už ťahá evidentne za kratší koniec ako pôvodná nenetfixovská séria. 53% ()

Třesk, plesk, čau (2019) (S03E05)

Príbeh: Palermu a Nariobi sa dostávajú do konfliktu a zle na to reaguje celá skupina. Raquel dostáva kapky za každý jeden Profesorov ťah mimo vyznačenú os. Na pozadí minulosti sa odohráva vzťah medzi Palermom a Helsinky. Prevedenie: A keď už si myslíte že tam ten netflix nebude nasilu tlačiť homosexuálov a černochov a ich práva tak je tu päť epizóda venovaná práve tak utláčanej LGBT komunite aby sme na nich náhodou nezabudli. Bože chce sa mi grcať však v dnešnej dobe sa už normálny biely heterosexuálny chlapec do filmu ani nedostane. Ja proti týmto skupinám nič nemám ale takto nasilu to propagovať je vážne smiešne. Proste keby som chcel niečo o tom vedieť tak si vyhľadám film s touto tématikou... 33% ()

Nepodstatné záležitosti (2019) (S03E06)

Príbeh: Do banky sa nám vracia Rio a partička samovrahov je znova kompletná. Príjemné poohliadutie do minulosti v kláštore ktoré sľubuje, že v blízkej dobe sa zas musí niečo nutne pokaziť. Prevedenie: Scény s Berlínom stále držia úroveň televíznej zábavy. Hudba podtrháva veľmi dobrú atmosféru celého dielu. 81% ()

Rychlé uvolnění (2019) (S03E07)

Príbeh: Profesorovi a Rachel už vážne tečie do topánok. Rio dáva svetu spoveď o policajnej brutalite. Arturo je samozvaný hrdina rukojemníkov. Prevedenie: Celý diel bol celkom melancholický a jednu hviezdu nad priemerné hodnotenie udeľujem iba za taneček Tokyo a Ria. Moja najnenávidenejšia postava vôbec sa vracia na scénu a mne opäť stúpa krvný tlak. 65% ()

Na nic (2019) (S03E08)

Príbeh: Poručíčka Sierrová konečne začína použivať špinavé praktiky tak ako sa patrí. Jej prvým cieľom je Nairobi a ďalším Profesor s Rachel. Prevedenie: Emočne veľmi vybičovaná časť kedy som si konečne povedal, že je tu vážne veľmi málo nelogických momentov hlavne teda zo strany policajných zložiek. Profesor je prvý raz pre mňa v bezvýchodiskovej situácií. 97% ()

Game Over (2020) (S04E01)

Príbeh: Profesor sa vezie na vlne seba ľútosti a Masile sa mu musí pokúsiť pomôcť. Nairobi potrebuje nutne operáciu, ktorá by jej mohla zachrániť život a nastupujú doktori z Indie. Prevedenie: Opäť veľmi slabá časť na to že sa jedná o pilot novej série. Ak by nebola retrospektíva s Berlínom nedám ani priemerné hodnotenie. 50% ()

Berlínova svatba (2020) (S04E02)

Príbeh: Poručíčka Sierrová sa snaží zahrať Rachel na city a zistiť od nej kde sa nachádza profesor. V banke sa zatiaľ schyľuje k operácií. Vo feedbackoch sa vraciame na Berlínovu svadbu. Prevedenie: Opäť jedna zo slabších častí kde som opäť dal jednu hviezdu navyše za nezmyselné spomienky na futbalový zápas v kláštore a za cameo postavu Neymara.  45% ()

Lekce z anatomie (2020) (S04E03)

Príbeh: Profesorov šifrovaný odkaz sa dostáva k Ráchel, ktorá už upadala do letargie. Palermo to celkom nezvláda a tak musí byť spútaný. Kuje pikle so šéfom Guvernérovej stráže. Prevedenie: Opäť sa raz stretávame s nanajvýš nelogickým chovaním rukojemníkov, ktorý majú dosť skratové reakcie (Palermo, Rio, Denver...). Už aj v retrospektívnom vracaní sa v čase nastal zmätok, kedy si Berlín len tak vyšliapne na tlsťocha na hajzloch čo doteraz nechápem. 48% ()

Paso doble (2020) (S04E04)

Príbeh: Gandia sa vrhá na vlastný súkromný boj s lupičmi a chystá sa jedného po druhom eliminovať. V časovrate sa pozrieme na Bermínove zisťovanie informácií o banke. Prevedenie: Rozhodol som sa zdravý rozum nechať zakopaný vzadu za domom na dvore a hodnotiť tento diel iba po zábavnej stránke. Bolo sa stále na čo pozerať, napätie sa dalo krájať. Ide o život všetkým a Gandia je ozaj týpek ako vystihnutý z plagátu LSNS. Čo tomu dodáva dosť psycho atmosféru. To že sa na konci objaví týpek v superhrdinskom kostýme odmietam komentovať lebo som povedal že sa budem pri hodnotení zameriavať na zábavu a nie na to ako to bolo celé absolútne idiotské a pritiahnuté za vlasy.  77% ()

