Nenasytná Tiffany

• angličtina The Greedy Tiffany

Pepa (Leoš Noha) tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na skromné živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů je málem chycen při činu a během následného útěku náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. Brzy však pochopí, že aby ho získal celý, nebude muset podstoupit jen dlouhé hodiny kopání. Cena bude mnohonásobně vyšší... (A-Company CZ)

anderson

V profile režiséra filmu sa píše, že je to veľký talent. Po zhliadnutí tohto filmu si myslím, že sú to bohapusté KECY. Jednu hviezdičku si ale dovolím udeliť za primerané (ne)herecké obsadenie a druhú za to, že som od nudy úplne nezomrel. (17.3.2017) ()

SOLOM.

Poprvé jsem jméno Andy Fehu zaregistroval díky dvěma jeho krátkometrážním snímkům Andyho film a Jež. Ani jeden z nich mě však moc neoslovil a tak jsem si jej chtěl připsat na svou černou listinu českých tvůrců. Nicméně poté jsem shlédl snímek Cirgula (na kterém spolupracoval s Ondřejem Pavlišem) a minisérii Pěstírnu – no a rozhodl jsem se mu dát ještě šanci. Zvláště když jsem si všiml, že před třemi roky natočil i tento celovečerní film. Nenasytná Tiffany se tak záhy stala terčem mého zájmu a konečně jsem možnost jí dnes vidět. Českou tvorbu rozhodně nechci zatracovat, ale jen málokdy se mi něco opravdu líbí. Tento film však na mě jistý dojem udělal a rozhodně není nejhorší. Leoš Noha patří mezi slušné herce a zde se své role zhostil opravdu dobře. Buran Pepa v jeho podání měl své osobité kouzlo, dokázal rozesmát a koneckonců i utáhnout celou zápletku. Zpočátku to sice vypadalo jako klasické „špinavé“ drama s rovnoměrně naservírovanými klady i zápory, ale postupem času, mě dokázal děj vtáhnout do sebe a já si jej skutečně užíval. Koneckonců se tu hlavně ke konci koketovalo i s hororovými prvky, takže to už pro mě byla jen taková třešnička na dortu. Mnohem více jsem se však soustředil na všechny ty trampoty a svízelné situace, do kterých se Pepa během příběhu dostal. No a pak samozřejmě i na vedlejší postavy, které se zde objevily. Nenasytná Tiffany tak každopádně nezklamala. Sice k ní mám několik výhrad, ale na české poměry jde určitě o lehce nadprůměrnou záležitost. 60% ()

Havenohome

Veľká zábava. Životná rola Leoša Nohu, ktorý sa do svojej postavy dokonale prevtelil. "Realistický" komediálny horor so štipkou gore efektov. Dobrý scenár, je to správne uletené. ()

eraserhead666

Tak tenhle film jsem si opravdu nechal na správné místo ve správnou dobu. Na letošním HorrorConu mi Tiffany sedla jako flaška vodky Pepovi. Již jsem tu čest s některými horrorovými kraťasy Andyho Fehu a můj názor na ně byl vcelku rozpačitý. A tak trochu jsem se Tiffany obával. Ale veškré pochybnosti brzy rozvál a zahnala. ten film má hrozně dobrý a nebál bych se říci (na české poměry určitě) originální nápad, který zpracovává bez větších úskosů a pochybení. Větve jsou parádní, atmosféra zvláštní a humor zde horrorovou linii nijak nepotlačuje a atmosféru nijak nerozmělňuje. Navíc, noha je zde geniální a hrozně mě bavil majitel zástavárny. Určitě subjektivně nadhodnocuji, ale mě ten film v daný okamžik fakt hrozně sedl a udělal mi radost. ()

Necrotongue

Film byl evidentně levný, ale výborně jsem se u něj pobavil a jeho atmosféru mu může většina světových hororů tiše závidět. Leoš Noha zahrál fantasticky, jeho Pepu jsem mu věřil do poslední střevní kličky. Tato postava navíc prochází na nízkorozpočtový film zajímavým vývojem, z mizerného vykradače chat a alkoholika až v bezskrupulózního zmetka, který mi připomínal hlavní zápornou postavu z epizody Bestie v seriálu Třicet případů majora Zemana. Tiffany byla dnes třetím filmem, který jsem viděl, Král Artuš: Legenda o meči, ani Logan mě nezaujaly tak jako tento nenápadný a nesrovnatelně levnější český počin. ()

Morholt

Nohu příliš nemusím, ale pro roli asociálů flákajících se po nonstopáčích a zastavárnách je jako stvořený a tady mu to i díky prostředí a přítomnosti autentických vágusů sedlo výjimečně. Nicméně nedoporučuji si Tiffany pouštět s tím, že se jdete koukat na horor či komedii, protože víc než o cokoliv jiného se jedná o podobenství nenažranosti a  jako takové funguje výborně. 75% ()

malylada

Na amatérský kousek to obstálo na jedničku a ani mi nevadilo, jak snímek působí levně. Po rozpačitém úvodu bylo pěkně sledovat život zevláka, který díky chamtivosti nechá zlikvidovat veškerý alkoholiky v ulici. Člověk zavzpomínal na horor Chvění a i když to nedokázalo navodit napínavou podívanou, tak díky délce to celé dobře uteklo......6/10 ()

