V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

PanLord

Znáte to. Něčím jedinečná Marvelovka zcela nesedící do celého kontextu MCU těžící z humoru těžkého kalibru, a to několik let. Dostává se nám do mozkových závitů důstojné zakončení jedné série hrdinů bojkotujích temnou hmotu. Šmrnc prvního a komplikovanost druhého dílu se nám stmelily do dílu třetího. Těžký zásah do našich srdcích provedl příběh Rocketa. Musím říci, nejedno oko nezůstalo suché, pokud jste milovníky zvířat reflektující současné nastavení zacházení s laboratorními tvory v reálném světě. Sem tam se zasmějete, oceníte povedené CGI, ale drtivou většinu času si budete utírat sopl do rukávu nebo do přítelkyně. Strážci se zkrátka proměnili. Něco si vypůjčili z předchozích dílů, něco ukradli v obří poletující vesmírné tkáni. Funguje to? Ano. Užijete si to jako obyčejný člověk? Ano. ()

TestSubject

První Strážci se mi moc líbili, hlavně svou hudbou a originalitou. No s dvojkou už to šlo trochu z kopce...a trojka? Sakra co to mělo být? Týrání a pitvání zvířecích kamarádů Rocketa jako hlavní zápletka mi přijde přinejmenším ujetá. Ale abych nebyl jen negativní, tak pár vtipů se povedlo a hudba rovněž nezklamala. Jinak ale slepenec který si už znovu nepustím. ()

d.p.1

Nelíbilo se mi to a ani mě to moc nebavilo. Disney pár let kazí na co sáhne a i tady podle mě dali Jamesi Gunnovi jejich stupidní mantinely, požadavky a tím z filmu udělali jejich korporátní plitkou slátaninu bez duše. Měli by to prodat a měl by to koupit někdo mimo USA, protože americká produkce je poslední roky vážně nudná a protivná. ()

Mayacz

Bylo to pro mě překvapením a ne nepříjemným.  Musím říct, že jsem nečekala i vážnější stránku.  Já se bavila a když film skončil, přesto ve mě zanechal stopu a proto tak vysoké hodnocení. Emočně to bylo pro mě vcelku vyvážené.  Spíš pro mě jsou emočně nevyvážené některé komentáře tady, ale jak se říká  100 lidí,  100 chutí. ()

AtemuLukas odpad!

Tak tohle bylo fakt hodně slabý. Nečekal jsem, že budu u toho filmu tak trpět, ale už vůbec mě nenapadlo, že tomuhle odpadu budu dělat recenzi. Jako tady v tom filmu nefunguje absolutně nic. Postavy jsou tu ještě debilnější, jak v minulých dílech. Taková se opět vrátí bůh ví proč. Jak přežila End Game nikdo neví, stejně jako proč tam musí být. Děj je velice jednoduchý. Zachránit mívala, na kterém dřív dělali pokusy. Mnohem horší bylo jak se autoři snažili vzbudit lítost a dojemné chvilky ve filmu, které vůbec nefungovaly. Až do konce filmu mi byl ten míval ukradený. Nechápu někoho, kdo řekne, že Např. The Flash je o odpad a přitom se mu líbí tahle sračka. Prostě odpad… ()

Fakof

Guardians of the GaYlaxy 3 sú určite najslabší z celej série. Film drží pokope pomerne dobre, no dal by sa skrátiť o takých 20 – 30 minút. Jediné čo robí príbeh zaujímavým je minulosť Rocketa, ktorá je spracovaná fakt kvalitne. Výkony hercov sú super, dosť vo filme vyniká najmä Dave Bautista ako Drax so svojim humorom. Hudba už nie je tak precízne zvolená ako v predchádzajúcich filmoch, a človeka už toľko neohúri, taktiež hranie sa s uhlami kamery je niekedy skôr na škodu a kazí to celkový zážitok z filmu. Druhý deň po vzhliadnutí zo mňa celý film nejak vyšumel, nešlo už o takú zapamätateľnú parádu ako kedysi, neviem kde sa stala chyba, a dosť sa obavám ‘what he is Gunna do with DC Universe‘. Ale aby som len nenadával, film má skvele CGI, nie je scéna kde by sa šetrilo alebo niečo by mi bilo do očí, skutočne sto percentné spracovanie ( posledný rok ani jediný super hrdinský film nemal takéto kvalitné CGI a ten chrcheľ, ktorý si DC odpľulo do kín ani radšej netreba spomínať ). Zhrniem to tak, že film je pomerne sklamaním, nejde už o tú nabitú komiksovku svojou akciou či hudbou, je vidno, že Gunn bral Adama Warlocka ako nejaký tréning na Supermana, a tak isto je na tom aj kamera. James Gunn to dosť odflákal, neviem ako je možné, že po Peacemakerovi a Suicide Squad 2 mu takto klesla kvalita. ()

Par.agon

Proč neudělat rozlučku tak nějak uspokojivou a všeobjímající bez zásadních událostí, říkali si asi. No, protože to pak nijak a ničím nevyniká. Zábava fajn, pár gegů super, dokoukáno, znovu netřeba, což mě u SG mrzí. Rozlučka na půl plynu. Moje žena se po polovině odebrala na kutě, což jsem docela chápal. ()

Muffynka

Perfektní dokonalost! Dříve skvělý smysl pro humor všech těchto vesmírných ztroskotanců tady vystřídalo trochu vážnější téma pokusů na zvířátkách. Což dává filmu na vážnosti, ale přesto se to skvěle doplňuje. Člověk neví, jestli je to myšleno vážně či s nadsázkou. Krásné ,,uzavření,,?!...pokud se přebere štafeta už bych se trochu obávala kvality filmu. ()

