Rupert Wyatt se opět vrací k žánru sci-fi. Tentokrát nám vypráví příběh o lidech, kteří chtějí zažehnout jiskru odboje proti mimozemské rase, která převzala kontrolu nad vládou Země. Odboj ale nestojí jen proti vetřelcům z jiné planety. Bojovat musí především proti těm, kteří s nimi spolupracují. Podaří se zrealizovat plán, jenž ostatní přiměje uvěřit, že je možné vzít si Zemi zpět? (Martrix)

Mamlas odpad!

Nejlepší na filmu byly úvodní titulky. Následovala nesourodá chaotická sračka. Bez děje, bez příběhu a samozřejmě i bez konce. ()

PaulCZE

Nápad zajímavej i nějakou tu atmosféru to má, ale herci a zároveň i postavy jsou hrozný, děj tak nějak unikal mezi prsty. Vypnuto po 1/3. ()

Pitryx odpad!

Uživatel Livingdead udělal velkou chybu, že to po třiceti minutách vypnul. Protože pak je zde dlouhá pasáž skutečné sci-fi. Ano, skoro celých dvacet, nebo možná i třicet sekund!! To se přece hodí ne? Na to že je film dlouhý jako kráva. Mne to přestalo bavit, a tak jsem to sledoval jen jedním okem. Postav spousta, takže jsem v nich měl drobet guláš. Jako sci-fi je tohle naprostý propadák, ale jako politik-fi pro někoho dobré. Nechtělo se mi to měřit, ale ze SF jako žánru zde bylo obrazově snad ani ne pět minut. Takže dávám hodnocení v té nejnižší rovině. ()

mac000

Jistě, úrovně Planety opic film nedosáhne a ani dosáhnout nemůže. Ale přesto film výborný, nutící k zamyšlení nad osudy lidstva tváří v tvář (ne až tak naprosto nepravděpodobné) konfrontaci s jinu civilizací. Protože jsem váhal nad možným výkladem závěrečného vyznění dějové zápletky, našel jsem podrobný "vysvětlující" obsah filmu na Wickipedii, který doporučuji všem, kteří nejsou zcela moudří ze zakončení filmu. Celkově ale nadprůměr v žánru, kdy zdánlivá "neakčnost" je naopak předností ()

Mykhaluu

Film, který si mě zajal od úvodních záběrů k posledním. Výborně natočeno, zahráno, nervní děj, stejný škleb Johna Goodmana po celou dobu určuje podivně marnou atmosféru příběhu, skvělá hudba. Nechci přemýšlet o smysluplnosti děje, nechci vidět film znova. Chci si to uchovat jako film, který jsem si užil. Jako film... ()

DanielP.

Cele to dava smysl. Je to sice hekticke jak pisi ostatni. A chtelo by to trochu zvolnit ve vypraveni. Kazdopadne se clovek nenudi, film ma spad, ale je nutna plna soustredenost. ()

jokino

Prv som po prečítaní tunajších komentárov ani nechcel zhliadnuť tento snímok. Ale ako som sa už xy krát pred tým presvedčil, najlepšie je vytvoriť si vlastný názor. Nič svetoborné sa tu síce nedeje, ale pre mňa je to aj tak milé prekvapenie a najmä s celkom uveriteľným dejom. Mne sa to páčilo.. ()

argo.smile

Za mňa veľká spokojnosť. Jedine čo nechápem je akurát hodnotenie a komentáre, ktoré ubližujú tomuto fajn snímku. A nečítať popis filmu, urobíte dobre a film vás bude baviť a milo prekvapí tak ako mňa. ()

panki9922

Čo je s vami ľudia? To chcete radšej sci-fi typu Transformers? Aby bol Captive State špičkovým sci-fi filmom, stačil by mu už len vyšší rozpočet a holywoodske hviezdy v hl. úlohách. Vyzdvihol by som myšlienku, scenár a hudbu trocha mi najmä v závere pripomínajúcu Dunkirk. Film veľmi rýchlo zbehne a diváka núti premýšľať (aj po skončení projekcie). Možno preto má tak nízke hodnotenie. Zaujímavý kometár: Lima ()

Tomas_PO

U mňa mierne nadpriemerný scifáč, a to napriek slabým hodnoteniam. Najmä kvôli potencionálne kruto skutočnému príbehu, ktorý v prvej tretine drží diváka v miernom napätí a očakávaní. A to je pri opakujúcich sa vzorcoch scifáčov veľké plus. ()

veverysiak

Neprikrášlené kino o svete po invázii, žiadne vyčačkané kulisy, žiadne našminkované nádhery, samé blato, kaluže, ruiny a zatiahnutá obloha, aj keď je to potenciálna realita, mne sa takéto scifi neľúbia, radšej sa pri nich ľakám, takže 40%. ()

Aquila

Trochu projasnění scénáře by nevadilo, není snadné se zoriantovat v postavách, ale obsahově silné, dostatečně depresivní a pointa, kdy si divák seskládá střípky dohromady, je dokonalá. Velmi zdažilá paralela současného dění ve světě. ()

Tillia

Pro mne je zápletka v podobě invaze mimozemšťanů druhotná a pouze kulisou. Já viděl příběh lidí, kteří se nezdolně nepodřizují (zlé) moci a autoritě, i když většina společnosti ano. V tomto vidím film jako inspirativní pro současnou společnost i bez mimozemské invaze. Ostatně sledování lidí a kontrolu nad jejich životů tu máme již teď... 5* ()

Raziel811

Bohužel opravdu zajímavých je jen posledních 5 minut. Jinak jsem celou dobu měl pocit, že podobné jsem viděl již xkrát. Velmi mi chybělo napětí nebo nějaké emoce. Jedná se jen o strohé vyprávění. ()

Tafi.CK

Člověk se jde koukat na sci-fi a místo toho dostane zajímavé sociologické drama. Proč ne? Bavilo mě to, mělo to příjemnou atmosféru a i když to byla tak trochu vykradacka lecčeho, jako celek to bylo fajn. Chyběl mi jen dobrý soundtrack. ()