Trauma

• USA Trauma

Štyri dievčatá zo Santiaga sa vyberú do vidieckej oblasti, kde chcú stráviť víkend plný zábavy. Bezbranné slečny sa namiesto príjemného víkendu dostanú do spárov miestnych buranov, ktorí využijú ich príchod pre svoju vlastnú potrebu a dievčatá brutálne prepadnú a znásilnia. Pomoc je vzdialená na míle ďaleko a preto sa ženy musia spojiť a nájsť cestu, ako sa pomstiť za tento ohavný čin. (Marceloo)

Hernycztek

Říká se, že některé filmy jsou jen pro okrajové publikum. Tak v tomhle případě je na místě říct, že je to pouze pro vyvolené onoho okrajového publika, protože lidé, kteří nemají pro zvrácenosti pochopení si z projekce odnesou akorát to trauma. Děj začíná v Chile v sedmdesátých letech, což samo o sobě není místo vhodné k žití, jednou nepěkně brutální scénou, kterou zdravíme do Srbska. No a kdo doufá, že nic víc ho překvapit nemůže, tak se plete, protože v průběhu se ještě dost přitlačí na pilu. K dostání je tu, pokud se nepletu, nejdelší ,,rape" scéna, která je ještě pro větší autentičnost téměř bez střihu. Mně se však naskýtá otázka.. Mělo to být takhle šokující a pro mnohé nestravitelné schválně, nebo je to chilská norma? Já v tom prostě cítil snahu o vytvoření filmu, který má být v žánru rape & revenge konkurence schopný a nebylo jeho účelem pouze znechutit většinu diváků. Ke scénáři asi tak to, že kdo nezná historii Chile, tak nebude moc vědět o jakou se tam jedná pointu. Na herečky jsou názory různé, někomu přijdou vyloženě hnusné, u mě je to naprostý průměr, takže asi každý podle vkusu. Jedinou výtku mám k záporákovi, který se jevil po celou dobu nesmrtelně, že se ho i policie bála. To mu ale dokážu prominout, protože se postaral o nejlepší gore, které bylo letos k dispozici. Trauma doporučuji těm, kteří se vyžívají v brutalitách, nechutnostech a zvrácenostech všeho druhu. ()

MIMI.kry odpad!

Film je s odpuštěním stupidní, nezáživný i odpudivě brutální (mučení obětí tím, že jsou jim za živa odřezávány kusy těl, kuchají se vnitřnosti, další zvrácenosti raději ani nebudu popisovat). Příběh nedoporučuji nikomu, dokonce ani tomu, kdo sadistické kousky ve filmech vyhledává. Navíc prý existují ještě krutější filmy, takže nerozumím tomu, jak mohla tahle záležitost zaujmout alespoň některé diváky. K tomu všemu jsou zde nesympatické postavy, ztvárněné většinou nesympatickými herci, takže se film právem zařadil mezi nejpodřadnější díla, jaká jsem kdy viděla. "Trauma" zůstane v mém zlatém fondu extra blbostí, nechutných a špatně natočených. Jako připomínka toho, že všechny filmy se nevyplatí sledovat až do konce a dávat jim šanci, zda se z toho náhodou časem nevyvine něco smysluplnějšího. Divák si opravdu musí vybírat, aby se v budoucnu nestal znovu obětí podobné nelogické příšernosti. A JAKÝ JE SAMOTNÝ DĚJ? Zvrácený maniak, bývalí voják spolu se svým stejně zvráceným synem unáší, mučí a vraždí v okolí, koho může. Policie po nikom nepátrá, nic neřeší, prostě se jim ztrácejí lidi v jedné oblasti, no a co má být? Pravda, odehrává se to v Chile, ale stejně mi to nesedí. Otec se synkem, s nímž má incestní, homosexuální vztah bydlí nebo alespoň většinu času pobývají v polorozpadlém průmyslovém objektu, v sutinách bez oken, nábytku, topení, patrně i ohně a jiných vymožeností. V příběhu vyniká dementní chování všech ostatních postav. Například jednání čtyř napadených dívek, které se chovají nesmyslně a unáhleně mění svoje rozhodnutí. Když se jim do baráku vloupají násilníci a ještě v tu chvíli vypadají celkem „nevinně“, nezmůžou se ustrašené ženské na nic, stojí v pozoru jako solný sloupy a nejsou schopni jediné obranné akce. Abych moc nespoilerovala, zjednodušeně řečeno: po nejenom znásilňující akci s katastrofálními důsledky pro jednu z nich, jsou útočníky konečně opuštěni a mají svobodnou vůli. Nerozhodnou se, že pojedou autem na policii, protože ta by mohla být moc pomalá, nýbrž rozhodnou se, že útočníky raději přepadnou ony sami. Je to totiž záchranná mise, chtějí zachránit neznámé unesené dítě, s nímž den předtím prohodily dvě věty. Neví sice, kde unesené dítě je ( je v objektu?, je držené někde v lese nebo úplně jinde?). Neví, ale jdou prostě zachrańovat. Akci navrhne dívka, která fňuká, že už nemůže dál, nemá sílu a je jí prý úplně jasné, že stejně všichni na té záchranné misi zemřou (takže mise bude zbytečná). Každopádně mají záminku do prům.objektu hrůzy vstoupit. Tam se brzy zase rozhodnou, že je přece jen lepší jít pro pomoc... Ultra blbost a magořina to je, to mi nikdo nevymluví. Kdo tohle vymýšlel? :) ()

Rathalos

Dvoma vecami som si isty a to,ze Chile je krajinou,ktora nataca tie najzvratenejsie horory a druhou je,ze do tejto destinacie nechcem v zivote ist,Trauma je film,ktory nie je pre bezneho divaka,obsahuje totiz sceny spojene s drsnou brutalitou,uchylnostami a nechutnostami,gore efekty su perfektne,taktiez sa mi pacila hudba,herecke vykony i kamera,je zjavne,ze si reziser dal zalezat,no a ked si predstavim,ze je to podla skutocnej udalosti,tak mam zimomriavky po celom tele,hroza,des,co vsetko museli prezit ludia,ktori presli tymto peklom na zemi,jasnych pat hviezdiciek...:-) ()

RobLord odpad!

Nahota, zvrácenosti a krvavá jatka nedělají z filmu kvalitní thriller. Lucio A. Rojas není žádný talentovaný Hitchcock nebo Scorsese. ()

AloeB

Nechci si dělat iluze o tom, že za tímto režisér sledoval něco víc, než jen brutální zábavu pro lidi, kteří si tyhle hnusný věci vychutnávají. A přesto je ohromující kolik kontroverze sem Lucio A. Rojas stihl narvat, protože ono zde skutečně není jen přepadení a následná pomsta, ale to vše je rámováno neskutečnou škálou krvavých scén, traumaty z mládí, psychicky zničenými osobnostmi a dalšími věcmi, kterých se nedočkáme v podobných takových filmech, které se přes všechnu vizuální vulgaritu obvykle až směšně drží zkrátka. Proto je první polovina filmu (cca do souboje v taverně) víceméně dobrá a vše ostatní co následuje už je jen taková povinná snaha o to, aby se v divákovi dostavil pocit zadostiučinění, což ovšem nefunguje, protože postavy zde jednají v duchu těch nejlepších hororových klišé. Velmi důležitým motivem Traumatu je vyrovnávání se s krvavou historií Chile, komunisty a taky Pinochetem, což si myslím, že působí rušivě, na druhou stranu nejsem nijak obeznámen s tím, jak se místní se svojí historií v současnosti vyrovnávají, tudíž toto je možná dáno spíše mojí neinformovaností. ()

mira.l odpad!

