Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (séria)

Rodinná tradice (S05E10)

(epizóda)
  • Španielsko Una tradición familiar (viac)

Profesor a Tamayo se pustí do posledního souboje. Spoustě lidí půjde o život a v sázce bude i celá španělská ekonomika. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Heist nám končí dámy a páni a končí vo veľmi dobrom svetle kedy profesor vďaka šťastiu ako inak dokáže prejsť cez rozum celému Španielsku. Prevedenie: Grande finále kedy mi trocha nehralo s tým sentimentom Berlínovho syna ale na druhej strane dojímavý príbeh smrti ich otca a potom tá dedukcia so zlatom a Sierrino odhalenie domu. Jednoducho som si to užil. A som rád že už už zazvonil zvonec a seriálu je koniec. 85% ()

ALIENka_

A je to tady, dámy a pánové! Konec! Nevím, jestli dávám takhle vysoký hodnocení (potom co mě seriál sral pomalu celý tři sezóny) víc kvůli tomu, že se mi ulevilo, že je konečně konec a můžu jít od toho, nebo protože to bylo dobrý. Myslím, že od každýho trochu. Upřímně jsem nevěřila, že závěr udělají tak, aby dával smysl, a ono se to stalo (víceméně), to mě mile překvapilo. Tamayo je skvělej, já si nemůžu pomoct, ale ty poslední díly ho fakt miluju. Profesor konečně dělá, co umí, strategii místo střílení. Vlastně od tý doby, co se nestřílí jako děcka vodníma pistolema, je to mnohem lepší. Dokonce i Rafael a Tatiana dávají celkem smysl, flashbacky dovysvětlily všechno potřebný, Profesorův plán konečně přišel k rozumu a Sierry hledání zlata byl pěknej napínák. Vlastně je to celý docela napínák po dlouhý době, a to cením! Konec mi byl sice jasnej, upřímně, tenhle seriál od začátku není stavěnej na špatný konce, takže bylo jasný, že to přežijou. A scéna na konci, kdy se všichni sejdou na svobodě, byla pěkný zakončení. Myšlenka zlata jako iluze se mi fakt líbila a hrozně jsem doufala, že tam zazní, protože si říkám celou sezónu, proč z toho dělají takový halo, když se s tím zlatem stejně nic nedělá a nikdo by nic nezjistil, kdyby prostě lhali. (Ale nejsem žádnej bankéř, takže fakt nevím, jestli je to pravda nebo ne.) Jsou tady nějaký kraviny - jak se Rafaelův gang dostal k baráku tak rychle, to dal stát falešnou identitu všem lidem, který s Profesorem dělali? Protože to bylo hrozně lidí (řidiči apod.). Kam je poslali? Jsou známí doslova po celým světě a ani si nenechali udělat plastiku, každej je hned pozná. Hodnocení: ani nevíte, jak jsem ráda, že aspoň ten konec nestál za vyližprdel/10 ()

Praxis

Po vynikajícím mindfucku z předminulého dílu je tohle emocionálně důstojné zakončení španělského seriálového zjevení. Možná jsem si to představoval asi trochu jinak, ale tento díl hrál primárně na city a na nějaké velkolepé bitvy zvysoka kašlal. Pro mě skvělé završení pěti řad. Díky ()

johny89

už ty dlouhé a zbytečné scény kde se nic neděje regulérně přeskakuji. Denver je fakt debil. Ale už to skončilo a na pokračování to snad zatím nevypadá. Asi je to dobře, protože poslední dvě serie byly špatný. ()

kenkaku

Jako fakt? Poslední epizoda, závěr všech závěrů a on je čas na flashbacky (zcela irelevantní). Láskyplné tokání, tlachání v koupelně, atd. Pak musí nutně přijít na řadu řešení “kde se vzala, tu se vzala” aka “záhadný papírek”, který vyřeší průser posledních 24hodin jako kouzlo. Pak je zase čas na zpomalené záběry a “umění”. Netvrdím, že pointa tam nebyla. Tvrdím, že se k ní došlo lacinou zkratkou, která z opěvovaného “mind-fucku” před pár epizodami dělá jen trapnou komedii. ()

LachtanShows

Po srdceryvném midseason finale jsem jakožto milovník drsných dramat doufal v emotivní dojezd jednoho z největších seriálů posledních let, jak jej ovšem nakonec uzavřeli, se s mými představami moc neshoduje. Konec důstojný, La Casa se do mých oblíbenců ale bohužel nezařadí. ()

Vazbič

Finále asi za 3*, celkový seriál za 2*. Nechápu, že z tak atraktivního tématu udělají hloupou telenovelu a ještě ji vycpou neuvěřitelně nesympatickýma a labilníma postavama. Chytrý plán asi potřebuje hloupé postavy, aby se něco dělo, ale pak už to asi není moc chytrý plán:) ()

Najt

Absolutní brutální drsný a dechberoucí finále woow.. tak tohle bylo završení seriálu v kurva velkém stylu.. emoce by se daly krájet na milióny kusů, napětí bylo nervydrásající, plán vymyšlený do detailu a profesor na konci zahrál nehoráznej šach-mat. Tohle bylo fantastický ukončení vynikající 5 serie a celého seriálu. ()