Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (séria)

Rodinná tradice (S05E10)

(epizóda)
  • Španielsko Una tradición familiar (viac)

Profesor a Tamayo se pustí do posledního souboje. Spoustě lidí půjde o život a v sázce bude i celá španělská ekonomika. (Netflix)

Kubakomi

Dodnes jsem si myslel, že mě dokáže rozbrečet jen smutnej konec, kde minimálně všichni umřou. Poslední díl Money Heistu mě teda dokázal přesvědčit o opaku.. Loupež skončila hezky po Profesorsku.. Policie dělá, co jim řekne, zobou mu z ruky a on jim v klidu rozkazuje.. Rozloučení je to sice opravdu parádní, ale když je loučení parádní, tak se loučit nechcete.. Po pěti sériích se stejnou partou, kde se vystřídalo jen pár členů, se s ní prostě rozloučit nechcete, přirostou vám k srdci a vy se modlíte, aby ještě nebyl konec. I když už to třeba poslední sérií nebylo tak kvalitní, jako ty první, prostě je to jako přijít o kamarády, přijít o někoho, kdo vám byl sympatický a víte, že už je takhle znovu nikdy neuvidíte (pravděpodobně). Před posledním dílem jsem si říkal, že se o finálním hodnocení série rozhodnu až po něm, jak se povede.. Tak teda ten to rozbalil na plný čáře a přesvědčil mě, že i tahle série si ode mě vyslouží pěkných pět hvězd. Děkuji za perfektní zážitek. ()

DexMASTER094

Prvních pět dílů 5. série nestálo za moc, zato posledních pět vyždímalo všechny nápady tvůrců a my tak dostali na talíř parádní podívanou. Nebudu lhát, na konci mi slza ukápla, a ne jedna. Teď, když už je konec, mohu to již říci na jistotu. Ke dnešnímu dni, druhý nejlepší seriál, který jsem kdy viděl. Chybělo jen malinko, aby předběhl LOST. Během vyčkávání na pátou sérii jsem shlédl všechny řady LOST, abych mohl objektivně posoudit, kdo u mě obsadí první místo. Bylo to opravdu těsné, ale Profesorova parta u mě nebere zlato, ale stříbro. ()

Sany33

Príbeh: Heist nám končí dámy a páni a končí vo veľmi dobrom svetle kedy profesor vďaka šťastiu ako inak dokáže prejsť cez rozum celému Španielsku. Prevedenie: Grande finále kedy mi trocha nehralo s tým sentimentom Berlínovho syna ale na druhej strane dojímavý príbeh smrti ich otca a potom tá dedukcia so zlatom a Sierrino odhalenie domu. Jednoducho som si to užil. A som rád že už už zazvonil zvonec a seriálu je koniec. 85% ()

Kushina

Prostě....To je prostě dokonalost, aneb dokonalý plán. Upřímně, co může mít větší cenu jak zlato v hodnotě více jak x miliard eur? Akcie, trh, ekonomika. Dnešní doba je více méně elektronická a toho naprosto dokonale využil génius profesor. Každý dobře ví, že národní rezervy jsou jen rezervy a jestli je tam zlato, nebo mosaz, na tom nikomu nezáleží, záleží na tom, co si společnost myslí. Obelstít lidi je tak hrozně snadné a díky esu v rukávu si můžete spokojeně odpochodovat i se zlatem a zároveň mít imunitu. Prostě za mě více než dokonalé završení téhle zlodějské série a jsem šíleně šťastnej za to, že jsem byl členem tohoto skvostu už na úplném začátku, ještě dříve, než to koupil netflix a stalo se to mainstreamovým trhákem. Zkrátka mám na seriály cit a sledovat neznámý španělský seriál může jen pár bláznů jako já! Nedalo se to vymyslet snad lépe, než jak to skončilo. Dávám plný počet fakt od srdce. 100% ()

Najt

Absolutní brutální drsný a dechberoucí finále woow.. tak tohle bylo završení seriálu v kurva velkém stylu.. emoce by se daly krájet na milióny kusů, napětí bylo nervydrásající, plán vymyšlený do detailu a profesor na konci zahrál nehoráznej šach-mat. Tohle bylo fantastický ukončení vynikající 5 serie a celého seriálu. ()

• Nákladní automobily, kterými je odváženo zlato, jsou typ Mercedes Atego. Ty ale mají nosnost max 9,5 tuny. Na přepravu 90 tun by jich potřebovali deset a ne jen dva. Také když se převáží celý baráček a v něm má být všechno zlato, tak by to nešlo, jelikož žádné běžné nákladní auto nemá nosnost 90 tun. (xisp)