Hwaelos

V podstatě fuknční spojení grind hororu s komedií, ale filmu by slušelo přitlačit na pilu oběma pólům a mohl vzniknout dobře zapamatovatelný český snímek, který by na hlavu porazil i pozapomenutý Choking Hazard. Navíc je trochu smutný, když komparzisti-homlessáci působí přirozeněji v hereckém projevu než skuteční herci. Za vidění to ale stojí. ()

evilmind

Viděno v rámci Halloween akce na Streamu, a musím uznat, že na české žánrové poměry je to určitě nadprůměr. Leoš Noha se pro role vychlastaných socek zjevně narodil, ale neuškodilo by, kdyby mezi neherecký lokální kompars zapadlo alespoň pár místních ochotníků coby jeho přicmrdávačů, takhle působí scény mezi bezďáky sice autenticky, ale dost strojeně. Tuším jsem napočítal v celém filmu jen celkem asi 5 herců. Zápletka se zakopanými dukáty coby pastí na turisty sice není úplně originální, ale díky přizpůsobení se prostředí vágusů a hledačů pokladů působí docela roztomile svěže. Jen škoda, že se nedostavil žádný nápad na to, jak film nápaditě zakončit. A bohužel k tomu, aby se dal film s čistým svědomím označit za horror, ale chybí docela hodně - především asi víc peněz na triky. A tak zatímco třeba úvodní Nohův boj s větvemi se možná blíží Evil Dead, v pozdější fázi je shluk větví už jen neskutečně trapnou animací. Stejně tak poměrně povedené gore scény na úplném konci kontrastují prakticky se vším ostatním, co předtím bylo vidět v jámě. Škoda. ()

ledzepfan

Herecky je to příjemné (hlavně Čtvrtníček se ukázal v neobvykle civilní poloze). Scénář je OK. Námět kapánek jednodušší. Režie bez zádrhelů... Vše v normě, vše funguje a přesto je to trochu nuda. Ve výsledku je to taková klasická pohádková moralitka o nenasytnosti a chamtivosti která mě určitě neurazila, ale ani nenadchla.. ()

Bakllazaan

Dobre provedene becko. Chvili jsem se bal dalsiho blairwitch propadaku, nastesti pak film uhne jinam. Propojeni s houmlesy je vynikajici napad, navic herci i neherci vazne dobri (jen ten Ctvrtek je furt ctvrtek ;) ). Jen ten zaver pro me nevygradoval jak by mohl. ()

topi

Tohle je v české produkci ojedinělý případ. Sice snímek vyznívá amatérským lookem, ale já se bavil perfektně! Leoš Noha v roli somráka Pepy, který vykrádá chaty, zevluje a chlastá (hlavně rum a vodku), je naprosto přirozenej. I ostatní banda somráků jsou super ztvárněný, nebo majitel zastavárny Pjeer van Eck, to je svině od pohledu. Pepa posléze objevuje v jámě v kopcích staré mince, ale něco za něco (tady přijde klasická hororová zápletka). Za staré mince Pepa dostává od zastavárníka nějaký prachy, za který si pořizuje různý věci, aby vybavil svůj holobyt a zve si děvky z Eskortu (perfektní výstupy, hahaha). Potřebuje víc a víc, chamtivost roste a vše vrcholí v jámě v kopcích solidní gore scénou! Fakt povedená hororová komedie! Jeden záběr mě hodně evokoval Evil dead a další zase Švankmajerova Otesánka. Zkrátka, je na co koukat. Ještě jedna momentka mě sakra pobavila, jak se Pepa se svým kumpánem doma totálně zlije pod obraz a Pepa v ožralosti rozmlátí novou televizi, kterou si nedávno koupil, hehehehe, mazec! Miniroličku si střihl i Petr Čtvrtníček v roli střihače erotických filmů. Tenhle projekt se velmi podařil a do budoucna bych si přál více takových vícežánrových kousků. Tady je vidět, že se pracovalo od srdce. ()

stration

Ten filmeček je prostě fajn. Na české poměry originální a jasně udělané s chutí. Herci působí přirozeně a přesně se hodí do svých bezdomoušských rolí. Čekal jsem béčkovou napodobeninu zahraniční produkce a dostalo se mi pěkného a hlavně českého horůrku, který jako jednohubka působí úplně parádně. ()

TominoLa

Tohle je velké překvapení. Ještě teď tomu nemohu uvěřit, ale bavil jsem se skvěle. Rovněž uvedení celé té party včetně Leoše Nohy byla zábava. Tahle půlnoční premiéra se vydařila. 7/10 ()

TheDon

Leoš Noha je herec jako noha. V podstatě se celej film děje velký kulový, až Leoušek přijde k nápadu, jak odstranit z ulic všechny bezďáky. Což se mu i podaří a za cenu almužny prodává starý mince vykutálenýmu zastavárníkovi, kterej si za ně koupí Jaga XJS. Leouškovi to ale stačí, protože mu zbývá na chlast i děvky. Jen ti bezďáci nějak docházejí :) Sympatickej spektákl z tuzemské produkce, jednoduchej nápad a fajn provedení i catering. Karting? Cross training? No herce myslím. Čtverku si to nezaslouží, protože se to místy docela táhlo, ale hvězdu za Leoše, hvězdu za Juru Pajznera (fajn že umíš něco jinýho než nablblej seriál) a hvězdu za nápad. 60% P.s: proč se to kurva jmenuje Nenasytná Tiffany? P.p.s: Fehu je runa a znamená dobytek. ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (viac)