Frigo ve člunu

• USA The Boat
Komédia / Krátkometrážny
USA, 1921, 25 min

Buster Keaton konečně dokončí svoji podomácky vyráběnou loď The Damfino. Hned však vyvstane velký problém jak dostat příliš velkou loď na čerstvý vzduch. Nakonec se to podaří, dům však příjde k pořádné úhoně. Trable pokračují i při spouštění lodi na vodu. A co se teprve bude dít na volném moři! Když James Mason koupil roku 1952 starý Keatonův dům, nalezl zde ve sklepě "The Boat" a pár dalších ztracených Busterových krátkých snímků. Čas a vlhkost zapracovaly, proto si jich můžeme užít v poněkud horší kvalitě. (Pohrobek)

jane1106

Opět geniální nápady a triky, jen mi tentokrát příliš nesedla doprovodná hudba. Je chvályhodné, že se v pro mě jinak neatraktivní odpolední programové nabídce Nova Cinema nachází také Keatonovy grotesky. ()

ostravak30

Zničený dům, zdevastované molo a potopená loď. Tvůrci se skutečně vyřádili. Nejvtipnější mi přišlo, jak Frigo dohnal plaváním jedoucí loď. Nápadité byla i loď plující do kopce či z kopce. Posledních deset minut už ale bylo slabších. ()

PlysovyMacko

Aby vyšiel s loďou na vodu, zbura si dom. Páčila sa mi nepotopiteľná kotva a vaňa ako záchranný čln. Skoro cely film je hlavný hrdina premocený, Buster do toho išiel naplno, snáď neprechladol. ()

Brucey

Zatiaľ najslabší Buster, akého som mal šancu vidieť. Pár dobrých vtipov by sa síce našlo a dokonca aj skvelá hláška (v nemom filme!), ale zvyšok je veľmi nemastný, neslaný. Holt Buster natočil aj lepšie filmy. ()

Infalín

Kdo trpí mořskou nemocí, ať se radši na tuhle výtečnou grotesku nedívá:-) Shlédl jsem ji bez doprovodné hudby a kupodivu musím přiznat, že to vůbec nevadilo, možná dokonce naopak. Teď už vím, že jedině loď Bustera Keatona dokáže plout i do kopce. ()

Damnsinead

Než vůbec Buster vyjede na vodu, stačí si zbořit dům a utopit auto. Ale co na tom, když jeho loď může plout do kopce. Jedna ze slabších grotesek, i když některé scény jsou parádní. ()