Súboj s rodinou

• Česko Souboj s rodinou (viac)

Životopisný film o britskej zápasníčke WWE Paige, ktorá vyrastá v bláznivej wrestlingovej rodine a má šancu bojovať v americkej lige... Saraya (Florence Pughová) a jej brat Zak (Jack Lowden) Knightovci nežijú v obyčajnej rodine. Otec Ricky Knight (Nick Frost), ktorý zanechal neistú kariéru malého kriminálnika, cestuje po Anglicku ako zápasník, ktorý bojuje v ringu s matkou Juliou (Lena Headeyová). Ich podnikaniu sa však nedarí veľmi dobre a mladým tiež nič nevychádza podľa plánu. Na oplátku rodičia aktívne pomáhajú svojim deťom pri výučbe wrestligového zápasenia. Je to veľmi dobrá škola, ktorá sa neskôr oplatí. V 18-tich rokoch Zak a Raya vstúpia do zápasníckeho šoubiznisu pod menom „Zak Zodiac“ a „Britani Knight“ a dostanú príležitosť zúčastniť sa konkurzu do prípravného tábora pre WWE v USA. V najväčšej americkej wrestlingovej organizácii sa nestretávajú iba s hviezdami ako Dwayne „The Rock“ Johnson, John Cena alebo Mike "The Miz" Mizanin. Ujme sa ich profesionálny tréner Hutch Morgan (Vince Vaughn) a pod jeho ochrannými krídlami musia tvrdo trénovať. Šancu vstúpiť do profesionálneho ringu a skutočne bojovať však dostane iba Saraya, ktorá si zvolí umelecké meno Paige, pod ktorým sa preslávi. (TV JOJ)

Olík

Tak trochu něco jiného a zároveň úplně standartního. Plus za netradiční prostředí – plus za herecké výkony (Pugh, Frost, Lowden) – plus za pohled do ne zcela známého světa – plus za ostrovní postoj k věci. Mínus, že jde pořád jenom o pohádku – mínus za překrucování reality – mínus za použití Dwayna Johnsona jako vějičky – minus za to, že i když se k tomu tvůrci postavily po anglicku, tak stejnak je z toho Hollywood cítit. Ale beru, sice jsem měl po prvních minutách dost nahnáno…..nakonec to ze mne vymlátily a vlastně docela zajímavý příběh. ()

helloween93

Rockův vysněný projekt, který jsem si jako člověk nepolíbený wrestlingem užil. Vtipná rodinka, dobré hlášky, Dwayne zaujme i v pár minutách a Paige skvěle táhne tenhle emocemi nabitý film až k souboji o titul. A Vince Vaughn ve vážné roli? Už teď se těším na jeho roli v Dragged across concrete. 4* ()

Lyžař

The Rock je prostě klasa. Je super, že do tohoto snímku podle skutečných lidí jsou jednou z ačas povolány i takovéto ikony. Ikony filmu, ikony wrestlingu. A je taky dobře, že hlavní hrdinou není kráska jako všechny ostatní. Prostě je to fakt odpadlík, kterej ale přitahuje pozornost. Odhodlanost a vůle takovýchhle lidí je kolikrát....no přesně taková, jak je to zde vyobrazeno. ()

Evander

Souboj s rodinou je hodně zajímavým a na koukání příjemným počinem. Jako náctiletý jsem v určitém období dospívání bez sledování wrestlingu nemohl být ani den, takže dokážu zápal jednotlivých postav docela dobře pochopit a líbí se mi, že se zde i tuto rovinu podařilo přenést na filmové plátno. Snad všechny postavy jsou zde uvěřitelné, což dnes bohužel rozhodně není samozřejmost. Každá z významnějších postav něčím zaujme a divák se s nimi dokáže snadno ztotožnit. Zapojení reálných postav je pak z pohledu castingu pouze třešničkou na dortu. Navíc už dlouho jsem neviděl smysluplný film z posledních let, který by dokázal vyvolat tak příjemný pocit na duši. Ale abych jen nechválil, film má samozřejmě své mouchy a jeví se mi spíše jako pohodový televizní film na nedělní, rodinné odpoledne, než nějaký velkofilm nebo film, na který bych chtěl jít do kina. Ve výsledku to vidím na nějakých 71% s tím, že opakované zhlédnutí nebudu vyhledávat, ale zároveň se mu vůbec nebráním. Tohle dílko je prostě všestranně neškodné a zároveň takové příjemně dobromyslné. ()

HenryIvan

Ako spraviť z divadla ešte väčšie divadlo ?? Urobte o tom Hollywoodsky film, kde je všetko o dosť dramatickejšie ako by malo. To však nie je námietka voči filmu, ten mohol byť podľa mňa ešte o niečo dlhší, ale inak spokojnosť. 80 %. ()

kilobyte

Mírné zklamání, i když wrestling je pro mě blbost a za celý život jsem viděl asi tak 30 minut téhle zábavy, tak jsem se na film docela těšil. Myslel jsem si totiž, že wrestling není ani tak o souboji, ale spíše o tom udělat show pro diváky, ale to mi ve filmu chybělo. ()

Kingjiri

V první řadě je třeba počítat s tim, že se The Rock, nazvdory masivní propagaci na plakátech, objeví jenom dvakrát ve větší cameo roli, kdy však geniálně hraje sám sebe. Scény s nim a hlavně Nickem Frostem s jeho filmovou manželkou pěkně odsýpaj, jsou solidně nahláškovaný a maj dobrej nápad. Jakmile však dostane prostor Florence Pugh v Americe (což neni problém její, nýbrž scénáře), sledujeme hodně sterilní životopisnej film jedoucí podle klasický šablony vzestup - pád - vzestup až na vrchol, kterej jenom občas oživí nějaká hláška nebo trenér Vince Vaughna. Červenýmu hodnocení moc nerozumim, těch originálních nápadů v rámci žánru fakt moc neni, ale možná to může být taky tim, že jsem tenhle "hranej" sport nikdy pořádně nepochopil. ()

tomik99

Zpočátku mi to vůbec nesedlo a říkal jsem, o čem to sakra bude, nakonec jsem tomu ale přišel na chuť, i když mi chvilku trvalo, než jsem si oblíbil Florence Pugh. Je to průměrný rodinný film, ale možná mě to o to víc dostalo, že je to vlastně podle skutečné události. Lákat na The Rocka ve všech upoutávkách a plakátech, když se ve finále ve filmu objeví na pět minut, je trošku nefér, ale co už. Ten film špatně začal a ani bych se nedivil, kdyby to někdo po dvaceti minutách vypl. Ve finále to je ale docela fajn rodinná podívaná, takže proč tomu nedát šanci? Je to zkrátka Rocky v holčičím podání v modernějším pojetí, a ve finále proč ne. ()

katmandzoo

Filmov s tématikou bojových športov mám v obľube, preto som si povedal, že dám šancu aj tomuto (možno nie tak známemu) snímku a neoľutoval som! Príbeh ma zaujal hneď v úvode a postupom času vytváral veľmi sympatický pohľad do tajov života človeka, ktorý sa usiluje naplniť svoj sen. Koľko útrap, rodinných nezhôd, namáhavej cesty a obety stojí za tým, aby to napokon skrz všetky slzy niekam dotiahol? Presne na tieto otázky odpovedá "Súboj s rodinou". Názov možno pôsobí trochu zmätočne a človeku hneď nenapadne, že je o mladej wrestlerke, ktorá sa preslávila v 18-tich rokoch vo svete do takej miery, až "vydupala" väčší vysielací čas v televíziách aj pre ženské bojovníčky. Hlavné postavy sú obsadené veľmi trefne, každá je svojim spôsobom špecifická a zapadá do skvelej mozaiky vzájomných vzťahov. Pôvodne som si tento film púšťal v noci ako takú oddychovku, pri ktorej zaspím, no dopozeral som ho do konca a potom si ešte vyhľadával na internete články o hlavnej hrdinke, čo svedčí jedine o tom, že snímok má potrebnú kvalitu. Takéto príbehy ja môžem. Odporúčam všetkými desiatimi. ()

