Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (13)

Papírový dům (Netflix verze) (2017)

první řada: **** Velice dobře napsané... tedy ze začátku a je třeba se nevrtat v detailech (př. jak se jim povedlo synchronizovat na den a hodinu přesně školní výlet a dodávku zásob papíru do tiskárny cenin?). Po čase když scénář přejde do módu setrvačnosti už jen na sebe vrství potíže a "zvraty" (které jsou prakticky vždy součástí plánu!?). A to je otrava. Také mě vyděsil fakt, že končí řada a ono se stále vykrádá (4 den loupeže z potřebných 12!!!) = něco se rozčísne až na konci třetí řady... druhá řada:**** tak ne.. nakonec se opravdu alespoň něco druhou řadou uzavře a seriál mohl klidně končit. Kvalitu si udržel (včetně drobných hloupostí) stejně jako první řada. No o to více se bojím jak to bude pokračovat... třetí řada:*** Tak už je to tady. Jedna nesmyslnost střídá druhou. Jednoho moulu zatknou a zbytek rozfofruje stamiliony, aby demonstrativně vybral jinou banku... ze série se stává pomalu parodie. Navíc ta těhotná vyšetřovatelka... to je karikatura sama o sobě. čtvrtá řada:** díky Netflixu (převzal sérii právě ve třetí řadě) a zmatenému scénáři (píše se za pochodu) jde seriál do kytek. Sestupná tendence z minulé řady vesele pokračuje groteskním tempem směrem dolů (a samozřejmě nic se neuzavřelo, “milking” pokračuje). pátá řada:** tedy poslední řada je ukázkový scénárictický odpad. Prakticky 8 z deseti epizod je vyloženě hnus a jedna velká groteska (podrobněji u jednotlivých epizod). Závěr sice proběhl více méně uspokojivě, ale nechutnou pachuť vždy když si vzpomenu na la Casa de Papel už to nespraví. ()

Série 3 (2019) (S03)

Tak už je to tady. Jedna nesmyslnost střídá druhou. Jednoho moulu zatknou a zbytek rozfofruje stamiliony, aby demonstrativně vybral jinou banku... ze série se stává pomalu parodie. ()

Série 4 (2020) (S04)

Tak tohle už je přes čáru. Nejen, že míra debilit překročila jistou mez (operace po internetu, neprůstřelný sekuriťák), ale i nápad rozmnělnit děj do tří řad (ne, tentokrát se neuzavřelo nic). Seriál mě tedy víc irituje než baví a to je problém. ()

Konec cesty (2021) (S05E01)

Tak to šlo z kopce rychleji, než jsem čekal. Kam se podělo “plán je tak perfektní, že bude fungovat i beze mě”??? Nebo to jak se dostali z té farmy… tohle by možná fungovalo jako předposlední epizoda. Ne jako začátek série. Takhle je to jen vrchol trapnosti. Pozn.: linie s Berlínem zcela zbytečná. ()

Věříš v reinkarnaci? (2021) (S05E02) odpad!

Ty kráso… to šlo až takhle hluboko? Vždyť tam není NIC co by dávalo smysl. Jakýkoliv náznak chytrého děje evidentně zůstal v prvních dvou řadách. Vše je jen nelogický slepenec který je výsměchem úplně všeho… Tohle mělo končit už minulou řadou. ()

Vítejte na představení života (2021) (S05E03)

Děj už není vyloženě debilní, je už jen nudný. Flashbacky naprosto zbytečné. A místo toho, aby se děj někam sunul se žvaní. A ta komická vsuvka s porodem taky ničemu nepomohla. ()

Místo v nebi (2021) (S05E04)

Opravdu nechápu, proč mě má zajímat nějaký Berlínův job někdy z minulosti. Mě zajímají úplně jiné věci a krom nafukování času se děj jakoby vyhýbá tomu někam významně pohnout. I ta blbá přestřelka je jen taneček na místě. Navíc působí neskutečně komicky… celá ta přepadová jednotka jsou neskutečné karikatury na (nebo spíš za) hranici parodie. ()

Spousta životů (2021) (S05E05)

Opravdu nepochopím, proč je zapotřebí cpát do děje ty flashbacky. Nejen, že mě nezajímají, ale navíc (opět) brzdí hlavní linii. Dvě sezóny čumím na něco kde se vykrádá banka. Jediné co mě zajímá je postup bankovní loupeže. Jak se dostanou ven. Jak dostanou ven zlato, atd. Ne panické záchvaty jedné slepice a vzpomínkové orgie slepice jiné. A vzhledem k tomu, že moje tolerance šla ke dnu. To že epizoda obsahuje také něco zajímavého, mě k tomu abych epizodu označil za zábavnou nepřesvědčila. ()

Tlak stoupá (2021) (S05E06)

Prostě seriál má čas, takže se flashbackuje a žvaní. Ne opravdu mi nechybí retardovaně groteskní akce. Chybí mi pohyb děje dopředu - děje ve kterém se do psí díry vykrádá Národní banka. To ředění dynamiky je opravdu ubíjející. Jediné co stojí za řeč je Profesorova linka (a i ta je plná debilit) ()

Zbožné přání (2021) (S05E07)

KONEČNĚ se někam dostáváme. Nebýt těch zbytečných flashbacků, byl by to i nadstandard. Tohle je snad (zatím) nejlepší díl série. Ale i tak proti tomu co bývalo jen průměr. ()

Teorie elegance (2021) (S05E08)

Sorry, ale rozhodně nadšení nesdílím. Nejen, že jde o neskutečně užvaněnou a nudnou epizodu. Ale ještě o to víc otravnější díky flashbackům. Sice je fajn, že konečně víme proč to utrpení s Berlínem, nicméně jeden solidní zvrat po hodinách hnoje rozhodně tu pachuť nespláchne. Obzvlášť, když si vezmu jak debilní a vysloveně nefér rozhodnutí udělá Profesor po tom co zažila skupila v bance. Prostě rozhodl za ně a vše co udělali spláchl kvůli své debilitě. ()

Důvěrný rozhovor (2021) (S05E09)

Konečně žádné prostoje a epizoda si odpustila teatrální debility. Smutné je, že co se děje s “gangem” je mi srdečně jedno. Kdybych neměl za sebou osm epizod utrpení (a epizoda si odpustila trapných posledních deset minut, kde i Profesor přestal pajdat na prostřelenou nohu), snad by to bylo i na plný počet. Takhle se jen už těším na závěr, ať to máme za sebou. ()

Rodinná tradice (2021) (S05E10)

Jako fakt? Poslední epizoda, závěr všech závěrů a on je čas na flashbacky (zcela irelevantní). Láskyplné tokání, tlachání v koupelně, atd. Pak musí nutně přijít na řadu řešení “kde se vzala, tu se vzala” aka “záhadný papírek”, který vyřeší průser posledních 24hodin jako kouzlo. Pak je zase čas na zpomalené záběry a “umění”. Netvrdím, že pointa tam nebyla. Tvrdím, že se k ní došlo lacinou zkratkou, která z opěvovaného “mind-fucku” před pár epizodami dělá jen trapnou komedii. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi