Mladý Richard zdědil pohřební ústav po svém otci ve Skotsku. Zanedlouho by se měl oženit s Joy, dceru bohatého místního obchodníka, tajně však touží po něčem jiném. Poznává krásnou herečku Barbaru z Los Angeles, opouští jistotu a vybere se přes Atlantik do L.A. Již nápis v taxíku z letiště Vítejte v Kalifornii, přizpůsobte tomu Vaše chování ho varuje, že nemusí být všechno tak, jak by si to představoval on. Podaří se mu dosáhnout svůj cíl a získat lásku svého života? (oficiálny text distribútora)

dopita

Řekl bych, že velice povedená oddechová komedie o chlapíkovi, kterej se zamiloval na první pohled a vydal se kuli tomu přes půl světa. Překvapivě jsem se bavil, film má spád i vtipný momenty. ()

Bohemák

Podle mě nic převratného, ale pár velmi světlých míst (Leningradští kovbojové a další hvězdy). Komedie, která nerozesměje ani náhodou, ale ani nerozčílí. ()

DannyBoy80

Viděl jsem jen poslední třičtvtě hodinu, ale i tak to byl docela zajimavý film a mrzí mě, že jsem ho nestih od začátku. Depp mě tam trošku překvapil + odkazy na Dead Mana. ()

sona123

Ach ne! Tolik hvězd a hvězdiček a dá dohromady takovou slátaninu? Odlepil se od toho pouze J. Depp (mám na mysli krátký dialog, resp. spíš monolog na konci ohledně relaxace na hřbitovech a ve strip barech) a díky bohu za to, to by mi ho bylo samotného líto. O čem to proboha bylo? Pozor na pozlátko? Sny se ne vždy splní? Má nebo nemá smysl se pokoušet si je naplnit? No, skutečně hluboká myšlenka...A když už je špatná forma i samotný obsah, co potom zbývá? Jo ještě konec, a ten je na poblinkání... ()

Petrus1

Ano, přiznávám, na film jsem se chtěla podívat jen kvůli Deppovi. Když už se objevil asi potřetí jako kluk z plakátu (Dead Man), říkala jsem si „To je asi všechno, co v tomhle filmu Johnny předvedl. Tak si ho viděla, vyprdni se na to a běž spát.“ Nakonec jsem to dokoukala do konce, Depp konečně vystoupil z plakátu, aby si zahrál ještě ve dvou scénách. Jinak mě tento film nějak obzvlášť nezaujal. Hvězdu přidávám za Leningrad Cowboys a teda taky za „Džoníka“ :-) ()

atmen

Film se nenásilně, pozitivně rozjede ve Skotsku v ospalém městečku, kde se zná každý s každým. Zde se na pohřbu seznámí flustrovaný Richard s americkou fotografující turistkou Barbarou a prožijí spolu velmi příjemný den. Richard se zamiluje a dá poklidnému životu vale a odjíždí do LA, hledat svoji krásnou neznámou a nový zajímavější život. A zde pro mě příběh končí. Jakoby se film v LA v záplavě všeho možného humbuku kolem ztratil. (Jediný, kdo je celou dobu v pohodě a v klídku je Vincent Gallo :-) ).... Barbara se chová jako mrcha a proto je záhadou z jakého důvodu o ní Richard neustále stojí. Na konci po téměř hoolywodské hodinové zápletce jsem byl rád, že se Richard vrací od ní a od všudypřítomného odosobnění do Skotska, leč nemá štěstí. Barbara si uvědomí, že se chovala jako kráva, mávnutím kouzelného proutku změní svůj charakter o 180 stupnů a vyhledá Richarda pro změnu ona. Richard je nadšen z její proměny a procitnutí... Nevím, zda z toho mít radost, co když za 14 dní... ()

figliar

Priemerná romantická komédia o honbe za snami a láskou. Podobných je síce kvantum, sem tam sa tu objavili klasické klišé, ale David Tennant a cintorínový monológ Johnnyho Deppa si zaslúžili nadpriemerné hodnotenie. A dokonca som sa aj pár krát pobavil. ()

Pharlap

Ač jsem se na tento snímek těšil.. a po úvodním slušném "ántré".. následovala nuda.. která se rozplynula až k závěru filmu.. třeba šíleně vtipný mi přišlo jak vyklopili toho chlapíka v rakvi do hrobu jako kus hnoje.. nechtíc samozřejmě.. ale dostalo mne to :-) Pěkná oddechovka, s originálním pojetím gagů.. skorem mi to připadalo jako suchá britská komedie, než film ve finské produkci :-) A super vsuvky s Johnym Deppem! Toho bych v tomhle snímku nečekal :-) ()

Boudyy

Ale jo, šlo to. Téma filmu je sice vyčpělé, ale u filmu se dá místy pobavit. Prostě typická průměrná americká komedie, nic víc k tomu napsat nejde, jelikož ani není co. ()

LuckyK

Milý festivalový film s krásnou hudbou, bláznivými nápady a Johhnym Deppem dělajícím mimická gesta z plakátu a filozofujícího jako Dead Man. ()

Charlinka

Přestože jsem ten film našla díky Johnnymu, na Davida jsem se těšila. Znám ho už z Doctora Who a proto jsem věděla, že ten film bude dobrý. Trochu jsem se bála, že možná bude příliš depresivní ( viděla jsem pár filmů Akiho Kaurismäkiho, bratra Mikeho, a vždy mi přišly příliš drsné, jak tomu tak u severských filmů bývá), ale většinu času jsem se příjemně bavila. Jak naivní Skot do L.A. přišel. Jen ten konec mi přišel příliš hollywoodskej, ale tak asi to k tomu patří. ()

vodkasesemte

čekal jsem, že budu zvedat pruměr, ale ted se vezu s proudem - takový hezký studentský filmex, kde mě ve spolupráci s deppem poprvé napadlo udělat to pirátské porno ve velkém stylu 17t století. ()

maverick080

Priemerný film, ktorý nenadchne ani neurazí. Herecké obsadenie je fajn, humorné scénky sú tiež celkom povedené, celkom som sa pobavil a možno by som dal aj reprízu. Na viac ako 60% to síce není, no môžte ísť smelo do toho! ()

saladín.

Celkom sympaticky pocin natoceny snad s minusovym rozpoctom ktory vsak zvlastne meni polohu spolu s rozpolozenim hlavneho hrdinu: najprv sa od nas vyzaduje pristupit na hru o lahkosti bytia (zelene sny), potom vykyvy s obcasnym zableskom ozajstna (nieco z reality) a napokon vlazne podana strata dostojnosti zo stretu medzi realitou a nezrelostou. Cely sa vsak vedie v nekonfliktnom duchu a netvari sa ako Umenie a tak za prispendleny zaver nikto nikomu hlavu neutrhne. Mierne vtipne momenty: plagatova pantomima Johnnyho Deppa. ()

marti

kto má rád Vincenta Galla a jeho postavu v Buffalo66, film Mŕtvy muž a nebráni sa ani romantike, tak toto by si nemal nechať ujsť :-) ()

josmart

Opravdu příjemná romantická komedie. Žánr je známý především díky hollywoodským kýčům, tenhle film je ale svěží a nenásilný. Tennant a Gallo byli vynikající, Leningrad Cowboys a Deppovy vsuvky taky potěšily. Zklamal mně pouze konec, k romantickému filmu patří happy end. Tomuhle happy endu bych ale s přihlédnutím k charakterovým vlastnostem Barbary určitě nevěřil. ()

tutkaha

Nebýt Leningradských cowboyů a svým způsobem road tripového scénáře, tak bych mne nenapadlo, že režisérem je M. Kaurismäki. Nevím, zda je to dobře či naopak. Vcelku banální příběh, v lecčems i klišé, ovšem celková koláž působí zábavně a nápaditě. Ozvláštněním jsou aluze na Dead Man, již zmínění Leningrad Cowboys, Vincent Gallo. Trochu mne rušilo, že satira hollywoodského způsobu života byla chvílemi až příliš evidentní. ()