Maximilianus

Príjemný športovo-rodinný film z anglického mestečka o americkom sne. Myslel som si, že tam Dwayne The Rock figurovať viac a že bude mať väčšiu úlohu, ale aspoň tam bol Vince Vaughn a pár wrestlerských hviezd. 7,3/10. ()

Hellierer

Takový Orel Eddie z wrestlingového prostředí. Výborný oddychový film, kterému do karet hraje především výtečný casting (Florence Pugh a Vince Vaughn užasní). kde všichni do svých rolí naprosto sedí. Snímek není ani příliš dlouhý, takže se člověk nedočká ani žádných výrazně hluchých míst. Dále se tu perfektně pracuje s emocemi, které po vás loudí přesně tam, kde je loudit má a na konci budete Paige neskutečně fandit a možná vás to donutí i k tomu, aby jste shlédli nějaký ten zápas i v klasické WWE. Nemohu ani nijak moc uvěřit, že to vzniklo v WWE Studios, jehož produtky nejsou kdoví jakými klenoty kinematografie. Tohle se ale povedlo a takovou biografii "The Rocka" bych si taky nechal líbit. Takže za mě velmi příjemných 85% zaokrouhlených nahoru. ()

LordMysti

Parádní příběh, navíc na motivy skutečnosti. Dobře zahrané a to jak emocionálně tak wrestlingově. Vůbec jsem netušil na co se jdu dívat a byl jsem příjemně překvapen. ()

rublik05

Hodně povedená oddechovka, ve které se podařilo skloubit emoce, dramatičnost, vtip a humor. Což je u rodinného filmu z wrestlingového prostředí vcelku zajímavé. Skvělému hereckému ansámblu dominuje suverénní Florence Pugh, které její role perfektně sedla a působí velmi přirozeně a charismaticky. Dále Nick Frost a Lena Headey, kteří se spolu s Dwaynem Johnsonem (hraje sám sebe) postarají o tu zábavnější stránku filmu, nicméně zvládají i ty dramatičtější situace. Chemie mezi jednotlivými postavami a herci zde funguje na jedničku, potěší i fakt, že se vše odehrává podle skutečných událostí, takže je Souboj s rodinou taková reality show, doplněná o kvalitní filmařinu a životopisné prvky. Já se vcelku pobavil a v neposlední řadě také oceňuji povedený soundtrack (zejména Motörhead). 6/10. ()

vikino1

Ač wrestling nemám rád a vlastně ho nepovažuji za sport, závěrečnej fajt mě teda moc nebavil, a Rocka je ve filmu proklatě málo, tak celkově "Dwaynův" humor můžu, film v podstatě nemá hluché místo a navíc to napsal sám život. Co víc od sobotního večeru chtít ? Prostě mě jebne a pohřbí mě zbouchnutou. :-) ()

bearmeedek

Šel jsem do toho, že si dám (po dvou dílech motorkářů) průměrnou oddechovku. A zrovna tak film začal a všechno se zdálo v pořádku. Potom to začalo být bárbinoidní, což u tohoto tématu dost překvapilo. A když už jsem věděl, že to nebude ten myšlenkový relax, šlo to ještě víc ke stylům kokotina (Čechy), cipovina (Ostravsko), pitchovina (mezinárodní výraz). Tím větší je překvapení, že se jedná o skutečný příběh a dokonce se skutečným "Rockem" Johnsonem. Při pohledu na historii režiséra Merchanta zase vidíme, že je asi dost rozpolcený a jeho jednotlivá dílka létají nahoru a dolů. ()