Tokio se nemůže dostat z kuchyně a v dešti kulek vzpomíná na svoji první lásku a setkání s Profesorem. (Netflix)

TheEvilTwin

Jó, Money Heist byl vždycky ten seriál, u kterého jste jásali jak je to všechno strašně logické, inteligentní a překvapivé, ale pátá série je přesný opak a tvůrci byli asi na fetu, když ji vymýšleli. Nelogičnost za nelogičností, nesmysl za nesmyslem a pokud je tohle někdo schopný akceptovat, tak je blázen:D ()

ALIENka_

Já se omlouvám, ale tohle fakt nejde. Fakt ne, tohle je opravdu hrozný, naprosto příšerný. Já vám říkám, že jsem se snažila ignorovat, přehlížet a odpouštět, co nejvíc kravin to šlo, protože si pamatuju, jak dobrej byl tenhle seriál, když začínal, a pořád je mi smutno z toho, co se z něj stalo. Ale už to fakt nejde. Nenávidím tuhle sezónu ( ne že by čtvrtá a třetí byly nějak skvělý teda, vlastně to pořád pokračuje v podobně špatným duchu..), co s tím Netflix udělal a tenhle díl ze všeho nejvíc. Jestli si chcete přečíst pořádně nasranou recenzi, tak tady ji máte. Nikdo tady neumí střílet (dokud to samozřejmě není příhodný) - ani ta rádoby elitní skupina vojáků. Hmm trochu divný.. Ty přestřelky jsou teď prostě už jenom totální nesmysl, nic víc než nekonečno nábojů a žádnej zásah. Pak tady máme chvilky, kdy spolu všichni mají romantický diskuze, jako by vedle nebyla parta lidí, co je chce zabít. Protože určitě začnete s někým mluvit o tom, jak ho milujete uprostřed přestřelky. Monica se rozhodla, že se zdroguje. Prostě co to sakra má znamenat toto. Alicia je teď asi s Profesorem nebo netuším, co má za lubem. A uprostřed přestřelky vybírají jméno pro dítě!! Jméno do prdele! Však na to budete mít spoustu času potom! Parta lidí se vás snaží zabít, haló!! Vojáci se baví nejvíc nahlas, aby je všechny slyšeli. Tokyo má superhrdinský síly, chytne granát uprostřed letu a hodí ho zpátky, dokáže zabít vojáky skrz malou dírku ve zdi.. Já mám dost, dámy a pánové! Co je tohle za blbost! A taky Tokyo je mrtvá. Bylo by mi jí o dost víc líto, kdyby to tak neprotahovali, proboha! Ona si tam ještě povídá s Riem skrz podlahu! To mě poserte opravdu... A neříkala, že má v sobě pět kulek? Ona tam střílí, jako by nic. Tenhle seriál mě zabije. Zabije!! Hodnocení: dejte to pryč, mně se z toho dělá mdlo/10 ()

Trevor

Keď Jean Reno prežil 22 výstrelov musí mladá sebavedomá žena Kokava nad Rimavicou vydržať ešte viac. Na fanúšikov seriálu zapôsobil tanec Kokavy nad Rimanicov so Šoporňou zrejme rovnako ako legendárny Vega v Pulp Fiction, elitní strelci z armády Kokave nad Rimavicou nevpálili ani jednu guľku do hlavy a Vyšné Hágy si všimol pripnuté granáty na Kokave až tesne pred grande finále, ale keď ja udelím LCDP 3* to je ekvivalent 5* ktoré má každá jedna epizóda od svojich najskalnejších...jedna z najlepších epizód seriálu. ()

Flynn

Jelikoz me Tokio srala uz 4 serie, tak me to zanechalo naprosto vklidu. Za ty kraviny co predvadeli cely dil jsem mohl i zatleskat. Jste zaklekli v pozici v kukani, vite ze chlapek, ktereho se snazite vytocit do nepricetnosti, je za pravym rohem. A kdyz ten moment nastane a on spoza rohu vyleze, navic se teprve zacne stylove otacet a kricet, tak vy se schovate. Nestrelite ho do hlavy a neukoncite ho. Ne, ackoli jste predtim trefili nuz slouzici jako zrcatko. Ne schovate se a nechate si do bunkru hodit granat. Ze serialu uz je vpodstate jen snuzka nelogickych prkotin a unosci se stali naprostymi amatery a vemeny. Strileji tisice kulek nikam a pak si povidaji ve chvilich, kdy souper proste pocka. Pak si zase povidaji kdyz maji zbijet apod. Proste je z toho kravina. Zena, ktera byla nadsenou fanynkou a vsechny serie hltala, se prestala koukat a zacla si cist. Ja dokoukavam jen abych to cele mohl uzavrit. ()

CinemaRanger

Menší recenze první poloviny: První epizoda velmi slabá, hodně nudných flashbacků a tak trochu rekapitulace toho, co se děje. Druhá je na tom lépe, celý díl je jedna velká akční sekvence, bohužel ten konflikt je dost uměle vytvořen a slouží jen, aby se divák nenudil. Zato od třetí epizody už je to to plnokrevné LCDP, které mám tak rád. Třešničkou na dortu je toto menší velmi emotivní finále. ()

