V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

samsozz

po dlhej dobe dobra marvelovka a nie podpriemerny hnus ako byvalo posledne obdobie zvykom. Emocne zakoncenie serie viac pisat nebudem treba vidiet. ()

stuj

Profesionální hollywodské řemeslo, které odsýpalo. Jenže tentokrát je tam až moc dojemných klišé scén "my jsme rodina!", "my jsme přátelé", "my to nevzdáme", "né, on vězní i děti", "né, on vězní i roztomilá zvířátka" a nakonec  tedy: "musíme úplně všechny přece zachránit!". Až moc výchovné. :( Jinak tam pár forků bylo, to jo, ale ta rodinná výchova celkový dojem hodně zkazila. P.S.: Dobrý výběr songů. ()

vimluk_CZ

Rozhodně to není bezchybný film, ale ten nával emocí, který na mě dost zafungoval, byl prostě v kině k nezaplacení.  Postavy se chovají skvěle a jedinečně, každá má vlastní charakter, každá má svůj moment, kdy zazáří a ten soundtrack je opět k nezaplacení. Lepší rozlučku si ani Strážci nemohli přát - a stačí k tomu pouze osobní příběhové jádro a ne záchrana multivesmírů. ()

PORTER44

Dobrodružná sci-fi která místy dost pobavila a místy dobrá akce,některé hlášky se povedly Drax nebo Groot nezklamal,nej akční scéna když se Groot zvětší a ze všech větví vyjedou zbraně a začne pálit podívaná jak z Matrixe,trochu mi vadilo neustálé vracení do dramatických začátku zrození Rocketa,jako oddechovka dobrá podívaná. ()

Langos

Do kina jsem přicházel spíš s pocitem, že to moc dobrý nebude, ale film překvapil! Po tom co MARVEL udělal za blbosti tak tohle bylo krásné odlehčení. Ve filmu se to rozjíždí už hned na začátku a James Gunn si s tím hraje celý film. Po celkem povedeném začátku se jede hned na střed rychlostí světla! Konec 2/3 filmu vypadá jako definitivní konec, ale hned je zase něco jinak a jede se dál, vážení přátelé. Film je zaměřený na minulost Rocketa, a dokonce se objevuje nový záporák, kterej je fakt sviňák. A jo, je to smutný. Film je emocionální horská dráha, která nabírá na otáčkách. Slyšíte v kině smích a následně na to brek. Ve filmu je jedna strašně moc důležitá věc, která se samozřejmě nemůže vynechat a hlavně ke Strážcům Galaxie patří. A tou důležitou věcí je HUDBA!!! Já sám poslouchám některé písničky, které najdu ve filmu, a v tímhle filmu jsem si jich našel dost. Nejlepší scéna je ta, cca ke konci, v té uličce na vesmírné lodi sviňáka a hraje vám tam k tomu písnička "No Sleep Till Brooklyn" od Beastie Boys. Nebo jak je scéna s Adamem Warlockem, hned na začátku skoro, letící vstříc kameře a hraje tam písnička od Heart s názvem "Crazy On You". Úžasnej zážitek v kině!!!! Humor ve filmu ze začátku kulhá, ale to se nechá nahned odpustit, protože příběh je silnej jak Drax! Za tento film děkuji, jako menší jsem se strašně těšil na třetí díl a časem mě to opouštělo, ale nakonec mě to teda fakt strašně moc hezky překvapilo. Takže super. Největší plus za tu HUDBU a za Rocketa! ()

Hornet.CZ

86% / Pěkné solidní rozloučení Gunna s Marvelem a pravděpodobně i Marvelu se slušnými filmy. Oproti dvojce tu vidím zásadní zlepšení ve scénáři, který už nevypadá jako kompilace random odkazů na vše možné a má nějakou aspoň smysluplnou strukturu, nicméně jednička je furt jednička. Humor, technická stránka a i akce je na dost vysoké úrovni, dost překvapením byla ve filmu četnost mnohem vážnějších momentů, které v rámci Marvelu neměli nikdy takový význam jako tady a vlastně to na mě působilo velmi osvěžujícím dojmem. O něco hůře na tom je soundtrack, který i když je tvořen zase jinými skladbami, tak stále působí stejnorodě a bohužel i dost nudně. V rámci záporů tu pak musím zmínit klišé s velkou pařbou na konci, která mě ve filmech obecně štve už nějakou dobu, ovšem vzhledem k tomu, že tento film je milníkem v rámci Marvelu, tak se to dá prominout, dále v určitých momentech působil trochu přeplácaně, což k záporům asi bude vše. Celkově jde o skvělou komediálně dramatickou akční komiksovku, ze které je ve velkém vidět vize režiséra a kde kdokoli z Marvelu do toho moc nekecal, což je jen a jen dobře, za mě spokojenost. ()

Nigfire

Bohužel za mě nejslabší díl. Ačkoli to dějově bylo super, hodně mi tam scházelo to co je pro tuhek sérii typické: humor a kvalitní hlášky. Celé to jelo na hodně vážnou notu a to není to co od této série čekám. Škoda no :( ()

Enon

Noví a poslední Strážci galaxie jsou velmi dojemnou a silnou rozlučkou, v jaké nám James Gunn opět ukázal jak je nezkažený a neovlivněný vedením Marvelu a dělá si to zkrátka po svým. James Gunn neudělal tento film pro lidi, udělal si ho především sám pro sebe. Tato partička, kterou stvořil před deseti lety se suverénně u mě zapsala na prvním místě v rámci Marvelu a dokonce si dovolím tvrdit, že jsem si je oblíbil více než samotné Avengers, díky své hravosti, vtipnosti a odlišnosti. To že je tento film opět hrozně vtipný nemusím ani zmiňovat, to co ale musím zmínit je to jak moc vážný místy dokáže být, hlavně v příběhu Rocketa. Tento příběh Rocketa, na který jsem se tak těšil, disponuje jednou z nejemocionálnějších a nejsmutnějších backstory v celém Marvelu. Je to vážně dost krutý a postavu Rocketa to v mých očích katapultovalo do Top 10 nejlepších postav Marvelu. To čeho jsem se bál bylo to, že si to James Gunn nepohlídá a bude se více věnovat Rocketovi než zbytku party, opět jsem se mýlil. Pohlídal si to, a co víc, všechny postavy dostali prostor zazářit, a to ne jenom ty hlavní, i většina vedlejších. To jenom zase dokazuje jakou lásku k těmto postavám chová a nechtěl na nikoho zapomenout. Pro Gunna jsou členové téhle partičky vyvrhelů vlastně něco jako jeho děti a vy z tohoto filmu cítíte podobnou emoci jako když vám v 18ti letech odchází vaše dítě do světa a vy ho zkrátka musíte nechat jít, tuhle emoci jsem z toho nejvíce cítil a proto jsem se tak trochu do něj vžil a užíval si to z jeho pohledu a věřte mi, stálo to za to. Strážci...budete nám chybět. 86% ()

CarlosJ

Tušil jsem, že tahle část marwelovského vesmíru je na rozdíl od ostatních bortících se částí komixového světa díl od dílu lepší a lepši. Ale že se budu takhle dojímat a div ne brečet nad osudy přisprostlého, ošklivého, slintajícího a vypelichaného 3D mývala, to jsem opravdu nečekal. Díky tomuhle filmu vám dojde, že doba, kdy by mohly počítačové postavy začít vyhrávat herecké ceny na Oscarech, se kvapem blíží. Bude to zajímavé až budou v hledišti při vyhlašování cen napjatě čekat například Leonardo di Caprio, Adam Driver nebo třeba Matthew McConaughey a ozve se:”And the Oskar Goes To... Mýval!” Díky tomuto filmu bych mu to moc přál. 90% ()

SalvorHardin

Jednotka 4/5. Dvojka bola ok, 3/5, trojka by bola 3,5 z 5 ale: Je to OK ale kvoli minutazi 150 min tomu uberam pol boda, cize 3/5. Oddychovka, ale je to proste moc dlhe. Kludne sa dalo vystrihnut tak 20-30 min. ()

vasek113

Film mě bavil od začátku do konce. Užil jsem si také část dramatickou (retrospektivní), ale i hlavní příběhovou. Každá postava měla dle mě ve filmu své místo a vždy alespoň na chvilku slavnou chvilku. PS: "Cítíš neskutečnou lásku. K němu." jsem umíral smíchy. ()

Pohanka.T

V době úpadku komiksové tvorby přichází James Gunn s nejspíš posledními strážci galaxie a ani tentokrát nezklamal. Třetí strážci neklesli oproti předchůdcům kvalitou ani o píď, na druhou stranu nepřinesli skoro nic nového. Postavy se prakticky neposunuly, infantilní humor působí v některých momentech až moc vlezle, zaporák se vám ani trochu nedostane pod kůži a Adam Warlock, na kterého lákal závěr dvojky, se dějem vlastně jen mihne. V kontextu posledních marvelovek příjemné překvapení, na druhou stranu jsem od filmu čekal kousek víc. ()

DiableBlanc

Vzhledem k tomu, co poslední dobou Marvel hází do éteru, jsou strážci opravdu to nejlepší, co tenhle rok asi můžeme čekat, což je smutné... Na druhou stranu tu máme emocemi i akcemi nabitý film a závěr trilogie... Hodně oceňuji i nabitý playlist a výběr písní ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna