Svět podle Putina

• USA The Putin Interviews
TV spot 3

Nahlédněte do světa i mysli kontroverzního ruského prezidenta Vladimíra Putina očima oceňovaného filmaře Olivera Stonea... (TV Prima)

TV spot 3

Marze

Viděl jsem první díl poutavý od začátku do konce. Jelcin si vybral svého nástupce dobře i když tento politický systém je dost riskantní. Imponuje mi jak Putin dokázal Rusko ochránit od zahraničního kapitálu ve strategických odvětvích takže je dostatek peněz na sociální oblast a kvůli rezervním penězům snadno překonali světovou hospodářskou krizi. ()

emma53

O Putinovi jsem se dozvěděla jen minimum a věřím, že většina otázek byla stejně předem daná, takže ho to jako profíka nerozhodilo. Zdaleka se neví o jeho skutečném já, to by jsme se možná nestačili divit. Myslím, že mnohé naznačuje i závěrečný pohled na výzdobu jeho pracovny, téměř paláce v kterém bydlel a podobně. Tam tahají za nitky úplně jiné, kolosálně obrovské struktury. Jeho rčení v tom smyslu, že pošlapávání lidských práv je mu vzdálené, tak to mě nadzvedlo ze židle. Ano, tam se konají na takové lidi razie, které nemají daleko k zatýkání teroristů. Opravdu mně unikl záměr Stonea, co tím sledoval a očekávala jsem větší slovní bitvu. Koneckonců, námětů měl hafo. Ale tohle beru jako jeho poloviční režii, ta druhá mu byla nadiktována a nikdo mě nepřesvědčí, že ne. Takový malý flirt, který nebudu hodnotit, protože zatím nevím jak. Ještě si to nechám uležet..................nicméně doporučuji, každý si může udělat svůj obrázek sám. Po delším uvažování to hodnotím jako ryba ani jako rak, průměrem. ()

Devadesát Dva

Rád bych Putinovi věřil (...) protože co říká, dává smysl a ví, co má říct a co ne a jak to říct. Ale politika je záludná šachová partie, které mě nikdy nebavilo se aktivně účastnit... a ve vzduchu vždy visí cosi jiného, než co vám řekne jakékoliv oficiální stanovisko státu. A je tolik částic, které hrají roli. Jak řekl Hunter S. Thompson, "in democracy you have to be a player" ("v demokracii musíte být hráčem"). Putin definitivně hájí zájmy Ruska a definitivně chce být hráčem. Nechci zaujmout ani pozitivní, ani negativní stanovisko, ale je to definitivně pozoruhodný náhled do světové mocenské politiky. ()

Flego

Propaganda. Oliver Stone nie je žiadny dokumentarista, ani investigatívny novinár, aby dokázal presvedčiť divákov o kvalite svojho diela. Jeho rané filmy sú na úrovni, podobne aj jeho pritvrdzujúca orientácia k ľavicovému zmýšľaniu. Na jeho názoroch by nebola nič poburujúce, každý má právo na svoj názor. Horšie je to s dokumentom, ktorý stvoril o Putinovi. To už nie je politický názor, s ktorým ide do boja s témou, toto je hrubozrnná propaganda, servílnosť v otázkach, či dokonca podsúvaní odpovedí... Putin je určite bezosporu významná osobnosť, ktorú rešpektuje celý svet ( nemusí s ňou súhlasiť ), a určite nepotreboval asistovať ako panák stárnucemu režisérovi pri svojráznych "improvizáciach", ako je napr. príchod pred kameru. Putinovi sa napriek tomu musela táto spolupráca veľmi páčiť, nemusel byť konfrontovaný s pripraveným "dokumentaristom" v žiadnych otázkach, stačilo mu len rozprávať o svojej ľúbivej politike, o úspechoch jeho krajiny, o ľudskom a správnom sedliackom rozume... Niekedy som mal pocit, že jeho správne a pragmatické riešenia všetkých svetových problémov sú natoľko glorifikované, že sa dostane do neba ešte za svojho života. Prínosom dokumentu je, že sa Stone snaží otvoriť mnoho tém, debata okolo nich je však veľmi plochá a skratkovitá. Taktiež oceňujem, že divák má možnosť spoznať ruského prezidenta, vidieť kde pracuje, ako pracuje, aké má názory. Ruskí aj proruskí nadšenci budú určite pri sledovaní ucvrkávať od rozkoše do gatí, vzývať svoj idol a bez premýšľania si nevšimnú mnohé nepravdy či dokonca lži v dokumente. Proamerickí zase budú zosmiešňovať a spochybňovať všetko čo videli a taktiež budú bez premýšľania všetko kritizovať. Obom táborom by som doporučil, aby brali podobné dokumenty s rezervou a nadhľadom. A Oliver Stone by sa mal uvedomiť a začať točiť normálne filmy, ktoré kedysi vedel robiť. ()

Frajer42

Nesmírně hodnotný dokument, který je dnes ze zřejmých důvodů mnohem hodnotnější a zajímavější, než byl v roce vzniku. Trošku zde chybí jakákoli konfrontace. Naštěstí, západní pohled snad každý z nás důvěrně zná, před tím se nejde schovat, chrlí se na nás z médií denně. Proto rozhodně neuškodí nahlédnout na celou situaci i z východní strany. Poté si člověk spíše udělá obrázek o pravdě, který není zdaleka černobílý, jako ostatně prakticky nic na světě. Právě dění a situaci na Ukrajině je zde věnován skoro celý jeden díl, a to v době, kdy si málokdo z nás dokázal vůbec připustit, že po tolika letech míru může vůbec v Evropě vypuknout válka. Krásně tento dokument pomůže dát si obrovskou hromadu věcí do lepších souvislostí. Přestože se jedná o jednostranný pohled na svět, tak je nyní velmi dobré tento pohled znát a z mého pohledu se jedná o nesmírně hodnotný dokument, který dozrál časem a událostmi. Nenudil jsem se ani sekundu. [85 %] ()