Script

Spoiler alert: Po nějakém čase jsem se rozhodl přehodnotit tuto epizodu. Akce seriálu je fajn, ale je fakt, že nechápu smysl vypravěčky v ději, když ji zde zabili. To není normální, aby hlavní postava vyprávěla příběh ze záhrobí. Nic méně konec některých záporných postav se mi líbil a ulevilo se mi, když všichni v té místnosti zhebli. ()

BROKEN_

Jedna z nejlepších epizod. Španělé to mají velkolepě natočený, opravdu klobouk dolů. Hudba jede na 110% a já jsem do toho pěkně zažraný. U závěrečné pasáže jsem byl plný emocí. Mazec.... tohle budu ještě chvíli rozdýchávat. Čekání na druhou polovinu závěrečné řady bude peklo.... chci další díly a to okamžitě! 3. Prosinec tady bude naštěstí za chvíli, tak to budeme muset vydržet. :-) ()

orionn12

První polovina 5. série byla podaná hodně akčním způsobem s plno flashback momenty a dojemnými scénami, proto trošku váhám, jestli jsem z toho nadšený a nebo naopak zklamaný. To, jak byla první půlka zpracovaná by nebylo na dlouho a tak říkám, že první epizoda byla opravdu jedna dlouhá rekapitulace. Zbytek byl akční "granát", co hraje na emoce a na nervy fanoušků. Stále si opakuju, že LCDP mohlo skončit 2. sérií... Ano, sice to je pořád jakš-takš ono, ale proč prostě... No ale i přes to, že jsme u páté série je na místě zmínit, že se to nezkazilo a máme zde pořád kvalitní, zábavný, dramatický a dojemný seriál u kterého jsou postavy to hlavní, co samotný seriál táhne. Jsou něco jako vaši vlastní sourozenci. Máte o ně strach a sice je milujete, ale i přes to vás občas neskutečně serou. I kdyby tady byla na hovno akce, špatný CGI, nezajímavé scény... Tak jen díky naší bandě to je stále ono a přes všechny ty menší negativa, které k tomuto mám, je 5. série stále suprová. Né dokonalá, ale stále suprová. Vzhledem k okolnostem, které se v epizodě udály jsem zvědav, jak bude druhá polovina pokračovat. ()

strelenaL

Spousta emocí a indicií které Vás vedou k nejsmutnějšímu konci. :( Opravdu jsem nečekala že se to stane, ale žijme život naplno a když se ten jeden nepovede možná dostaneme šanci číslo dvě. Prostě mi ty scenáristé nechají umírat mé nejoblíbenější postavy. :'( ()

Sany33

Príbeh: Obrovská vojna vo vnútri banky sa chýli ku koncu. Profesor sa stáva adoptívnym otcom Sierrynho haranta. Prevedenie: To, čoho som sa bál v predchádzajúcej epizóde sa naplnilo s náramnou presnosťou. Tokyo zahrala srdcervúcu scénu, Rio si musí dať na Facebook štítok nezadaný, Monica má halušky a Denver to evidentne skúša roztočiť so svojím tranzvestitným bratrancom. Helsinky možno príde o nohu. Palermo mu vyznáva svoje city. Pseudo nacista Gandhia ide zo scény. Keď si to tak zhrniem ide o veľmi zábavnú časť. To, že je úplne pritiahnutá za vlasy už nemá cenu zdôrazňovať. 88% ()

kenkaku

Opravdu nepochopím, proč je zapotřebí cpát do děje ty flashbacky. Nejen, že mě nezajímají, ale navíc (opět) brzdí hlavní linii. Dvě sezóny čumím na něco kde se vykrádá banka. Jediné co mě zajímá je postup bankovní loupeže. Jak se dostanou ven. Jak dostanou ven zlato, atd. Ne panické záchvaty jedné slepice a vzpomínkové orgie slepice jiné. A vzhledem k tomu, že moje tolerance šla ke dnu. To že epizoda obsahuje také něco zajímavého, mě k tomu abych epizodu označil za zábavnou nepřesvědčila. ()

Drirr

Ze seriálu, který dokázal překvapit svými twisty a pointami a kde člověk zpravidla chápal motivace a chování postav se stal v páté řadě seriál, kde se hodně hodně střílí (ale nikdy nikdo nikoho kromě lupičů v pravou chvíli netrefí), kde se hodně přitom střílení pseudofilosoficky hovoří a kde kromě zásahovky jsou i ti nejelitnější z elitních vojáků de facto retardi, kteří si nedokážou poradit se desítkou emočně labilních lupičů. Ne opravdu, ta impotence všech ozbrojených složek už přestala být snesitelná. Když si k tomu přidáte, že většina postav v čele s Tokio začíná být fakt otravná a že seriál divákovi začíná až podivným způsobem cpát furt dokola věci jako "fuck systém, nejdůležitější je svoboda" nebo "nelepší věci jsou ty, co si ukradneš a co když u toho někdo zhebne", tak z toho vychází úpadek na hraně koukatelnosti. Asi to dojedu ze setrvačnosti, ale tahle věc měla opravdu skončit s tou první akcí. ()

LachtanShows

Tak takhle emotivní (polo)zakončení jsem nečekal. Nevím, zda už jsem u La Casy kdy uronil jedinou slzu, tady jsem už je ani nespočítal. Závěrečných několik sekund jsem fakticky nedýchal. Totální masakr! ()