Pět minut předtím (2020) (S04E05)

Príbeh: Gandia si so sebou berie rukojemníčku. Začína sa hľadanie ihli v kope sena. Arturo neudrží vtáka na uzde a Profa sa snaží všetko dirigovať z vodojemu. Prevedenie: Viete ako som sa v minulej časti snažil nehodnotiť absurditu tohto seriálu ale hodnotiť škálu zábavy a napätia. Tak už to jednoducho nie je možné. Takáto mega sračka by zdvihla zo stoličky aj mŕtveho. Odmyslíme si veci ako že Gandia má vykĺbené zápästie s ktorým by ťažko udržal kvér, Nairobi je novodobí Stephen Hawking, hodinku po operácií pľúc, Denver a Rio sú novodobý pirotechnici, ktorý uhasia granát vestou a prilbou a všetky postavy vo vnútri banky sú buď po lobotómií alebo stúpili do lajna a majú šťastie lebo pri takej prestrelke nič netrafiť ... to si jednoducho inak nedokážem vysvetliť. Jedna hviezda za to že sa na to aspoň dobre pozeralo. 22% ()

Technické KO (2020) (S04E06)

Príbeh: Gandia drží Nairobi ako rukojemníčku a chce vyžiadať dočasné prímerie. Profesorovi musia ísť v hlave kolečná rýchlejšia ak chce pomôcť svojím zverencom. Prevedenie: Aj napriek tomu že sa môže zdať, že všetci majú slepé náboje tak z piatich centimetrov sa Gandia nakoniec triafa. Teraz sa na chvíľku prenesiem do mysle scenaristov tohto hnusu. Povedzme si že v tomto dieli zabijeme Cigánku aby to malo gule. Ale to je absolútne Nenetflixovské tak v predchádzajúcej časti tam rýchlo nasilu hodíme gender postavu Júliu aby sme boli opäť cool a v pohode. Takže už tam máme emncipovanú ženu v podobe Tokyo, Veľkého buzeranta v podobe Helisnky. A tranzvestitu v podobe Julky. OK to by sme s týmto osadenstvom mali dohrať do konca aj keď nám tam chýba niekto tmavej pleti sakra....5% ()

Útok na stan (2020) (S04E07)

Príbeh: Profesor rozohráva svoju hru a zaútočí nie raz, nie dva krát ale pre istotou hneď štyri krát. Situácia v banke sa opäť vyostruje a za všetko môže neschopnosť dolapiť Gandhiu. Prevedenie: Po niekoľkých imbecilných dieloch tu máme konečne jeden ktorý je iba mierne debilný. Konečene sa opäť dostávam z mojej pozície xenofóba do roviny kedy si seriál začínam opäť užívať a stáva sa pre mňa opäť pozerateľný a zábavný. Dúfam že podobným excesom je už koniec aj keď všetci dobre vieme, že nie je... 80% ()

Plán Paříž (2020) (S04E08)

Príbeh: Profesor rozbieha plán Paríž a so svojimi Srbskými kumpánmi sa snaží oslobodiť Lisabon. Zatiaľ v banke prežíva morálnu krízu Denver, Rio aj Monica. Prevedenie: Nebudeme si klamať ide o jeden z tých zábavnejších dielov kde sa kladie do popredia prepracovanosť únikového plánu, tá telenovela v banke je vďaka bohu iba na pozadí a tak nemusím zrážať príliš z hodnotenia. Zostáva nám už iba tešiť sa na ďalšiu sériu. 81% ()

Konec cesty (2021) (S05E01)

Príbeh: Sierrová mučí Profesora bez najmenšej známky empatie. Ten je evidentne v koncoch. V banke sa pomaly udomácňuje Lisabon a dáva si vytúženú sprchu. Prevedenie: Prepáčte! To s tou sprchou som musel napísať lebo dať taký detail na to ako sa žena kúpe je buď scenáristický lapsus alebo fetiš. Alebo oboje. Sierrová je v jej aktuálnej polohe asi najviac sexi herečka z celého Heistu a Profesora je mi niekedy úprimne ľúto mať tam na sebe takú Dominu. Kde sa ten Marsile toľko fláka? 67% ()

Věříš v reinkarnaci? (2021) (S05E02)

Príbeh: Profesor je týraný Sierrovou a vyzerá to beznádejne. V banke sa banda rukojemníkov pokúsi o útek ale dostanú sa k masívnemu arzenálu a tak začína vojna z vnútra. Prevedenie: Profesorova linka ma prekvapivo bavila. Ak si odmyslíme to že s ustráchaných rukojemníkov je zrazu elitné komando, ktorá vie strieľať aj z raketometu tak sa môžeme viesť na vlne zábavy. Ja taký ale nie som a hľadám určité formy realickosti vo filmoch a toto už je zas celkom cez. 67% ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi