Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

a0001

Prvky telenovely kde dominuje naivita nad genialitou. Žiaľ je to neskutočne detinsky trápne. Postavy ako z románu tisíc a jedna noc. Je to uveritelné asi ako panna a dobrovoľný, skúsený gangbang. 40% ()

LittleWing

První série mi stačila na to, udělit seriálu plný počet. Kdybych měla čekat na druhou sérii s nějakou přestávkou, asi bych nejprve zešedivěla a potom oplešatěla. Začala jsem se cítit jako feťačka, která si po pár dílech uvědomila, že v tom jede až po uši a zběsile si šlehala jeden díl za druhým. Je tam úplně všechno – sofistikovaná myšlenka i zápletka, inteligentní a napínavý scénář, gradace, neokoukaní herci a rafinované postavy, které jsou skvěle zahrané. Postavy, které nejde zařadit do nějaké určité škatulky, většina z nich se tu minimálně jednou zachová úplně kreténsky a projde si osobnostním vývojem vlivem nejrůznějších vnitřních i vnějších tlaků. A přesně takhle to funguje i v reálu.. Totálně mě to chytilo za srdíčko. Ano, klobouk dolů a kalhotky taky, je to sexy! Ok, je tam pár nepravděpodobných náhod a samozřejmě, v reálu by se to takto určitě nestalo a bla bla. Ale nasrat! Tohle byl pro mě seriálový orgasmus. Zažila jsem všechno, od kousání nehtů, trhání vlasů a pocení se jako prase přes hysterické vykřikování do ticha a pěst narvanou v puse až po husinu všude, ukáplou slzu a touhu naučit se španělsky. Teď jsem si pustila trailer na třetí sérii a chce se mi vzrušením brečet... Jdu se nechat unášet na vlnách extáze a sehnat si červenou kombinézu. Bella ciao! ()

petrak.vojta

Lepší podívanou jsem za svůj krátký život ještě nestihl zhlédnout... Radost, pláč, napětí, veškeré emoce na které si vzpomenete, se v tomto úchvatném díle nacházejí. Názvy měst, pod kterými se padouši nazývali, mi zůstanou v paměti navěky, a vždy, když se mě někdo zeptá na nějakou věc, a otázka v sobě bude mít jedno město z těch všech (Berlin, Tokio, Denver atd.) jako první se mi vybaví tihle padouši. Moc děkuji že jsem se na tohle mohl podívat, a velice rád si tento krásný seriál LA CASA DE PAPEL pustím znovu. Jednoduše MASTERPIECE!!! ()

Marcas

Co k tomu napsat. Tenhle seriál se stal během 14 dnů, během kterých jsem to celé zhlédnul, mojí srdcovou záležitostí. Nic tak kvalitního jsem už dlouho neviděl. Kdybych nemusel spát a neměl nějaké povinnosti, tak dám všechny 4 série vkuse a bez přestávky, bohužel to takhle samozřejmě nefunguje, a je to asi dobře, jelikož napětí pak trvá dýl než dva dny. První dvě série byly pro mě 95%, třetí byla 90% a (zatím) poslední je pro mě 85%. V poslední čtvrté sérii mi to přišlo už trošičku překombinované. Nicméně zvraty nadále fungují, stejně tak jako emoce, kdy jsem se nejednou málem rozbrečel. Tenhle seriál balancuje na hraně uvěřitelného a reálného jednání policie a všech okolo, kdy si ale většinou řeknete, že to, co se vlastně stalo dává smysl, i když reálně by se to třeba zas tak "naivně" nestalo. Za to respektuju a obdivuju tvůrce, jelikož pohybovat se na takové hraně není vůbec jednoduché, a oni to po celé 4 série drží na straně uvěřitelnosti. La Casa de Papel je zkrátka seriál, který je fantastický a pokud teď náhodou nevíte, na co koukat, tenhle seriál je ta pravá volba. ()

husak_k

La Casa de telenovéla. Ne, seriously, celou dobu mi přišlo, že koukám na highbudgetovou Ordinaci v Růžový zahradě. Viděl jsem jen první sezónu a recap druhý a fakt mám dost. Nejvíc přehodnocená věc, co je na čsfd. Hvězdičku navíc za jedinou kvalitní postavu Berlína. Zbytek postav jsou jenom afektovaný kreténi bez mozku. Puta madre, 30%. ()

IZFNP

Seriál som dlho ignornovala, asi som nemala náladu na španielske bankové lúpeže. Jo, bola som hlúpa, mea culpa. Na druhú stranu som rada, že som väčšinu seriálu nemusela čakať na nové série, pretože Papierový dom mi už pár epizódami zobral dych a tie 4 série som dala za týždeň. V mojej vlastnej televíznej knižnici je La casa de papel seriálové prekvapenie roka. Úroveň produkcie, chytrosť scenára, prekombinované zápletky, spot-on herci hrajúci zábavne napísané postavy, k tomu napätie, zvraty a na televíziu výnimočne epické momenty? Uf. Nebudem seriálu vyčítať jeho občasnú uletenosť, je to predsa súčasť žánru, ukážte mi jeden seriál/film o heiste, ktorý chvíľami nie je mimo. Ale veď o tom to je :) Za mňa krásnych 90%. Och a tá španielčina ♡ ()

Kytarka

Až na logické díry a občas zbytečné kecy hlavních loupežníků je tohle velmi podařená podívaná. První dvě série jsou absolutní špička, co se týče napínavosti, další dvě na mě působí jako výcuc z prstu po bouřlivém naléhání fanoušků, aby se jelo dál. Což nevadí, celkově jsem prostě lapena a byl problém přestat koukat. Money Heist chytne a nepustí. O partigiano... O bella ciao ciao ciao... Přiznejte se, kdo z vás si to zpívá taky? ()

rashaverak

Z 22 dilu prvnich dvou sezon mohlo byt 14 odseknuto a o nic bychom neprisli. Stejne jako Prison Break je to strasne natazene. Uz nekde u pateho dilu prvni sezony jsem si rikal o cem bude ten zbytek, vzdyt nemaji co vypravet, u osmeho dilu jsem to vzdal. ()

Blazis34

Celkově skvělý seriál. Originální, dobré postavy i zajímavý příběh. Co mě ale štve, že je v každém díle nějaká hloupá chyba či nemožná situace. Přidává to dílu trochu amatérismu a to si seriál nezaslouží. Občas je děj neskutečně čitelný, občas se stane něco, co by ve skutečnosti stát se nemohlo. Jinak postava Profesora mě baví asi nejvíce, Tokio je také zajímavá. Celkově hodnotím za čtyři hvězdy, první dvě série jasně nejlepší. Poté lehký útlum a poslední tři série 5. série opět top. ()

Sady1993

Takřka geniální první řadu následují řady kvalitativně podstatně horší, scénáristé se každou další sérií stávají čím dál línější a vše se tlačí jenom na efekt a "WOW momenty". Logika pokulhává, motivace některých osob (nejvíc se to týká Rachel, jako wtf?) zcela nesmyslná. I tak se jedná o žánrový nadprůměr, jen to kvůli scénáři nepovažuji za tak průlomovou věc, za jakou se seriál všeobecně považuje. ()

HanzoBureshi

Počkal jsem si až vyjde poslední pátá série, abych se do toho mohl ponořit naplno od začátku do konce. První dvě řady jsou opravdu o dokonalé loupeži, která se vydaří i když má pár much. Poté přijde velký zlom, ve kterém se seriál změní v akční bombu, která se nemusí líbit každému. Ten seriál má svých několik much, ale přesto jsem se bavil celou dobu. Všechny postavy byly v něčem zajímavé a hlavně ty profesorovy naplánované loupeže byly super. I konec se velice povedl a to se u takových seriálů poslední dobou moc nedaří. Dávám 75%. ()

