Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

montongery

Seriál ve stylu známého seriálu Útěku z vězení. A bohužel jsou zde podobnosti ve všem - jak v tom pozitivním, tak i v tom negativním. Slibná první série rozehrává atmosférický (i když už zde předvídatelný) příběh, jak přepadení tak i jednotlivých postav. Ale už zde si člověk řiká, hlavně aby ze zbytku seriálu a z dalších sérií nevznikla jen nastavovaná kaše, která se snaží za každou cenu příběh rozvíjet co nejdéle. A to se bohužel stalo, seriál se zákonitě zamotá, začne se zde odehrávat snad každá myslitelná situace a časem přestane děj dávat smysl a občas dokonce popírá sám sebe. Chování a činy některých postav se stanou nelogické a naprosto neuvěřitelné. Prostě jeden z mnoha seriálů, který se snaží vypadat inteligentně a vychytrale, ale opak je pravdou. Jediné plusy které po první sérii zůstanou je hudba, která dodává seriálu určitou osudovost a pak charaktery jednotlivých postav, kteří jako vyděděnci společnosti fungují lépe než Suicide Squat. Bella Ciao! ()

mrtvej pes

Stále to ve mně kolísá, jestli se Papírový dům nabušený průměr, nebo pokulhávající nadprůměr. Ono je to totiž sérii od série. Jak bych všem vřele doporučila druhou a třetí, tak první a čtvrtou považuju spíš za nutné expoziční a upadávající zlo. První půlka pětky pak zase táhne procentáž o něco nahoru - no, uvidíme, co dál. Každá aspoň trochu originální věcička ze zatuchlých Netflixových vod se cení. ()

Cvalek

Naprosto geniální, špičkové provedení i zpracování každého dílů i série, jednoduše naprostá paráda i výběr herců se neskutečné povedl, jak už jsem psal výše, jednoduše naprostá paráda. ()

bararich8

Výborná záležitost ze Španělska, u který budete napjatý jako nikdy předtím. Seriál je skvělý od A do Z. Herci (ach ta španělština!) - suprově vybrané postavy včetně rukojmích. Hodně zajímavé a hlavně povedené originální téma. Tohle musíte vidět, abyste pochopili (jediná vada na kráse jsou občasné úsměvné scény, kdy se hackují telefony a aplikují mini mikrofony). Seriál takového kalibru tady už dlouho nebyl. Díky za to. (Druhá série je už trochu za čárou, přestřelky jsou přehnané až k smíchu, konec je hodně sluníčkový,ale přimhouřím obě oči, protože je to prostě svěží věc). Finálová série je opět za hranou i vzdálené reality, po první velice divoké půlce, je druhá část ale moc pěkná dohra plná zvratů a flashbacků, nakonec se to dle mého uzavřelo překvapivě dobře, určitě jeden z těch povedených konců (s ohledem na to, jak to mohli tvůrci jinak zakončit) 5* ()

Ivo

Celkem originální seriálek (myslím tím první dvě série) ... Krásná španělština a místy nápaditě budované scénické napětí. Proti tomu jsou všichni Dannyho kámoši atd. jen plastové nasládlé hovínko :) Jedna hvězdička dolů za snad až příliš mnoho prezentovaných horkých vztahů na pracovišti a též za ten docela nečekaně barvotiskový závěr... EDIT: tak po druhém spoluzhlédnutí se skoro dvouročním odstupem dávám dolů dvě hvězdičky .. Těch 22 dílů by se v pohodě vešlo do 10 (resp. i do jednoho celovečeráku), kdyby se eliminovaly všechny ty silně otravné a stále se opakující telenovelovité kecy a scény (včetně úplně zbytečných, samoúčelných a prodlužovaných kopulačních záznamů skoro každého s každým) a zejména dominující a neustálé dementně pubertální potyčky a hysterické divadelní scénky silně vypatlaných členů týmu, kteří si vedle bankovek zapomněli vytisknout aspoň 10% vlastního IQ (v čele s mega kravkou "Tokio" a psychopatem "Berlínem"). ()

anitae

Parádní jízda od začátku až do konce. Geniální Profesor, komisařka Raquel, pošuk Berlín, vůdčí Nairobi, průšvihářka Tokio a Rio, pomalejší Denver s tátou, Helsinky a Oslo, rozesrávač ředitel Arturo s Monikou. Pobavil mě základní instinkt i bodnutí nůžkami s kulatou špičkou:) Pro mě nejlepší seriál za hodně let. ()

UniqueNett

GE-NI-ÁL-NÍ! První série mě naprosto odrovnala a ty další v tom krásně pokračovaly. Absolutně dokonale promyšlená hra s divákem, kdy každej díl vyvolává v člověku pocit, že se prostě stane něco, co nebylo v plánu. Skvělý, skvělý, skvělý! Výborná podívaná od začátku až do konce. Díky La Casa De Papel jsem se zamilovala do španělštiny. A do Berlína! ()

