Spider-Man: Ďaleko od domova

• Česko Spider-Man: Daleko od domova (viac)
USA, 2019, 130 min

Peter sa s priateľmi vyberie oddýchnuť si na prázdniny do Európy, no Nick Fury sa ho snaží presvedčiť, aby sa pridal k novému superhrdinovi menom Mysterio v boji proti záhadným Elementálom. To je však úplný opak toho, čo chce Spider-Man... (Itafilm)

TerribleTale

MŮŽE OBSAZOVAT SPOILERY. IMHO velká podobnost s Bondem, Jamesem Bondem, konkrétně s dílem Spectre. Spidey už nechce být Spideym, Bond nechce být Bondem, oba chtějí dovolenou, po všech těch kočkách se zamilují do průměrných vzhledů, ve srovnání s těmi minulými (vím, nejdůležitější je duše). Akce je taková, jakože nějaká prostě musí být. Občas absurdní premisa, konkrétně ve Spidermanovi se kašle na zjišťování stavu(důkazů) po řádění Elementálů, prostě se vyklubal z podzemí na Staromáku, jak, proč? Nezájem, prostě nám to řekl monitor. Stejně jako premisa v Bondovi, že při noční auto honičce ve velkoměstě budou víceméně prázdné ulice a silnice :) Proč mě napadlo srovnání zrovna s Bondem? Nevím, ale možná proto, že doufám, aby nový Bond nebyl tak průměrný jako "velkofilm" o Spideym. PS: Velká scéna se simulací v Berlíně, kdy byl Spidey ztracen ve vlastní hlavě, byla luxusní, a připomněla můj oblíbený seriál Black Mirror. ()

Ivuska71

Marvelovky jsou mojí velkou láskou. Je v nich všechno. Spider-mana miluju a v podání mladého Toma Hollanda dostává nový náboj. Dle mého jeden z nejlepších snímků, ojedinělý zážitek a hlavně velká sranda, ještě lepší než Homencoming. ()

Bogrant

Ani na druhý krát Spidey ako sólovka až tak dobre nezažiaril a v podstate sa odlíšil iba výletom do Európy, kde ale začína príbeh skôr Parkera a jeho, miestami vtipných spolužiakov, než Spider-Mana a jeho protivníka. Ten sa dostaví až v druhej polovici nijak zvlášť originálnym spôsobom a postupne sa z neho stane tuctovka s dronmi, laserami, búrajúca mestské pamiatky. Stále však ide o plnotučnú zábavku so slušnou akciou, ktorú je vo väčšine prípadov našťastie aj vidno a neodohráva sa celá len za tmy, sympatickým ťahúňom a pár dobrými novinkami ako napr. hranie sa s ilúziami. ()

Warriosparky

Tomáš Nizozemec znovu dokazuje, že je nejlepším pavoučím klukem, kterého jsme tu měli. Jízda od začátku do konce nabitá humorem, které děsně svědčí střídání jednotlivých lokací v rámci cestování po Evropě. Neskutečně roztomilá chemie mezi Tomem a Zendayou. Super Jake Gyllenhaal. Kdo zná komiksovou předlohu, toho asi příběhový zvrat moc nepřekvapí. I tak je ale zde několik překvapení, které potěší i najetého fanouška MCU/Marvelu. Bezpochyby to největší překvapení spolu se zvratem přijde v potitulkové scéně. Možná je to tím, že Spider-man je má nejoblíbenější postava, možná je to tím, že se část natáčela v „mém" městě, ale za mě je to jeden z nejlepších MCU filmů. 9/10 ()

pichta

Dobrá zábava. Skôr rozprávka. Zamotana zápletka. Efekty dobre. Herecké výkony skvele. Bez nejakych chyb. Občas trochu blbosť. No človek sa vie pri tom dobre zabaviť ()

Jaroslaw

6,5/10 Super pokračování,ve kterém opět funguje více školní zábavy a chemie s M.J.,avšak Mysterio a akční scény byli spíše ke škodě než k úžitku,ale jinač fajn zábava. ()

DeJiF

Tedy dostal jsem se k druhému dílu již po třetí remakenutého Špudér-mána, tentokrát ne v rukou SONYca ani reálně schopných lidí jako Sam Raimi. Inu protože do kin přišel třetí díl a můj původní plán bylo si počkat na ilegální verzi a zajít si radši na Ghostbusters, přec proradný Dyzny hlídá a nepustí žádnou ilegální kopii, zatímco Duchové už dávno unikli na internet. Ani byste nevěřili k čemu všemu vedlo to, že pořád neexistuje ilegální kopie třetího Špudér-mána. Začněme tím, že jsem se podíval na druhý díl, abych si celý film připomněl a ke konci i tak trochu přehodnotil. (Nakonec jsem dospěl k tomu, že je na čase se znovu podívat na některé celkem dobré filmy od zMrvil StudíNos, ke kterýmž se má v budoucnu připojit další sequel). Tedy na minulém díle mi vskutku vadilo, jak pojali originální postavy komixů, poněvadž je až příliš změnili, mnohdy spíše k horšímu a film se celkově soustředil více na cheap CGI hnojovitou akci a svoje eM Sí Jů. Proto musím v druhém díle ocenit, že se změněnými postavami opravdu něco udělali a byl jsem tak schopen jejich charaktery ocenit. Obzvláště tedy postava "nové" MJ, která mě totálně dostala svým černým humorem a veselo-depresivní náladou, že mi občas i někoho připomínala. A také musím pochválit záporáka, Mysteria, který se věrně drží své předlohy, jeho iluze jsou velice zajímavé a ten zvrat v půlce filmu mě na první zhlédnutí hodně překvapil. Mám tedy skoro pocit, že tvůrci vytvořili přesný opak jedničky, která se soustředila hlavně na akci a postavy tak trochu nechávala nudné, v druhém díle bohužel akce poněkud pokulhává a snad až na souboj v Praze je poněkud nezajímavá. Což je asi hlavní důvod proč jsem strhl 2 hvězdy, protože jinak se jedná vlastně o celkem dobrý film a až mě překvapuje, že to říkám, protože jsem se k novým Špudér-mánům stavil obzvlášť negativně, jakožto fanoušek komixů a původní Raimiho trilogie. Tedy zbývá už jen poslední díl, na který se snad konečně dostanu do kina, až mi skončí moje již třetí karanténa za leden xd. ()

Simex_

Na to jak byl dobrý Homecoming, tak tohle je oproti němu nic moc. Jedna z výhod je, že v tomto díle hrajou nově např. tyto herci: Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal, atd... Částmi i vtipné a zábavné. Další věc která se mi líbila, byla jak se film odehrával na více místech, např. v Německu, Česku, Mexiku, Nizozemsku, atd... Věci co se mi moc nelíbily, jsou dějové části odehrávající se u Jakea Gyllenhaala, tento herec mi sice nevadí, ale v tomto filmu se mi jeho role moc nelíbila. ()

Pythonator

Spájdrgay je pořád o ničem a z celého toho marveláckého univerza nejvíce zastupuje bezduché sračkoddělení pro náctileté retardy. Navíc zde přicmrndává další slavný buzerant, co kdysi krotil nory v horách, který jakožto záporák není ani vtipný, ani zajímavý, ani děsivý, ale jen prostince přitepleně nudný. Vtipné je, že ten vyhořelý Iron Man před smrtí naznačoval (asi ze senility), že právě pavoučí krpatý gay bude nová naděje lidstva a nejvíce nej suprhírou pod sluncem. A on zatím v tomto pubertálním dramatu řeší taková ta bězná dilemata, že si chce jen hloupě užívat jako běžný puberťák, a na nějakou záchranu světa prostě nemá čas. ()

Martin.Proko

Vtipné tak jak Spidy má být... ...je to mladý pro mladé...  ...uvádí rozvádí to jak to je okolo paralelních světů\vesmírů...  trochu sem čekal bořený čtvrté stěny , ale od toho je Deadpool...  ...slabší než jednička s Hollandem a než trojka , ale stále na motivy lore kam Mysterio patří. ()

tunerking

+ humor + povedené scény +originální příběh a zápletka + Evropské lokace včetně Prahy -občasné zdlouhavé povídací pasáže o ničem 8,5 z 10 :) ()

Darthorias

MCU ide na isto a vôbec sa nekrotí hadzať na platno čo sa len dá. Tretia fáza MCU sa timto filmom skončila a treba sa od Zeme posunuť dalej a vydať sa do nekonečna vesmiru (podtitulkové scény treba vydieť na 100%!!). Po Endgame znova vydarená komiksovka ktorá par nesrovnalosti dovysvetlila a niektore zase vôbec , takze ta pol na pol. Plusi: CGI nadherné, herci : slušný, hudba : celkom dobrá, humor: prekvapivo dobrý, no a vyvoj a vzťach Petera a MJ je celkom dobré odlahčenie . Minusi: slaby začiatok , príbeh miestami pokulháva ale to je u MCU celkom tipicke takze nič tak hrozné, a celkom vela zvratov a prekvapení tie su vo filme vždy pekným spestrením ale tu ich je na môj vkus trošku vela . Ale inak som velmi spokojný , hodnotím na 90 % ()

unicornboy

Jojo, Endgame je super řemeslné dilo, které ukončuje řadu příběhových linek hrdinů, kteří tu byli fakt hodně dlouho. Ale! Na filmy chodím abych se bavil. A je jedno, jestli je to drama, horor, akční, nebo komedie, ale chci aby mě ten film bavil. A Spider-Man mě bavil o dost víc než Endgame. Za mě super akční komedie, která je sice předvídatelná, ale bavila mě, nepustila mě a má pár fakt super scén, které jsem si neuvěřitelně užil - Spider-Manova "psycho" scéna je super! ()

Proky11

Po technickej stránke za 5*, problém mám ale s dejovou linkou a hreckým prejavom pána Jaka Gyllenhaala. Dĺžka 130min. je tiež trochu prepálená. Niektoré scény príliš zdĺhavé a predvídateľné. Btw. Zendaya (r. n. 1996) vypadá vo filme na 14 a toto omladenie hlavne s porovnaním jej postavy v The Greatest Showman veru nepôsobí príliš uveriteľne. A nezabudnite na scénu po záverečných titulkoch! Celkovo Pavúči muž neurazí, Tom Holland má svoje kvality a Marvel Studios sú momentálnym lidrom komiksoviek. Prajem príjemnú zábavu aj s česko-slovenským soundtrackom (Marcela Leiferová - Slnko "Nie je to púpava, nie je to mráz, Vie páliť, vie rásť") :-) ()

Dugar

Moderní pojetí Spider-mana, oproti předchozím zpracováním se čím dál více svým pojetím vzdaluje původnímu komiksu, ačkoliv základní motiv zůstává stejný. Plusy: Lepší akce oproti prvnímu dílu, zajímavá výprava a lokace, vývoj postavy a zpracování otázky - kdo bude další ironman?, feel good atmosféra filmu, technické zpracování mysteria a jeho schopností, akčni scéna v Berlíně byla super!, povedená romance Mínusy: slabší humor určený pro diváky v rozmezi 10-16 let, značne horší záporák oproti homecomingu (Jake dost přehrával a nejvíc mě mrzí poměrně slabý plottwist, který byl čtenářům komiksu hned jasný, oproti plottwistu s jízdou v autě z prvního dílu, nic moc) Celkově druhý díl je lepší než první Homecoming, avšak je z něj cítit, že cilí na mladší diváky MCU, ti starší ucítí menší díry ve scénáři a nevyzrálý humor. SPOILER: po první potitulkové scéně jsem dostal trochu strach, že už neuvidím svého oblíbeného Petera Parkra, co si při škole přivydělává focením sebe sama, protože kvůli odhalení identity to nebude možné. Jsem zvědav, co ve třetím díle vymyslí. Je to logické, že scénáristi chtějí přijít s něčím novým a nechtějí kopírovat motivy předchozích filmů...trošku mě to mrzí...no, ale uvidíme ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (viac)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

08.12.2020

Po dřívějších zprávách, že ve třetím samostatném filmu o Spider-Manovi s tváří Toma Hollanda se má objevit herec Jamie Foxx znovu jako Electro, tedy postava, již ztvárnil už v roce 2014 ve snímku… (viac)