Mikecat

Peckový lúpežný seriál s geniálnym profesorom a jeho partou vydedencov, kde má všetko super premyslené a vždy sa môže niečo posrať. Prvé dve série bohové, ďalšie 3 po kúpe Netflixu už zakopávajú na kvalite, pribudnú homoši, lezby, transky a podobné americké sračky. Uvidíme aj nejaké posteľné scény v spodnom prádle alebo holé chrbty. Dá sa prehliadnuť zopár nezmyselných počínaní hercov a scenáristu ako Tokio vracajúca sa na crosse pomedzi špeciálne jednotky ap. Profesor má charizmu, spolu s vyšetrovateľkou tvoria iskriaci pár - geniálne. ()

Parabot

Žánr Heist vyžaduje od tvůrců a převážně scénáristů opravdu propracovanou neprůstřelnou práci. Divák se chce nechat podvést a jakmile něco nesedí, je hloupé, přitažené za vlasy, či se vzdaluje od všeobecného chápání reality, kvalita díla v dané subžánrové škatulce prudce padá dolů a veřejnost je rozčarována. La casa de papel se daří balancovat na tenké hraně s občasným zaškobrtnutím. Třeba Tokio na motorce je zaškobrtnutí. Problém ovšem nastává, kdy se ze smrtonosné pasti 1 stává smrtonosná past 2. Tedy víceméně to samé se stejnými postavami a situací jen s lehce změněnými okolnostmi. Tady už to hodně dře a onen heist dostává tvrdě na frak. Na druhou stranu, už dlouho mě žádný seriál tak nevtáhl, jak španělský Papírový dům. Má tempo, sympatické i nesympatické postavy, unikátní identifikační znaky, originální nápady a napětí. Navíc mě furt v hlavě zní Bella Ciao a vlastně mě to ani neštve. Úvodní sekvenci "My Life Is Going On" řadím do zlatého fondu seriálových úvodů vedle True Detective či Westworld. ()

wauhells

Vynikající seriál, jak pro oddych, tak po stránce určité výjimečnosti zfilmování tohoto žánru. Perfektní seriál, luxusní zpracování...skvělé herecké výkony, výborný scénář...co více si přát? A partyzánská píseň Bella Ciao - La Casa de Papel to vše jen podtrhuje - tedy pokud divák ví odkud Bella Ciao  pochází a co znamená....https://www.youtube.com/watch?v=9ao4FEaDGhQ ()

MT_Y

Edit: Shlédnute 2 řady, no nevěřil jsem že lze roztáhnout jedna loupež na dvě řady, ale šlo to a dost nenásilně, jo byli tam někdy utahaný scény které fajt byli o přeskočení, ale dá se to tomu odpustit. Jestli mě někdo vyloženě prudil a stval byl Alberto, nesnesitelná postava, už teď vás zklamu bude i ve třetí řadě a bohužel tam bude snad na zabití ještě víc nebo prostě no bude lest na nervy dost. Závěr druhé řady, samozřejmě asi jak se dá i očekávat se někdo obětuje pro druhé, takže do třetí řady nepůjdeme ze všema (ale bude se sem tam pak vyskytovat ve Flashbacích takže aspoň tak). Ve třetí sérii, bude nový "šéf" Není úplně nejmilejší, ale taky to vůbec není špatná postava Palermo, je to super typek, zamilujete si ho stejně jako Berlína. :) přivítáme samozřejmě v partě dvě osoby (na konci druhé sérii uvidíte, ikdyz dá se to odhadnout poměrně mnohem dřív). Třetí série, má pomalejší rozjezd, fakt si u toho můžete žehlit prádlo nebo mejt nádobí. Alfonzo i Angel se taky vracejí. Parta se dá znovu dohromady kvůli sebrání jednoho z členů. Prozatím : Koukatelný, zábavy vás to a ač přes nudný počátek třetí série se nenechte odradit. Jasně kvalitu první a druhé série to nemá, ale to pomalu asi žádný seriál. 9/10 ()

werty

Seriál jsem si pustil až teď v roce 2022 a neuvěřitelně mě chytnul. První dvě série byly o jedné loupeži kde bylo finále super a další tři série byla druhá loupež kde finále bylo naprosto TOP. Sice tam byly momenty které už byly trochu za hranou, ale i tak si myslím že jako celek paráda! ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi