Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný  divácky zážitok. (ASFK)

Razzor_82

"To je naše šance." Na začátku komedie, uprostřed těžká schíza a na konci brutální krvák ala Tarantino. Vše tak nějak funguje i když je to takový slepenec. Výborný kontrast chytrý chudák vs. hloupý boháč. 8/10 ()

elessar04

Tak toto byla skvělá hra. Parazit již od samotného začátku hraje s divákem velmi inteligentní hru. Postupně si vás omotává kolem prstu, a nakonec vás naprosto pohltí a nepustí dál. Na samotném konci vám nezbyde říci nic jiného než: „Wow!“ Parazit je film, který kombinuje všechny možné žánry (černá komedie, drama, thriller, horror). Jde mu to perfektně! Postupně buduje atmosféru, která na konci graduje, až tak vygraduje, že budete naprosto v šoku. Och, to byl tak úžasně napsaný film - taková originalita se moc nevidí. Jestli bych měl vytáhnout nějaký film z let 2010-2019, tak to bude právě Parazit. Nebál bych se říci, jestli to není vůbec nejlepší film z této dekády. Na závěr, mojí největší chybou bylo, že jsem tento film tak dlouho odkládal. Prostě úžasné!!! ()

LyBerion

Na to že si na Korejskou tvorbu musí člověk trochu přehodit myšlení, tak na Parazita se kouká moc příjemě a nesčetněkrát dokáže překvapit. Samotná výprava i vyvrcholení snímku je parádní a určitě toho investovaného času nebudete litovat. ()

JimiH

Výborná satira, která osciluje mezi komedií a thrillerem. Plno symboliky i opravdu nepříjemných vzorců chování vyšší i nižší společenské vrstvy. ()

tranquill

"Víš, jakej je nejspolehlivější plán? Žádnej plán!" Originální téma a nečekaně drsné rozuzlení, to jsou aktiva tohoto sociálního thrilleru. ()

Keramos

Temná satira režiséra Bong Joon-hoa je detailně propracovaným a skvěle napsaným portrétem k ekonomické nerovnosti v Jižní Koreji. ()

JohnnyKladno

6 nominací na Oskara, 4 proměněné včetně nejlepšího filmu a nejlepší režie. Předem musím říct a je to jen má chyba, nikoliv chyba filmu, že mám problém se naladit na tu jihokorejskou mentalitu. Ten jejich projev, naléhavost až uječenost, styl vyjadřování a vůbec ta vypjatost. Na to jsem si musel chvilku zvykat a popravdě, ne úplně se mi to povedlo. Lehce k ději. Vybudované je to krásně. Jde o chudou, čtyř člennou rodinu, kde syn dostane příležitost doučovat dívku z velmi bohaté rodiny v krásné a luxusní vile. Když pozná, že má tu čest s poměrně naivní a jednoduchou rodinou, začne různými podvůdky a pokoutnými metodami postupně nahrazovat služebnictvo domu svou neméně vykutálenou rodinou. Problém nastává, když bohatá rodina odjede kempovat, naši hrdinové si rozjedou večírek a v tu chvíli zvoní, již bývalá hospodyně. Od té chvíle mění film tempo a začínají se dít celkem nečekané věci. Nebudu nic prozrazovat, snad jen, že finále mě překvapilo a dost bavilo. Mě film vlastně celý docela bavil, je trochu delší, než by za mě být musel, chvílema jsem se lehce nudil a trápil dialogy. Je opravdu krásně nasnímaný a ačkoliv není zvlášť výpravný, kamera si s tím skvěle pohrála a vizuál je super. Scéna povodní je pecka. Takový film jako je Parazit má samozřejmě ambice něco světu sdělit. Zjednodušeně řečeno jde o rozpor chudí vs bohatí. Zajímavý a pěkně natočený film, trochu moc dlouhý, ale celkem ve mně dozrál a 4*, i když slabé, tomu dám. A ještě pod čarou dodám, že mám obavu (a nereálné to není) kdyby se někdo v Hollywoodu rozhodl natočit re-make, dopadne to jako strašná sra*ka, tak snad se to nestane... 70% ()

kluzo

Dost nudný film. Nechápu tohle vysoké hodnocení. Asi už jsou všichni lidi diváci z kina náročného diváka a jsou zvyklí na 5 minutové záběry do bílé zdi, ale mně tenhle film neskutečně nudil a dal jsem ho na 4x, protože mi byl doporučen, jinak bych ho vypnul po 20min (a dobře bych udělal). Tohle srovnávat s Pulp Fiction je jako srovnávat hrušky s traktorem. Komedie, aby byla černá, musí být především komedie. Tady jsem se zasmál asi 2x, a i ta černota byla spíše světle šedá. Na černou komedii jen depresivní prostředí nestačí. Nudné postavy, nelogická jednání postav (posuzováno Evropanem, nevím, jak to mají v Koreji), nudná, spíše divadelní výprava,... Jak by řekl klasik opravdové, inteligentní zábavy J.da C.: "nuda, nuda, šeď, šeď..." ()