Mayers

Parádní španělská nálož, která mě na pár hodin přikovala k TV. Netflix v poslední době sype z rukávu jednu pecku za druhou a Money Heist/La casa de papel je další z nich. Originální námět, sympatický scénář, zajímavý casting a dobře sedící hudba dělá z papírovýho baráku jednu z TOP věcí, co sem za poslední dobu viděl (srovnatelná s pátou sérií Peaky). Ze sympatický bandy čórek jednoznačně nejvíc žeru narcise Berlina (ze kterýho díkybohu není druhej T-bag z Prison breaku), Nairobi a Helsinki. Na druhý straně spektra protivná a impulzivní Tokyo, hrdina Arturito plus debílek Rio. Když ohlídnete od zbytečný hromady romance a nelogičnosti - viz třeba profesorův "románek" - dostanete povedený seriál, kde si hlavní hrdiny rychle oblíbíte, a kde jsou policajti opět za kretény (neschopná Raquel, která má být elitou vyjednávačů Španelska, a přitom...no uvidíte sami). Třetí série mě vůbec nebavila, nedokoukal jsem, a nebudu si kazit dojem. Trochu lepší čtyřka! ()

kolibricek

První a druhá řada byla špičková. Třetí řada se držela v pozadí, ale ta čtvrtá... Jen škoda že to místy mělo hluchá místa. Poslední dva díly byl nářez, škoda že se to tempo nedrželo v dalších dílech. Jinak bych tomu dala plný počet. ()

ICTS

Člověk, který přímo žere nynější španělskou kinematografii, sympatizuje s propracovaností a psychologií, si nemůže nezamilovat tento snímek. Nabízí totiž všechno, co člověka ve filmu či seriálu zaujme, a tak si postupem času k němu vytváří citové pouto. Co je hlavní, v seriálu jsou obsaženy symboly, což je hlavní aspekt k oblibě. La casa de papel má svou vlastní hymnu, která i když nechcete, Vám zní v hlavě ještě další den. Má také vlastního maskota ve formě Dalího, který také zaujme každého nadšence výtvarného umění. Symboly zde nechybí a jsou velmi důležité, i když se to nezdá. Další důležitá věc jsou postavy. La casa de papel nám vyobrazuje, že i zloději jsou lidé a mají duši. Líbí se mi styl seznámení postav s divákem, jak nám snímek nabízí. Máme možnost se alespoň v jedné postavě najít, čímž se nám otvírá větší citové pouto a s větším citovým poutem jsme více závislejší na seriálu, což je účel. Humor mi zde také nechyběl, hlavně ten černý. Líbí se mi, jak si dokáže seriál taky pěkně pohrát s emocemi. Dává nám najevo, že snímek nemá slitování. Abych pravdu řekla, emoce se mi pěkně mísily. Jeden díl jsem byla pořádně nasraná, pak se stalo něco zvratného a najednou všechen vztek zmizel a byla jsem v opojení. Také mě velice překvapilo, že scénáristé píší scénář během natáčení a nemají ho předem napsaný, to mě dost zaujalo. La casa de papel je zážitek pro všechny vaše smysly. Mimochodem vztah profesora s Raquel mi přijde tak podobný se Sly Cooperem a Carmelitou. ()

Ozzy2

Námět dobrej, škoda, že to natočili španělé.Osoby nesympatické a scénář natolik idiotský a nepravděpodobný, že je lepší se tomuto nepodařenému výtvoru obloukem vyhnout.90 % je silně nadhodnocerné.Buď jsou češí opravdu hloupí debilové a čumí na vše, aniž by u toho zapnuli mozky,nebo je to hodnocení podvrh od Netflixu.Kdo je fanoušek seriálu, je dement. ()

DWR

Tady je vidět, že netflix dokáže divy, vzhledem k tomu, že tento seriál ve Španělsku nebyl tak oblíbený (první série vyšla už roku 2017), po uchopení netflixem snímek vystřelil nezkrotně do nebes a není divu! Geniálně promyšlené, napínavé, skvělé dialogy, zvuk top. Je zajímavé sledovat osobnostní rozvoj všech postav, velmi dobře propracované, občas trochu moc telenovela, ale ještě se to dá skousnout. Rozhodně nikdo nefandí policajtům a celá banda pomalu člověku přirůstá k srdci. Herci získali spoustu ocenění a zaslouženě. Berlín je TOP, neskutečný výkon, hltal jsem každé jeho slovo. Celkově trochu návrat k propracovanému Prison Break, což je naprosto v pořádku, něco takového tu chybělo. Měli bychom se dočkat 5 a 6 série, tak uvidíme, jestli tu úroveň filmaři udrží, ale našlápnuto mají rozhodně dobře. ()

