Frigo elektrikárom

• Česko Frigo elektrikářem (viac)

Student botaniky Buster omylem absolvuje elektrikařinu a ještě k tomu je najat, aby položil elektriku v jednom domě. Pustí se do toho s vervou sobě vlastní a fantazii přitom nechá na hodně dlouhém vodítku. Problémy se objeví zároveň s pravým elektrikářem... (Morien)

1945

Na svou dobu dokonalé vynálezy ( jezdící schody, myčka, bazén s výpustí aj.) Uprostřed toho všeho neschopný Buster Keaton ; - ) skvělá zábava! ()

bratr.Milan

Nezmar Keaton se mohl zase jednou vyblbnout s výrobou různých mechanických vychytávek, hejblátek a vynálezů. Proč dnes nemáme tak dokonale elektrifikalizované domy jako Frigo před sto lety?! Právě asi pro to co se stalo v této dobré grotesce. Za mě je to ale trochu slabší Keatonův film, protože dokonalé přístroje nebyly až tak dokonale využity v komických situacích a příběh kolem nich vybudovaný byl slabší, takový nějaký bez šťávy. ()

jane1106

Frigo v domě nabitém nápaditými elektrickými zařízeními, jež však náhle přestávají pracovat tak, jak mají. Neuvěřitelné triky a typická Busterova akrobacie baví i v tomto případě spolehlivě! Mimochodem, vychytat pár much a ty zlepšováky bych domů brala hned!:) ()

curil

Většinu grotesek Bustera Keatona jsem viděl před drahnou dobou let v dětských letech v kině "Čas", což bylo dopolední promítání krátkých filmů v té době ideově zaměřených, ale každý pátý film byl groteska (Chaplin, Lloyd, Chase atd.). Ale právě "Elektrický dům" byl dnes pro mě premiérou a ihned jsem si tuhle grotesku zařadil mezi ty nejlepší z Frigovy tvorby. ()

Infalín

Mám velkou slabost pro technické vychytávky Bustera Keatona. V každém jeho filmu na ně člověk zhusta naráží, ale tady se s nimi opravdu roztrhl pytel. Buster je technikou okouzlen, ale nepodléhá jí, možná před ní i trochu varuje. ()