Atrekan

Zajímavě pojatý snímek, který se v první polovině tváří jako komedie, řídící se příjemně lehce předvídatelnou strategií. Ve druhé polovině však přichází výrazná eskalace děje a přechod k thrillerové, pro mě místy až hororové linii, kde atmosféra oproti první části výrazně houstne ()

Franc1s

Přesně takové pokoukání, jaké recenze slibovali. Mix soc.dramatu a černé komedie v korejském hávu s originálním rukopisem s nezapomenutelnými "akčními" scénkami.. Na tohle budu hodně dlouho vzpomínat a rád za pár let kouknu zase. 9/10 PS.: To s tím Kim-čongem a nukleárkama nemělo chybu :) ()

Dave Lister

Mám rád velmi filmy Chan wook Parka a v podstatě celkově jiho korejskou kinematografii. Režisér filmů Matka a Ledová archa natočil velmi precizní černo komedialní thriller, jehož děj jde až za hranicí absurdity. Srovnávání filmu s dílem Quentin Tarantina není tak daleko od pravdy. První polovina filmu je opravdu velmi vtipná, herci jsou sympatičtí i autentičtí. Scénář je opravdu originální a vy se nestačíte divit, co se na plátně děje. Druhá polovina filmu vás velmi překvapí, film se přehoupne v něco co víte že musí nastat, ale rozbije vás to s velkou jistotou. ()

radeckator

Česko, domovinu tragikomedie tato korejská sestra nejspíš masivněji nezasáhne co se diváckého zájmu týká. Zábavné i s tou s divnou koncovkou. ()

neo93

Úžasné, spíše geniální. Měl jsem samozřejmě jisté očekávání, že snímek bude kvalitní, z různých ohlasů, ale i přesto jsem přeci jen krotil nějaké velké naděje, že film bude právě takový, jak se o něm říká. To, co jsem zhlédl, však předčilo vše, co jsem jen trochu očekával. Dlouho jsem neviděl takový snímek, který by vynikal v tak různých ohledech (vlastně nedávno viděl, a to Tarantinovu poslední filmovou lahůdku, jenže to už je Tarantino). Film byl originální, nápaditý, vtipný, zábavný, překvapivý, dramatický, napínavý a dojemný zároveň. Všechny tyto aspekty Parazit bez výjimky splňuje. A nejenže u něj dokáže člověk naplno vnímat, co se na scéně zrovna odehrává, a že toho není málo, ale i navíc se na film skvěle dívá jako takový, jelikož je natočen opravdu znamenitě. Co víc dodat? Možná jediné. Běžte se na něj podívat do kina a uvidíte sami. ()

Maximilianus

Iné ako som očakával, ale prekvapivé, multižánrové a kvalitné. Film skutočne obsahuje aj humor, aj napätie, aj drámu, aj prekvapenia a je dobre natočený so zaujímavými postavami. 8/10. ()

crackonosh

Parazita by natočil třeba Quentin Tarantino, kdyby to uměl, bohužel ale umí jenom Tenkrát v Hollywoodu, které Korejcům nesahá ani po kotníky. Ostrá podívaná, která vždycky ve chvíli, kdy jste si jistí tím, kam se bude ubírat, dovede uhnout nečekaným směrem, vrátit do hry starou figuru nebo pytel broskví, odkrýt suterén anebo někoho zcela nečekaně probodnout. Z hajzlu šplíchají sračky a z dutiny lebeční vytéká krev, ale Vy se tomu většinu času smějete, protože tenhle biják je kromě kvalitního thrilleru i břitká komedie se sociálním ostnem. ()

Wencek

Tento film je jako pravé Kimči. Od prvního sousta vám jeho chuť vyloudí úsměv na obličeji a s každým dalším soustem si ho opravdu užíváte. A vůbec nevadí, že po delší době začne pálit. I ve chvíli, kdy už sakra pálí, tak chcete víc a víc. ()

desade

Nemám rád rozpoltené osobnosti, ani rozpoltené žánre. Tento snímok sa evidentne pretvaroval a nie som si istý, prečo. Ak to bolo preto, aby zaujal, o to horšie. Cez to všetko dávam za tri (a nie som si istý, prečo). ()

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

20.01.2022

Jihokorejský režisér a scenárista Džun-ho Pong (Pečeť vraha, Ledová archa), jenž se svým posledním snímkem Parazit před dvěma lety ve velkém zabodoval na předávání Oscarů, chystá svůj další projekt u… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

12.02.2020

Parazit zaznamenal na Oscarech bezprecedentní úspěch, když jako první cizojazyčný film vyhrál nejlepší film roku. Ještě předtím však bylo jasné, že se producenti pokusí oceňovaný film přiblížit taky… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)