Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

dkas

Celkem trapný pokus o moderní pohádku. Děravý, předvídatelný scénář, rádoby vtipné scény (roztleskávačky, cedule "Hobluj" a podobně). Hlavní hrdina je takový nemastný, neslaný, čaroděj jakbysmet. Jen ten Hádek vypadá, že si to užíval :) ()

boo-boo

Zápletka s elixírom zabudnutia je skvostná a výborne rozohraná ("Dobrý den!"). A vôbec, všetko je tu sympatické a milé a nikde sa moc netlačí na pílu. ()

SONY_

Já vlastně nikdy nefandím té zlé postavě, takže ani tady ne. Samozřejmě je to pohádka a tak je již od začátku jasné, jak to skončí. Ovšem já se díval až do samého konce a byl jsem rád, že zlo dostalo pěkně za uši. Mně se ta pohádka i docela líbila, jen těch momentů zapomnění tam bylo trochu hodně, ale Eva Josefíková byla krásná a takový Josef Abrhám taky nebyl špatný. Do vánočního programu bych to ale úplně neřadil. /65%/ ()

Anianna

Pohádku vidím potřetí a navyšuji na 4*. Líbí se mi víc a víc. Skvělé herecké výkony. Hádkovo pojetí je originální, práce s mimikou famózní. Děrgel, Plesl, Podzimková, Abrhám... prostě koncert. Nejen herecký koncert. Především Maxiánova hudba mě nutí k tomuto skoro vyznání. K televizi mě přitahuje jak magnet. Je poznatelná a barevná. Laskavá i bouřící. Tiché smyčce i zapamatovatelné klavírní etudy. A co teprve celý orchestr! V té hudbě je obyčejná radost i majestátnost. Jan Maxián má dar hudbou vyvolávat konkrétní obrazy.  A kvůli němu a Hádkovi se vždy na pohádku ráda podívám. ()

hrumsrt

Nejlepší pohádkový Karel Janák, a když odmyslím i kultovně nostalgický status režisérova celovečerního debutu Snowboarďáků, jde i obecně o režisérovu nejzdařilejší práci.. Korunní princ je tradiční příběh sváru dvou bratrů, v němž Karel dobře chápe, že pro svůj nástup na trůn se musí urychleně a navěky zbavit staršího bratra Jana.. A proto ho pod vlivem kouzelného lektvaru zbaví paměti a pošle úplně vygumovaného do čarovného lesa vstříc zlému čarodějovi.. Ovšem komu je k obavám někdo, kdo sám neví, kým vlastně je.. A tak vzpomínek zbavený Jan vyráží na cestu v níž zachrání princeznu a sám vyhraje rytířský turnaj, aniž by věděl, jak důležitou osobou pro říši je.. Vtipná netradiční pohádka, která pracuje s originálním námětem, jenž ani při opakovaném použití neztrácí na svém vtipu a šarmu. A v čele s výtečným obsazením, v němž exceluje jak neokoukaný Patrik Děrgel, krásná Eva Podzimková, tak pohádková stálice Karel Abrhám.. Jedna z nejlepších pohádek posledních let, na kterou nedám dopustit. Dobrý den! 75% ()

MartinTerran

První půlka pohádky se mi moc nelíbila, jelikož princ moc rozumu nepobral a furt zapomínal přitom jak dal napít kámošovi a viděl co to udělalo, tak to měl zahodit. Pak už to bylo dobré a pohádka obsahuje co má, souboj s drakem, zlotřilý bratr, krásná princezna a souboj o její ruku. I pár vtípků by se našlo, ale bezkonkurenčně nejlepší scény byli s černokněžníkem v lese. Abrhám byl luxusní! Takže takový průměr. Hodnocení: 58/100. ()

macetoma

Pohádka, která se nemá za co stydět. Pro mne se jedná o příjemné překvapení roku 2015. Chudák princ Jan má pořád ztrátu paměti, ale působí to mile. Princ Karel si svoji roli zápornou roli náležitě užil a jeho postava se mi líbila snad nejvíce. Čaroděj je ve stylu Gandalf, ale takové je doba - lidé odchování Pánem prstenů to chtějí. Souboje s dřevci mi připomněly hru Defender of the Crown, no proč ne - akce je dnes taky potřeba. Princezna je moc hezká a draky jsem už viděl mnohem horší. Jako celek to působí hezky. Dávám krásné 3 hvězdy. ()

maoc

Příjemné, i když místy dětinské (Abrhám a jeho poskok, fackovaná zlobivého syna) a přece jen místy křečovitě radobymoderní (roztleskávačky), ale mile pohádkové (Dobrý den...) a profi natočené (turnaj!). Jedna z nej štědrovečerních pohádek posledních let, co pamatuji. ()

pekas

V letošní vánoční nadílce pohádkových premiér nejspíš ta nejpovedenější. Příběh celkem dobrej, herecké výkony zábavné a ne přehnaně infantilní. Ještě tomu dám pár šancí, zatím se kloním k silné čtyřce. 80% Po dalších shlédnutích zvyšuju, tahle pohádka se hodně povedla, dobré obsazení, zábavné dialogy a Evička Josefíková, kterou jsem objevil v Kosmo a teď ji hltám všude, kde se objeví. 95% ()

ostravak30

Rovnou říkám, že pohádka tancuje na pomezí tří a čtyř hvězd. Zasloužila by si tak nejlépe tři a půl hvězdy. Začnu tím, že mě celkově bavila. Pohled na Patrika Děrgela, který zas a znovu zapomíná a tváří se přitom přihlouple, je zábavný. Stejně to platí o dalších postavách. Zvláště pak o Jaroslavovi Pleslovi. Tam bych vyčetl pouze ty dlouhé vlasy. Když totiž zapomene, vypadá jako hipisák, který právě vyhulil brko. K tomu se mi nelíbí Ladislav Mrkvička, který za to ale nemůže. Neustále huhlající postava není ani vtipná ani zajímavá. Pohádka tak nepostrádá napětí a humor. Ač rovnou přiznávám, že bych ho tam přidal ještě víc. Ambice a možnosti na to rozhodně byly. I Kryštof Hádek a Pavlem Křížem byli vcelku vtipní. Jedinou skutečně velkou černou tečkou je tak závěr. Čaroděj je poražen velmi rychle a nemůže za to žádný z rytířů. Je to jedna z mála porevolučních pohádek, kterou si rád zase pustím znova a která se vcelku povedla. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)