MB612

Jednička i dvojka Strážců byla hodně fajn, ale tohle se moc nepovedlo. Předchozí díly byly postavené na vtipu a nadsázce. No nevím, ale týrání zvířat se do tohoto konceptu moc nehodí. Chápu, že Rocket má složitou minulost, ale to, jak to bylo zapojené do příběhu, bylo hodně nešťastné. Rádoby vtipné scény promíchané s vážnými scénami o „stvoření“ Rocketa. Hrozně se to bije, a nefunguje to. Lehkost strážců je pryč, a většina vtipů je hrozně na sílu. Navíc dost hlášek, co fungovaly v přechozích dílech se opakuje, a jak se říká – opakovaný vtip není vtipem. Příběh je celkově slabší, a postavy jsou dosti nezajímavé, místy až otravné a chovají se nelogicky. Quill v podstatě polovinu filmu jen kňourá, Gamora je zase celou dobu za mrchu, aby se nakonec bez jakéhokoliv popudu rozhodla, že teda bude za správňačku. A hlavní záporák je tragéd s rádoby vyšším cílem.  Bohužel další hřebíček do rakve upadajícího MCU universa. ()

krysa2

Nejočekávanější Marvelovka tohoto roku je tady a sní i James Gunn který nám serivíruje poslední dobrodružství oblíbených vyvrhelů strážců galaxie. Film se tentokrát zaměří na mývala rocketa a jeho minulost, kterou prožil u hlavního záporáka High evolutionary (vrchní evolucionář), kterého výborně stvárnil herec Chuckwudi Iwuji. Film perfektně ukončuje 9 letou cestu a ukazuje že Jamesi Gunnovi opravdu na těchto postavách záleží a že to není jen další bezduchý Marvel film. Samotný James Gunn zde své dílo opravdu dostal až na samotný vrchol a to ne jen po příběhové stránce, ale i technické stránce která je výborně zvládnuta jak po stránce CGI tak i po stránce akce, což je u Marvelu pozitivní překvapení obvzlášť po nedávných projektech. Abych se ale vrátil ještě k té akci, tak Gunn nám zde naservíroval určitě nejlepší one-take scénu celého MCU. U posledních Marvelovek si lide často stěžují i na nevýraznou hudbu což u strážců není žádný problém a film je jako u předešlích dílů trilogie našlapaný peckovními vypalovačkami. "We'll all fly away together, one last time, into the forever and beautiful sky". Na závěr už jen chci dodat ať jdete do kina a užijete si tuto Marvelovskou rozlučku které se navždy (nejméně za mě) zapíše mezi MCU filmy jako jeden z nejlepších, ne-li nejlepším. 10/10. Film je dostupný na Disney plus. ()

bambiz

Vydržela jsem asi prvních dvacet minut, scénář i vtípky mi přišly vycucané z prstu, vaření z vody jen kvůli dalším ziskům. Pak jsem radši usnula. ()

FilmMag2000

Od filmu dostanete přesně co očekáváte, dostatek akce, nechybí dostatek komedie ani kus romantiky.  Opět je skvěle připravený soundtrack, který baví a sedí přesně do jednotlivých scén. Stejně tak má film jedno z nejlépe povedených CGI a tudíž si není nač stěžovat. Herecké výkony jsou dostatečně zajímavé a na vysoké úrovni, vrátí se i typický padouch z minulosti, aby se pomstil. Profesionální vedení režiséra  Jamese Gunna předvedlo důstojné zakončení celé trilogie a pravděpodobně i asi to nejsmutnější co jsem kdy od Marvelu viděl. Konec mě opravdu dostal ()

BigJohn02

Přestože je to příšerně dlouhý, nenudí. Oproti předešlým dílům o dost dospělejší - šílencův koncentrák pro zvířata rozhodně není pro děti. Konečně se dozvídáme, jak novodobý dr. Moreau stvořil  Rocketa. ()

laker4life

Strhující začátek, slibná zápletka okolo příběhu Rocketa, ale stupidní druhá půlka poslala film do kolen. Nepomůže ani pár cool momentů, většinou z bitek. 50% ()

mina_harker

Zase tak dobrý tenhle film nebyl. Řekla bych, že to byl nejslabší díl. Momenty z Rocketovy minulosti byly opravdu dojemné, ale moc víc film nenabízí. ()

ThoumY

Co by byla správná vymývačka mozků bez lítajících pláštíků a roztomiuých žvížátek a všech těch úžasných ňuňu miloučkých pocitečků, které vám naženou teplíčko do pobříšek, jak je všechno fajn růžovoučké a kamalátské. Mezitím si spíše připadám, že pokaždé co vyjde podobný blivajz, někdo s pistolí přijde k mému cerebrální centru soustřeďující se na nekonečné konzumování korporátních polystyrenových výplní do mojí duté krabice přezdívané "mozek" a tlumičem mi 150 MINUT?!?!?!?! vyvíjí nesnesitelnou penetrující tlakovou agónii. Za chvíli mě nejspíš čip nastřelený do spánku donutí dobrovolně si koupit funkopop figurky Sráčů Anorexie a ukájet se nad nimi. Co ti mám říkat, posrali to. Bídných 3/10 ()

Werne11

Ako zaver Trilogie velke sklamanie jednotka je top 10/10 dvojka 9/10 a co toto tak 7/10. Dej taky nijaký  Roketa  odsunieme na bok Gamora a ja tam i tak že nejak sem nepasovala a  a Adam Warlocka srviit debil* to už co am byt ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna