Trauma

• USA Trauma

Štyri dievčatá zo Santiaga sa vyberú do vidieckej oblasti, kde chcú stráviť víkend plný zábavy. Bezbranné slečny sa namiesto príjemného víkendu dostanú do spárov miestnych buranov, ktorí využijú ich príchod pre svoju vlastnú potrebu a dievčatá brutálne prepadnú a znásilnia. Pomoc je vzdialená na míle ďaleko a preto sa ženy musia spojiť a nájsť cestu, ako sa pomstiť za tento ohavný čin. (Marceloo)

argo.smile

Dalo sa z toho vyťažiť viacej. Banda tupých policajných hláv v Chile bol úchvatný v každom ich nasledujúcom kroku. Je to dirty movie a možno nie pre každého. V Chile sa dejú rôzne zvrátenosti a tamojší právny systém je akosi neúspešný a to dokazuje z časti aj tento snímok. Srbskí film mal hlbšiu myšlienku a odkaz svojim dielom na poriadne zamyslenie. Tu je to za mňa na veľmi slabé 3*. ()

F2003F

Škoda času, ale ak už sa rozhodnete ho s touto debilitou strácať tak si všimnite aspoň ten makeup, ktorý zvládnu lepšie aj deti na Halloween. ()

exe.

Názov je ako vyšité upozornenie, že sledovanie tohto filmu môže slabším povahám spôsobiť traumu, či nebodaj aj iné psychické problémy, keďže už úvodná scéna začína dosť drasticky a tam už diváci slabšej povahy rýchlo a zbesilo ťukajú na políčko "zavrieť", kde mladý borec s hormónmi nakladá (rozumej šuká) svoju matku, spočiatku živú a pokračuje ďalej aj keď jej odstrelia hlavu, čiže hneď v úvode dostanete incest a aj nekrofiliu zároveň, čo len naznačuje to, v akom duchu sa bude niesť celý film a na čo sa pripraviť. Dej, ako to už býva u takýchto filmov zvykom, nie je nejako zaujímavý, oslnivý a stavaný tak, aby bol divák v úžase, štyri baby vyrazia na menší výlet na chatu, kde sú znásilnené dvoma mužmi a chcú sa im za to pomstiť, takže nečakajte nejaký zaujímavý príbeh, Trauma stavia hlavne na gore, ktorého tam je dostatok a niektoré scény vedia byť drastické, čo je niečo, čo som neočakával, keď tento film pochádza z Chile, kde som bol z finálneho výsledku celkom spokojný a mierne prekvapený zároveň, dielo, ktoré vie dopriať fanúšikom gore a exploitation s miernymi prvkami Home Invasion to, čo takýto typ obecenstva chce vidieť, avšak pre otrlejších divákov sa jedná skôr o sto krát videné a to isté furt dookola, tu mi to však ale nevadilo a dokázalo to dostatočne zaujať svojím prevedením a prostredím, kde sa film odohrával. Nevýhodou tohoto snímku je jeho rozjazd, ktorý trvá trošku dlhšie a kým sa začne diať niečo zaujímavé, prejde skoro polovica filmu a na takúto stopáž sa veci dejú extrémne pomaly a dalo by sa z toho rozhodne vyťažiť viac, keby sa chcelo. V druhej polovici to konečne začne naberať na obrátkach, kde si gore fanúšikovia prídu na svoje, celé to tam ale bohužiaľ kazia rozhodnutia a konania dievčat (po znásilnení), ktoré sú v niektorých momentoch banálne, takže súcitiť s nimi dokážete len veľmi ťažko, cením ale výber záporných postáv, ktoré budia rešpekt, hlavne teda Daniel Antivilo, ktorý podáva slušný výkon a je na ňom vidno, že si to užíva a hrá rolu, ktorá mu dokonale sadla. Má to svoje slabšie, ale aj silnejšie stránky, takže to ohodnotím tak, ako Dyatlov - 3.6... Not Great, Not Terrible. ()