Co to kurva...??? Tohle bylo čistý zlo.Totálně odporná úchylárna, každý, kdo tomu dá dvě a víc, by měl absolvovat pohovor na psyndě a skotský střik - preventivně. Když pominu to, jak je to úchylný, tak to mělo několik takových nelogických momentů (ty debilní prostřihy nepočítám), kdy to bylo spíš k smíchu. Nejvíc asi ke konci. Jak je možné přežít asi 5 průstřelů zezadu z bezprostřední blízkosti do oblasti hrudníku, a poté během chvilky odtáhnout jednu ošklivou blonďatou pindu po schodech o patro výš, tam jí ještě stihnout vyříznout srdce z hrudního košíčku(pokud to teda mělo být srdce) a dál srdnatě jakobynic v plné síle pokračovat v boji zblízka? Ehm?? Nevím, jestli jsem někdy viděl odpornější píčovinu. A to jsem si myslel, že dva největší úchylové jsou Tarantino a von Trier... A vlastně úplně nejvíc debilní je ten úplný závěr, kdy se poslední přeživší došourá značně pošramocená ke kolíbce, ve který je nějaký děcko, to chce zastřelit, bo je to asi potomek těch výtečníků, kteří trochu zredukovali stav chilských lesbiček, a v tom do objektu vtrhne banda policajtů a udělají z ní ementál. Žádnej hepyjend se nekoná. Dobrou noc, děti. ()

Shanen29

Rojas se do toho opět položil a to celkem bravurně.Gore opravdu velmi propracované,násilí velmi tvrdé a kamera si zaslouží diplom.Exploitation jak vystřižené z wikipedie.Opravdový brutální snímek. ()

ANTYCHRYST

Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu...a po prvních minutách s otevřenou pusou ziram co to kurva je!!!! Tvl.... Úvodní scéna... hodně silná káva... Rozhodně slabší jedinci a předpokládám .. že asi všechny ženy..Nekoukat!! Už jsem toho viděl dost..a musím říci.. že tohle je Hard exploitation.. pak následuje porno lesbická scénka.. která je též kvalitní.. ovšem z trošku jiného žánru...no a další scénku ...jsem vidět opravdu nechtěl...:( ani psát to nechci.... pak už následuje klasika..burani vs mladý holky a posléze.. odplata.. Gore je tady Opravdu Gore a to na té nejvyšší úrovni.. Neskutečně mě sralo..jak ty holky jsou pak hloupý..a místo útěku .. čekají v autě.. místo zabití to zase poserou... prostě tupost největší.. Nejsem žádnej sadistický úchyl..nic z toho se mi nelíbilo..ale jako film toho nejhrubšího zrna to fungovalo... 75% v rámci šokující hardcore sadistický Gore....:( :( ještě jednou varuji slabší diváky a citlivější povahy.. nekoukat!!! I zkušený hororový fanoušek s tím bude mít co dělat....uff... ještě to musím trošku vstřebat..brr...... ()

GameboyNES

Ale jo, docela jsem se bavil, gore slušný. Mohlo tam být víc uchyláren a míň keců. Nechápu ty odpady, to se jako chlapcům nelíbila incestní rodinka, nebo prstění nemluvněte? Svižnější tempo a dal bych 5. 86% ()

HERGImanCZ odpad!

Pokus o kontroverzi bez pořádné snahy o kvalitu. Osobně si myslím, že jsem ve filmech či videohrách schopný ocenit kontroverzní či tabu témata. Tato témata však vyžadují komplexnější přístup ke tvorbě scénáře, nebo v daném materiálu musí mít alespoň nějaký hlubší smysl. U filmu Trauma se tak bohužel nestalo a já si upřímně nejsem jistý, jestli pan tvůrce Rojas, který měl tento skvost na starost, chtěl diváky jenom šokovat, nebo si sem místy přenesl nějaké ty své choutky. Film tak upřednostňuje poměrně explicitně zobrazené násilí, znásilnění či incestní scény, zatímco kvalita dialogů a nějaká konzistence v smýšlení postav je ta tam. Máme tu tak klasické scény z těch nejtragičtějších snímků, kde postava několikrát udělá pravý opak toho, o čem mluvila v předchozí scéně, nebo bez jakéhokoliv hlubšího důvodu změní postoj k celé situaci. Například ke konci filmu jsem měl pocit, jakoby filmaři zapomněli, která ze slečen měla být ta odvážná a toužit po pomstě, protože já sám jsem si v tu chvíli po několikáté změně už opravdu nebyl jistý. Vracíme se tak opět na začátek mého komentáře, protože mi vlastně přišlo, že scénář byl zkrátka jen berličkou pro natočení celé té zvrhlosti bez ducha a solidních základů. Pokud mohu něco vypíchnout, pak snímek plně dostál svého jména, jelikož ta kvalita vskutku traumatizující je. ()

Pitryx

O snímku jsem slyšel. Viděl fragmenty, a to mne navnadilo. Konečně po dlóóóóuhé době pořádné gore, říkal jsem si. A ten začátek? To bylo přesně něco pro mne. No a pak to přišlo, skoro jako vždy. Čtyři slépky si vyprávějí. Polovina filmu je v zádeli jen kvůli pitomci režisérovi a pitomci scénáristovi, že jsme museli vědět co dělala ona, a s kým to dělala, a proč to dělala, a jak to dělala, a mne by fakt už přímo jeblo. Tyhle diskuzní kroužky a debaty mohou být v kterémkoli jiném žánru, ale proč zrovna v tomto? Koukám na čtyři jelita a na čas, který utíká a ve kterém jsme mohli vidět spoustu triků a gore efektů. Ach jo. Dávám osmdesát, ale není to těch správných osmdesát. Je to velmi, ale fakt velmi SLABÝCH osmdesát. Protože pokud už se ve filmu něco děje, tak to stojí za to. A zde musím trikařům vyseknout hlubokou poklonu. Ale jinak je to prostě jen nuda. Dějově to tedy kulhalo a moc. A dávám osmdesát také proto, abych v seznamu viděl, že v podstatě je to dobrý film a dá se koukat i podruhé, ale ty rozhovory a hluchá místa prostě přeskákat. No a ten konec také nic moc. ()

J.Mayen

Ok Ok, s tou puvodni jednou hvezdou jsem to asi vazne prepisk, zas takova kravina to nebyla, uprimne davam jen 2 hvezdy za prvni pul hodinu, pak je film prekombinovanej, ze by se z toho jeden podelal. Odkazovani se na Pinochetovu vladu se mi stejne jako mnohym ostatnim tady nelibilo. Idiotsky chovani a spousta nelogickych kiksu vedla k tomu, ze si vsechny chciply a to zaslouzene, sorry za spoiler,ale ta omacka a doporucovani kolem, ze film neni pro slabsi povahy, ok, krom par podarenych scen, jiank stoji za pytlacku, uz bych si tenhle pro me nepodareny kousek nikdy nepustil. ()

Valenta28

Naprosto nesrozumitelný, nepřehledný, neseřazený a neorganizovaný chaos! Zde není rozumět ani tvrdému podnětu, ba ani hlubšímu významu. Zde není nic. Jen půvabná herečka Dominga Bofill, které dávám jednu hvězdičku. Jinak je to to nejubožejší, co sem letos viděl. ()

solisoli

Sadistický a drastický nezmysel podľa skutočnej udalosti. Aby bola takto prepracovaná skutočná udalosť je priam ukážkovo chaoticky nepravdepodobné, plné nezmyslov s odpudzujúcimi scénami, občas pôsobivou kamerou. Vcelku absolútny brak. ()

brasek odpad!

Úchylný film pre úchylkárov, ktorým k potešeniu stačí iba brutalita a ich mozog pumpuje do krvi endorfín. Dúfajme, že seňor Rojas sa vybúril ako na pozícii scenáristu tak aj na pozícii režiséra a ideálne ak o ňom už nikdy nebudeme počuť. Ďalšia príšernosť, ktorá absolútne nemá nič spoločné so žánrom hororu. ()