PanOvocny

Současná pecka Netflixu, jež mne nezklamala a její odbojářská písnička Bella Ciao mě jen tak neopustí. Máme za sebou 4 série a budou se točit další dvě. Partička zlodějů s nejrůznějšími charaktery a se jmény po nejrůznějších světových městech nejprve vyloupí Španělskou mincovnu peněz, aby se ve 3.série znovu spojila, zachránila Ria a pokusila se získat zlatý poklad ze Španělské národní banky. Zbožňoval jsem Berlína, původní parta vedená Proferosem bohužel kapánek prořídla. Neschází nepředvídatelné momenty, šokující zvraty, syrovost a vtip. ()

Jajar

Naprosto mimořádný počin v rámci nehollywoodské, evropské produkce. Důkaz, že atraktivní, neanglicky mluvená kinematografie má své místo právě na platformách jako Netflix. Opravdu skvělé jsou první dvě řady seriálu, pak šla kvalita dost dolů. ()

Torgal

Efektný seriál o veľkej lúpeži v tlačiarni peňazí. Tajomný Profesor má celú akciu naplánovanú do najmenších detailov, predvída každý krok polície, akurát si za komplicov vybral bandu dementov ktorými lomcujú hormóny a nie sú schopní dodržiavať jeho pokyny. Kapitola sama o sebe je postava vrchnej policajnej vyjednávačky, ktorá je síce prezentovaná ako tvrdá, emancipovaná žena, no v skutočnosti sa chová ako zamilovaná puberťáčka s komplexami. Množstvo a veľkosť logických dier v chovaní všetkých postáv od útočníkov, cez rukojemníkov až po policajtov je monumentálne. Polovicu častí sa navyše dej posúva len minimálne a riešia sa len vzťahy v rámci bandy, čo je citeľné hlavne v druhej sérii. I napriek tomu (alebo práve preto?) je zábavné seriál sledovať a čakať aké eso zas Profesor vytiahne aby dostal svoj tím zo šlamastiky, kto sa dožije konca a aký ten koniec bude. Spracovaniu nie je čo vytýkať, hoci sa hrá viac na efekt ako na efektivitu. Kvôli týmto veciam a (napriek všetkému) sympatickým postavám tak pod štyri hviezdy nakoniec nepôjdem. 7/10 ()

guri

La Case De Papel je vyborny spanielsky serial, ktory sice obcas trosku drhne a niektore nahody a konstrukcie su mozno kusok za hranou, ale stale sa jedna o vybornu a skvele premyslenu zabavu. 3. a 4. seria sa snazia prvym dvom velmi podobat a v mnohych ohladom sa im to aj dari, ale cely plan je ovela menej premysleny, vyzaduje si viac improvizacie (co je fajn), no pomaha si aj nahodami (co fajn nie je). Rozvijanie psychologie postav je dobre, ale debaty o citoch, zial, mnohokrat sklzavaju do klisoidnych kecov. ()

Grimlok odpad!

Asi jsem se na Netflixu překlepl a pustil jinej seriál. Všichni mě lákali na akční kriminálku, která má slabší první dva díly a pak se to pekelně rozjede. Já si pustil telenovelu, která má první dva díly dobrý a pak to jde do pekel. ()

katmandzoo

Ani neviem, ako začať a čo všetko sem spomenúť, resp. vychváliť, pretože by veru bolo čo. Posnažím sa teda byť na úvod jasný a vecný. Tento seriál je DOKONALÝ. Už samotný námet predznamenáva veľkú šou, ktorá je umocnená vynikajúcou prepracovanosťou dialógov, výborne napísaným scenárom, skvelo obsadenými hercami a v neposlednom rade pasážami, ktoré sú plné zvratov/prekvapení a veľkých momentov. Aj nápad pomenovať hlavné postavy podľa miest je veľmi osobitý a keď už aj niekde uvidím hrať niektorého z týchto hercov, vždy si poviem, že je to Profesor, Helsinky, Tokio, Nairobi, Berlin atď. V poslednej dobe som svoj voľný filmársky čas začal venovať rôznym seriálom a aj keď som videl množstvo kvalitných, toto je pre mňa number one. Veľmi rád by som sa tu ďalej rozpisoval, čo všetko sa mi na seriáli páčilo, lebo naozaj tam toho bolo kopu, ale nechcem zbytočne spoilerovať, lebo La casa de Papel si zaslúži, aby ste mu dali šancu. Snáď na záver len dôvetok, že už niekoľko rokov som nemenil svoju top 5 seriálov a práve dnes sa to deje. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi