Perla je najvyššia a zároveň najviac zabezpečená a strážená budova na svete. Napriek tomu jeho majitelia najmú skúseného bezpečnostného experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálne potvrdil. Všetko prebieha rutinne až do okamihu keď vypukne v mrakodrape požiar, čo však nie je spôsobené technickou chybou ako sa následne preukáže. Will, ako bývalý šéf týmu FBI, ktorý sa špecializoval na záchranu rukojemníkov, si prežil už všeličo, ale toto je extrémna situácia aj pre neho samotného. Požiar sa rýchlo šíri a Will zisťuje, že práve on je podľa polície podozrivý z jeho založenia. Aj keď je práve mimo budovy, bude sa musieť urýchlene do nej dostať, pretože v jednom z najvyšších poschodí je uväznená jeho žena (Neve Campbell) s jeho dvoma deťmi. A to stále ešte nie je všetko, v mrakodrape sa pohybuje ozbrojený gang, s ktorým sa musí Will tiež vysporiadať, pokiaľ chce svojich blízkych zachrániť. Ešte je tu jedna dôležitá vec, ktorá stojí za zmienenie a to, že po vážnom zranení z minulosti má Will jednu nohu amputovanú a používa protézu. Do mrakodrapu v plameňoch vedie len jedna cesta a tou je vedľa stojaci žeriav, z ktorého bude musieť Will do mrakodrapu skočiť. (Cinemart SK)

BloomGeorge

Tak jsem čekal kdy to přijde a toto je první vlaštovka :-) Prostě nostalgie 80 - 90 tých let asi chybí každému a tak se páni režiséři, procudenti i herci do toho pustili :-))))))))) Je to takový lehký průměr a tak maximálně na odreagovačku a zabití nudného času. Trochu mi to připadalo jako Komando s Árným :-))))) Ten také běhal a byl nesmrtelný. Tady pro změnu běhá Dwayne bez nohy, který vyleze na jeřáb, skočí skoro do stého patra a vylikviduje bandu padouchů a jeho žena není jen chytrá a milující, ale také nadprůměrně inteligentní :-))) Nic mě nenadchlo a ani nezklamalo. Bylo to suché, bez šťávy a bez přílohy. Ode mne jen 50%. Bohužel jsem čekal více :-( ()

belinko

Blbina prečačkaná CGI efektmi, klišé a nereálnymi scénami/zvratmi. Mám rád Dwayna, no toto bol krok vedľa. Presne som vedel čo príde a vždy krď to prišlo, znižoval som hodnotenie. Odpad som ale už nechcel dať. Tak aspoň 1* ()

veverysiak

Veľmi stupídna zápletka a vlastne aj kopec vecí okolo nej, najviac ma prekvapilo, že sa takémuto umelému nedorobku dala naverbovať Cambelová, asi došli príležitosti a prašule, pre mňa tadiaľto ďalšia cesta akčného žánru nevedie, takže 35%. ()

Rian_witcher

Dwayne máš na víc!!! Zlatá Smrtonosná past. Proč musel být hlavní hrdina beznohý? Stačilo úvodní trauma zahrát na psychický stres a ne nechat jednonohého šplhat na 300 m jeřáb, skákat jako kamzíka a běhat sprintem. Po akční stránce je film vydařený a efekty výborné. Scénáristé využili atraktivní prostředí, ale spousty zbytečného klišé film hodně kazí. Váhal jsem mezi 2-3*, no přítelkyně rozhodla za mne :-) ()

daleba

Co všechno se dá zažít kvůli jedný pitomý flashce... Film doporučuji všem akrofobikům, skvěle si ho užijou! Jinak je to tak na tři a kousek, ale vzhledem k tomu, že místní przniči to opět zbytečně podhodnocujou, tak to zaokrouhlím nahoru, ať má Dwayne radost. Já se bavil, a o tom film je, ne?! ()

hrdygay

dobry film, the rock tentokrat hral na vaznu notu, vo filme absentoval vyrazny zaporak, scena ako will sawyer (the rock) liezol po mrakodrape bola napinava, po niekolkych rokoch film s jebackou neve campbell, z tria poslednych rockovych filmov: jumanji, besnenie, mrakodrap vyhrava mrakodrap 7/10 ()

PatrikP4

Některé scény byly za hranou... Tohle se Dwaynovi moc nepovedlo... A to dostal v podstatě celý film pro sebe! Ale ani on prostě špatnej scénář nedokázal zachránit...Rawson Marshall Thurber by se měl raději věnovat komediím... ()

DJMaroko

Tušil jsem, že to bude béčko se vším všudy. A taky jako na béčko jsem na to kukal a bavilo mne to. Jako béčko to také hodnotím. ()

Dr_Berry

Jeden z největších dříčů současnýho Hollywoodu, The Rock, v dalším filmu. Tentokrát bez humoru a jednoho povytaženýho obočí. Je to mnohem lepší než jeho předchozí Rampage. O originalitě filmu není třeba mluvit...žádná tam není. Skleněné peklo, Smrtonosná past a další filmy o mrakodrapech v plamenech čí pod útokem zlotřilých zlosynů jsou cítit v každým záběru. Přesto je to napínavý jak krejčovskej metr na Rockově bicáku. Aspoň světu ukázal na kolik způsobů se dá použít taková protéza nohy. Předražená béčková odpočinkovka. ()

`barocco

Becko ktore si na nic nehra, teda hra, ale v ramci pravidiel Becka. A nezabudajme ze filmove spolocnosti maju uz casto v nazve napisane: "zábava" = Entertainment. Takze tvorci filmu nas zabavaju, nehraju sa na nieco cim film byt nechce, ako napriklad tento film, kde rejza nevie ci tocit dramu ci len tuctove Becko [vykradanie sejfu je Beckovy namet, urcite nie na socialnu dramu... [ https://www.csfd.cz/film/502603-vdovy/komentare/]. A tak to ma byt. Ano, chceme sa zabavat na tom ako sympatak Skala zachrani kvoli zachrane svojej rodiny napokon celu budovu pred absolutnou skazou. Kto sa chce zabavat, zabava sa. Kto nie, ide falosne radsej vzdychat nad hlupostou vdov vo filme Vdovy.... ()

Goumen

klasický americký akční katastrofický film se vším klišé, co se dá očekávat. Funguje to ale dobře, Rock alias Tapeman mě s jeho zálibou v lepících páskách docela bavil. A nemůžu říct, že bych se chvíli nudil. ()

Astonko

No a čo, že je to strašne prehnané, tá akcia je aspoň nápaditá, dobre natočená a miestami aj napínavá. O nič iné sa film nesnaží a tak to má byť 6.7/10 ()

bonovox

Jasný adept na béčko roka, akcia fajn, ale bez štipky humoru či nadsázky. Johnson sa v poslednom období v týchto hereckých šablónovitých úlohach začína strácať a opakovať. ()

KukulienkaHO

Ten film pôsobí divne. Veľmi ťažko sa to preto hodnotí. Príbeh je jednoduchý, väčšina zvratov predvídateľná. Hlavný dôvod celej zápletky je úplne slabý. Dalo sa vymyslieť všeličo... ale toto je skutočne slabučké, prvoplánové. Herecké výkony sú nevyrovnané. Jedni hrajú celkom fajn, no druhí o dosť slabšie. Vizuálne to vyzerá fajn. Napätie je výborné. Pri nebezpečných situáciach som doslova cítil s Dwayneim. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)