Psychiatr

• USA The Alienist (viac)
USA, (2018–2020), 14 h 28 min (Minutáž: 42–56 min)

Predloha:

Caleb Carr (kniha)

Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning, David Wilmot, Eugenia Caruso, Ted Levine, Matt Lintz, Douglas Smith, Dan Bradford, Clare Calbraith, Brian Geraghty (viac)

New York, 1896: policejní komisař Theodore Roosevelt si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. (Netflix)

Recenzie používateľa Morholt k tomuto seriálu (2)

Psychiatr (2018)

Pátrání po sériovém vrahovi tentokráte z konce 19.století. Dobová atmosféra se povedla dokonale a to ve všech ohledech, které si s danou epochou spojíte. Temné a brutální byly i samotné vraždy s rituálním nádechem a do daného prostředí se víc než hodily, pokud se tedy dá o vraždách říkat, že se někam hodí. A nakonec tu byly výborně napsané postavy, jejichž minipříběhy byly do vyšetřovací linky zakomponované přesně tak, jak měly. Potěší i fakt, že Brühlův psychiatr nepatří k těm, kteří z tiku odvodí zneužívání v dětství, jak je u mnoha seriálových cvokařů zvykem, ale musí se ke svým poznatkům dopracovat. Přesto všechno tomu k dokonalosti něco chybí a z mého pohledu má seriál tak o dva díly víc, než by měl mít. I se zvratem v pátrání jsem se musel trochu poprat. Nicméně tahle partička netradičních detektivů by si druhou řadu určitě zasloužila. 80% ()

Anděl temnot (2020) (S02)

Z mého pohledu tu platí totéž, co u první řady. Zase je to o dva díly delší. Dokud se ústřední trojice honí za totožností vraha, tak je všechno parádní. Navíc se tu jedná o ty nejmenší a nutno říct, že tvůrci se s tím moc nepářou, takže slabší povahy mohou mít problém. Všechno klape jako po drátkách, ale jen do poloviny. To nahánění pachatele je předlouhé a místy ukazuje nejen na neschopnost samotné policie, se kterou nakonec člověk tak trochu počítá, ale i na částečnou nekompetentnost hlavních hrdinů. Nebo spíš hrdinky, protože druhá série postrkuje dopředu Dakotu Fanning a celkově hraje spíš na ženskou strunu. Na druhou stranu není to tak hrozné, jak by v dnešní šílené době mohlo být. čekal jsem oproti první sérii nějaký progres a ten nepřišel, ale ani nemůžu říct, že by se seriál zhoršil. Je to tak nastejno. Bohužel i díky Bohu. 80% ()