Když bratři Justin (Justin Benson) a Aaron (Aaron Moorhead), bývalí členové kultu, obdrží záhadnou videonahrávku, najdou v ní děsivou pozvánku z jejich minulosti na akci zvanou “Nanebevstoupení.” I přes Justinovy počáteční obavy nakonec oba souhlasí s tím, že se tam na jeden den vrátí. Nejdříve se jejich staří přátelé z kultu jeví přívětivě a srdečně, ale brzy se začnou dít zvláštní věci... Oba bratři jsou vtaženi do víru bizarních rituálů, podivných zpráv, neviditelných sil a nadpřirozených tajemství, které se zcela vymykají realitě. (Cinemax)

Mamlas odpad!

Několik amatérů si hodinu a půl vykládá o nějakých blbostech. Nejvíc sci-fi je to, že na nebi vidí v noci 2 měsíce. Blejt. ()

Aywes

Úplná blbost to nebyla. Sice se nejednalo o horor, ale jako mysteriozní scífko docela fajn. Cením si různých mindfucků, které oživují film. Přesto hlavní postavy jsou nevýrazné a v celém tom toku děje se marně pokoušejí vytvořit uvěřitelnou atmosféru. Také je fajn zmínit alespoň nějakou originalitu. Je fajn vidět po delší době film u kterého si nejste jistí, jak to celý dopadne. Do světa to ale díru neudělá. ()

brasek odpad!

Otvorme si oči a povedzme pravdu, tento film je blbosť, čo nemá žiadnu cenu. Chýba tu príbeh, zápletka, celé je to nudné bez štipky života a divák prakticky nevie o čo vlastne duo Benson & Moorhead sa snaží. ()

DJMaroko

Zajímavé Sci-Fičko, ale v žádném případě to není horror. Film může pro mnohé působit utahaně a i přes dobrý konec není mnohé vysvětleno a ani zdaleka objasněno. Nemusím filmy se scénáři typu "většinu si domysli sám ". Film roku to zajisté není a nebude ...dalo se na to koukat. ()

F2003F

Pretrpel som 40 minút. Neskutočne nudná rozťahane prázdna konverzačka, ktorá snaží tváriť ako veľmi sofistikovane premakaná po obsahovej stránke je, ale v skutočnosti iba trápne tápa bez zmyslu. Keď už podobne stratiť čas tak aspoň pri vizuálne hodnotnom Color Out of Space. ()

fikee

Děcka, pro které jsou horor a slasher jedno a totéž, budou zklamané, neb krve je pomálu a to ještě jen na konci. Také mileniál s poruchou pozornosti si asi moc neužije, protože rychloposun spolehlivě zničí pomalu stupňovanou atmosféru neviděného zla. Nicméně netřeba házet perly sviním a film bych doporučil spíše vyzrálým divákům, ochotným pozorně sledovat co se na plátně děje a nebo naopak neděje a přemýšlet o tom. Tenhle indie horor totiž ctí Lovecraftovu poučku o hrůze neviděné, leč tušené a aby šlapal, chce to menší intelektuální vklad ze strany diváka. Ano, toto je horor pro pražskou kavárnu a ne pro lidi s hlavou vymletou disneyovkama. ()

dalver

Réžia, scenár, strih, kamera a aj si v tom zahrali. Benson a Moorhead sú šikovní tvorcovia, vezúci sa na indie vlne. Po Resolution (kde sa tiež postarali o réžiu, kameru, scenár aj strih) prichádza jeho nepriame pokračovanie The Endless. Pokračovanie, ktoré z minulosti mnohé vysvetlí a zároveň budúcnosť aj posunie iným smerom. Zaprášené prostredie a lacnejší vizuál bez hororových efektov, zato s myšlienkou a nápadom. Lebo pre každého môže spása byť niečim úplne iným. ()

komar08

Uz od zaciatku mi film evokoval nieco zname, co som uz kedysi videl ..a skutocne, autorska dvojica do deja zaujimavo zakomponovala explicitny odkaz (prepojenie?) na svoj rezisersky pocin z roku 2012 Resolution, podla mna zaujimavy konceptualny prvok, atmosfera dost podobna, znepokojiva, zaujimavo spracovana tematika anomálii v casopriestorovom kontinuu. Ktovie, co este prinesie reziserska dvojka... ()

