Rozprávka o rozmaznanej princeznej (Denisa Pfauserová) a dvoch nie úplne najpoctivejších kamarátoch (Vladimír Polívka, Aleš Bílík). Zhodou okolností sa táto trojica ocitne v čarovnom Čiernom lese, kde žijú zvláštne lesné bytosti, ktorým vládne Pani lesa (Vilma Cibulková). Od týchto zázračných bytostí sa naučia to, čo ich nedokázali naučiť ľudia – že tak, ako sa správame k ostatným, tak sa správajú aj oni k nám. Alebo že „čo dáš, to dostaneš". (Cinemart SK)

Asmodin

Jedna hvězdička za vizuální stránku. Vytvořené postavy byly zajímavé, ale bylo by lepší, kdyby se tvůrci drželi jen tzv "českých strašidel". Jinak se mi zdála pohádka velmi povrchní a jednoduchá. Na některé pohádky se rád podívá i dospělý člověk, ale tohle není ten případ, já jsem se docela nudila. ()

.baris.

Já fakt miluju Vládíka Polívku, ale tohle bylo strašný. Uječený, přeplácaný a zároveň bez pořádného nápadu a děje. A dětem v rodině se to bohužel líbí. ()

Prochy38

Nechci být vůči této pohádce až tak tvrdý. Moc se mi líbila princezna v podání slečny Pfauserové. A když pominu tahouna pan Polívku st. a celkem sympatického A. Bilíka, k tomu fakt hezkou Š. Vaculíkovou, končím s klady..... ano, nápad sic neoriginální, ale pohodový. Moc hezká myšlenka "temného" lesa vs. doslova přezhýčkaná království. Ale sakra!! Nová pohádka, nové tváře, ale stejně se nechal semlít trendem nechutného pitvoření a až dětinského přehrávání postav na všech sférách. Čertovi v podání paní Blanarovičové v Princezně ze mlejna to sedělo. Byla famózní, ale že tím určí trend a že si budou nadcházející tvůrci myslet, že bez toho už nová pohádka natočit nejde, to mě nenapadlo... a je to k pláči. Co předvádí V. Polívka v tomto filmu je přesně to, co předvádějí české pohádky až na pár výjimek posledních 20 let, a to je bez prominutí humus. ()

Jimmy15

Kdybych nebyl bývalým průvodcem na hradě Kost, kde se pohádka natáčela, tak se na ni ani nepodívám. Ale tohle mě donutilo si film pustit. No, místy jsem se nudil a některé části se mi zdály zbytečné. Ale je to pohádka, nesmíme být přísní. ()

mira007

Od dob princezny ze mlejna mají tvůrci pocit, že šklebení a pitvoření se v pohádkách je cesta k legraci a úspěchu.... to pochybuju. Pohádka je to výpravná, kostýmová, bohatě obsazená, točená v krásných lokacích nicméně to na víc než dvě hvězdy není protože první dvě třetiny filmu jsou nemastný neslaný a ta poslední třetina to už nezachrání. ()

filipvrbik odpad!

Bože, proč jsi dopustil natočení této katastrofy? Nemá cenu to ani popisovat, píšou to tu ostatní, snad jen-nejhorší pohádka ever....5% ()

Milky. odpad!

Dialogy asi vymýšleli žáci zvláštní školy a vůbec...nejsem si jistý jestli to je vůbec určené pro příčetné publikum. Mnê bylo při nedobrovolném sledování trapně. ()

Ukko

To si snad někdo dělá srandu, ne? Kolik peněz a energie musela stát tahle hovadina a všechno spláchnuto do záchoda. ()

p3tris odpad!

I přes pitomoučký název jsem tomu chtěl dát opravdu šanci. Masky jsou relativně hezké, ale designérovi stačilo nějakých deset minut na Googlu, aby je "vymyslel". Všechny jsem je totiž už někde viděl a vsadím se, že kdyby režisérka potřebovala trpaslíka, měl by na sebe kopii brnění z Morie. Nejvíc mě ale iritovalo pitvoření Jana Hrušínského a hlavně Polívky juniora. A když se k tomu ještě přidala slečna Pfauserová, nevydržel jsem a někde ve scéně rytířského turnaje to moje trápení skončil. To se mi většinou nestává ani u pohádek Zdeňka Trošky. ()

Hepy13

Já nechápu proč v těch novodobých pohádkách musí všichni pořád tak tajtrdlíkovat. To nejde natočit pohádka s inteligentním humorem tak jako to šlo dřív? Takovýho Pana Wericha by z toho klepla pepka. P.S. - Pochvala za masky lesních amazonek. ()

Johny303

Vždycky se najde hromada těch, co porovnají novou pohádku s Třemi oříšky pro Popelku, řeknou, že Libuška je lepší a pak automaticky vpálí novince do profilu odpad. Řachanda se zdá být přesně tím případem. Na rozdávání Ocarů to asi není, ale rozhodně se nejedná o špatnou pohádku - děj neurazí, obsazení je dobré, masky nezvykle vydařené... to člověk přimhouří obě oči i nad nějakými těmi hluššími místy. U mě dobrý. ()

Tunri odpad!