pepca72

V rámci žánru Exploitation je to za poslední dobu asi špička, co se týče scén s násilím. Jinak v ostatních scénách a celkovém ději a vývoji děje, je to slabé až nablblé. Hlavně ti policajti, to byla hrůza. Srbski film zatím nebyl překonán, ten je intenzivní jak v násilí, tak v dějově vybudované uzkosti a flustraci. Tady nic takového není, mimo již zmiňované scény. I tak ale dávám za plný počet, protože filmů tohoto ražení je jako máku, a zejména scéna znásilnění slečen v chatě je více než znepokojivá a solidně zfilmovaná. ()

Accuphose odpad!

Jak bych nejlépe popsal Trauma. Představte si hodně talentovaných ruských dětí, teda talentovaných ne, bohatých, které se koukaly na Saw a potom ti odvážnější na Srpski film a na základě toho se rozhodly natočit druhý díl Jackie Brownové, samozřejmě líp a porusku a ono se jim to povedlo, ten film má všechno, krom pár maličkostí. Autentičnost, atmosféru, sympatizování s postavami, absenci klišé. A tak... vlastně celé jsem to dokoukal, abych mohl napsat hodnocení dle mého nejlepšího vědomí a svědomí. Pokud na to i tak máte chuť, tak vás nic nepříjemně nepřekvapí. ()

Brumbambule

Nápad celkem dobrej (né, že by to tu teda už milionkrát nebylo, ale šlo to), zpracování tragický, výsledek katastrofální. A to nemluvim o tom, že je to teda dost nechutný. Pro slabý žaludky to teda úplně není. Dávam jednu hvězdu sobě za odvahu, že se mi to povedlo dokoukat. ()

Pokri

Úvod sľubuje poriadnu úchylnosť, nasleduje však pomerne nudná lesbická 40-minútovka, ktorú zráža aj fakt, že dievčatá nie sú zrovna dvakrát pôvabné. Potom sa pritvrdí, prídu i nejaké tie zvrátenosti, no že by to prekračovalo hranice už videného, to povedať nemožno. Je fajn, že to chcelo mať nejaký dej, nie je to ani typický amatérsky natočený underground, ale konanie postáv je iracionálne a hlúpe ešte aj na pomery takéhoto filmu. Je však fajn, že Rojas brutalitou nešetrí a možno ešte niekedy prekvapí. ()

Snakefinger

Celkově obrovské zklamání. Úvodní scéna byla tak za deset hvězd, ale pak fakt děsivá nuda o ničem. Moc jsem se těšil, ale pak zklamání bylo obrovské. ()

Fiffty

Mne to jednoducho nesadlo, začiatok bol ešte ako tak znesiteľný, ale ako to pokračovalo tak to pôsobilo stále horšie. Herecké výkony boli hrozné a hlavný záporak alebo ako ho nazvať sa zdal byť nesmrteľný, no jedine gore stalo zato. ()

DyingAngel

Tak pri tomto snímku... Trauma mi spôsobila psychickú traumu. Akože, naozaj neviem, ako hodnotiť tento film. Z hľadiska hrôzy je to naozaj podarený kúsok a Trauma sa radí na prvé miesto najzvrátenejšieho filmu, aký som tento rok videla. No z hľadiska nejakej estetickosti, že by som sa na film rada pozrela zas (aj keď, zas sa tu naskytuje priestor na rečnícku otázku "mal by divák túžiť vidieť opäť film, ak sa jedná o poriadny, kvalitný horor?"), radím tento snímok k odpadu. ()

klobasa

No nevím, z tohohle dílka snad ani trauma nehrozí. Musel jsem se až smát, po poměrně slibném úvodu, seznámení s hlavními hrdinkami a klasické scéně znásilnění, se tvůrci rozhodnou totálně vykašlat na nějakou logiku a začnou vršit jeden WTF moment za druhým. No občas jsem na tu nesmyslnost zíral jak tele na nový vrata, ale ve výsledku pobavilo. Slabší 3*. ()