brkerez

Počáteční podařená mysteriózní atmosféra komuny, kde něco nehraje, je promrhaná v rozbředlý druhý polovině, kde se scénář plácá od nikud nikam. Dolopotit se ve společnosti The Endless na konec byla dřina a jakás takás myšlenka našich v nesmyslných smyčkách zacyklených životů to nezachrání. A nevim jestli sem si tam tu myšlenku násilně nedodal sám, abych to na gauči do titulků vydržel. ()

redsparrow

Takhle nějak si představuju práci s nízkým rozpočtem. Vždycky mě potěší, když se mi povede po mnoha a mnoha pokusech, utrpení a nadávek najít mysteriózní horor/thriller (nikoliv mysteriózní horor/thriller určený puberťákům), kde tohle platí a zároveň to má i všechny ty samozřejmé atributy, jako skvělý nápad, scénář a zpracování. Průnik tolika množin je skoro nemožné objevit. Chápu, že běžný milovník stravitelného "mystična" se z podobných filmů může vzteky pos**t, ale mně přesně tyhle filmy sedí. Filmy, co vyžadují víc, než jen elementární dávku fantazie, ale taky zvyk, nebo spíš potřebu nad příběhy přemýšlet. K dokonalosti tomu chyběly jen trochu větší dynamika v závěru a taky možná šlo naložit víc tomu nepříjmeného pocitu při sledování, který je už mě sakra vzácný. Zajímavé komenty: POMO, Omnibus, SeBig. ()

90125

Dvaja bratia žijú ako dvaja buzeranti, sú zjavne neschopní žiť jeden bez druhého a bez možnosti komandovať jeden druhého. Nespokojnosť s ich prebiehajúcim životom ich primeje vrátiť sa do prapodivného sektárskeho spoločenstva, v ktorom kedysi za mladi žili. Ešte v polovici zaujmavá sci-fi mystéria plná záhad a nepokoja. Neskôr sa ale ukázalo, že to až tak žiadna sci-fi mystéria, ani horor nebude a na konci som sám celkom nevedel, čo to chcelo byť. Niežeby som bezpodmienečne chcel typickú žánrovku, ale istotu, že to celé dávalo nejaký hlbší zmysel nemám. Možno som to proste len nezachytil. Radšej žiť "shitty Life", ale s možnosťou ho zmeniť. 64 % ()

Iku75

Nechápu Českou distribuci dvd nebo 10 sítky Cz tv ani tento film nebyl nikde vidět . Stačí do google vložit 20 best horor movie třeba 2016, 2017 atd a garantuji vám že z 20 hororů který tam budou tak 15 z nich vůbec nevyšlo na dvd ani v tv. Hlavně že se pořád opakují stejné a stejné filmy dokonce film Adama Sandlera, Sandy Wexler 2017 opět bez vydání na dvd nebo v tv . ()

JamesXY

Osobně moc nemusím filmy, kde je polovina věcí nevysvětlených a zároveň pochybně nelogických. Film má zajímavý nápad a docela dobré postavy. Děj by byl fajn...kdyby dával o něco větší smysl. ()

u_vox

Alternativní neznamená automaticky dobré, ale v tomto případě je těžké pochopit, proč tak recyklované téma nemá alespoň nějaké tempo, dialogy, které by třeba jen jednu jedinou postavu učinily sympatickou nebo jí umožnily vyjádřit myšlenku, s níž by se bylo možné ztotožnit, a především hudbu (nikoliv pouhý muzak), který by snímek zachránil alespoň co do atmosféry, která mu krutě schází. Ta potřeba jevit se existenciálně roztěkaným před publikem, které poznatky o záhadách všehomíra sbírá jen skrze tablet v designové kavárně, se dnes nezávislou scénou šíří jako mor. Studí, nudí, a jak říkají Francouzi, trochu sére... ()

Namefar

Budu psát raději jaké to bylo nežli nebylo. Takže, bylo to dobré, takovéto to lepší dobré. Nějaké nesrovnalosti a levnost produkce tam cítit je. Strašně mi vadilo jak pořád pil s té flašky. Dobře vím jak se chlastá, ale takhle to nevypadá 😉 Ale fandím tvůrcům a posílám 3*. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)