Je mi líto (není), ale nepodařilo se mi dostat ani do půlky pohádky. Obvykle nehodnotím nedokoukané filmy, ale tuhle ani nemám v plánu někdy dokoukat. Úplně zbytečný počin, bez kterého by se Vánoce i zbytek roku obešly. Masky působí lacině, efekty působí lacině, bolí to do hlavy, herecké obsazení to nijak nezachrání. ()

Bozvav

Tak jsem se dnes společně s dcerou (9 let) a jejími dvěma spolužačkami vydala do kina na tuto novou českou pohádku. A dojem? Tak první můj: hned z kraje vyzdvihnu klady - tedy nádhernou hudbu, skvěle odvedenou práci maskérů a výtvarníků, povedené triky a vůbec velmi dobrý vizuální dojem, stejně jako krásné scenérie naší české vlasti. Co se záporů týče, těch dle mého je bohužel více. Pominu li to, že jako pohádkové postavy do české pohádky nacpali troly, skřety, víly s křídly a elfice, (co opravdu vypadaly jak z Avatara) a že jediný zástupce českých strašidel byl hejkal, který vypadal jako vše možné, jen ne někdo, kdo by byl schopen běhat po lese a děsit lidi hejkáním (neb nevydával prakticky žádné zvuky a navíc byl tak obézní, že by to s ním po pěti min. běhu nejspíše seklo). A také vím, že tvůrci by mohli namítat, že v pohádce se Čechy vůbec nevyskytují, tak co se držet při zemi. Tak alfou a omegou všeho špatného byl buď opravdu hodně mizerný scénář, se kterým si režisérka Ferencová nevěděla rady, nebo sama paní režisérka, nebo kombinace obojího. Ne, že by v pohádce nebylo pár opravdu vtipných momentů, jen to celé jaksi nevytrhly. Celému příběhu evidentně chyběla hlavní dějová linie, která by dávala smysl a někam příběh posouvala. Vše bylo dosti chaotické a i nelogické. Hlavní hrdinové včetně princezny velmi nesympatičtí a navíc se po herecké stránce moc nevytáhli. Celé to zachraňoval Polívka senior a Hrušinský (byť ten v té paruce mi silně připomínal Sama Hawkinse). Ostatní výborní herci jakoby nedostali prostor to rozjet a ukázat co dovedou (viz. Vilma Cibulková, Kaiser, Čtvrtníček). Své v té negativní rovině určitě udělala i zbytečně dlouhá stopáž. Kdyby byl celý film o 20min kratší, bylo by to lepší. Prostě byl potenciál velký a zůstal dle mého neproměněn. Nicméně dnem pohádek a ani jinak bych to rozhodně nenazvala. Za mne 50%. A teď děvčata: moje dcera 95%, další 100% a další 90%. Tedy všem se to velmi líbilo, byly nadšené hlavně z elfek ( jednoznačně je okouzlila nádherná a pohybově nadaná Šárka Vaculíková) a z hejkala s pankovým účesem. Jen se jim zdál film moc dlouhý. Celkem tedy za nás čtyři 80%. Koneckonců pohádky jsou hlavně pro děti, takže ty čtyři hvězdičky od dětí jsou důležitější a směrodatnější hodnocení, něž všechny komentáře dospělých. Holky se opravdu bavily, jen místy ke konci sebou už dost šily a dle reakcí ostatních dětí v sále, tak pohádka se opravdu líbí a to je to hlavní. ()

tyna97

V kině vážně příjemné překvapení. Hodně jsme se nasmáli. Nejsem toho názoru, že by měly být pohádky tohoto typu jen pro ty mladší diváky, zde je příklad toho, že se nemusí bavit jen ti mladší. Víly, trolové, zelení avataři fajn, u Šárky jsem trochu váhala, co si myslet, princezna mě neoslovila, nelíbila se mi. ()

zdeny99

Řachanda je hodně, hodně špatná pohádka. Pokud bych na ní hledal něco pěkného či povedeného, tak to jsou pouze úchvatné letecké záběry na majestátní hrad Kost. To je ale bohužel tak vše. Nejen že děj pohádky je o ničem, tak ještě více jej kazí charaktery postav a samotní herci. V jednom království vládne ušišlanej prďola (Hrušínský), ve druhém Polívka, kterému vede armádu úplnej ťulpas (Čtvrtníček). Princezna je škaredá, úplně tuctová buchta. A nejhorší jsou ti amatérští zlodějíčci v hlavních rolích, kteří mi připomínají úplné tajtrlíky. Podat si ruku mohou v naprosté herecké deneneraci s teploučkým Jaromírem z Jantarového králoství a jeho neméně přitepleným rytířem (Pechlát). Zřejmě si někdo vzpomenul na jeho nejslavnější roli z Účastníků zájezdu, a proto do Řachandy obsadili i tradičně velice nesympatického a úlisně vypadajícího Jaromíra Noska. Jeho roli absolutně nechápu. Jakoby absolutní hereckou degeneraci této pohádky chtěli autoři alespoň jiným světem, který se odehrával v čarovném Černém lese. Chvíli mi to přišlo, jako možný dobrý pokus. Jenže tři trpaslíci, kteří spíše vypadají jak tři malá prasátka a holky z ulice pomalované na zeleno, připomínající zelené Amazonky, to fakt nezachrání. Jediná slušná postava z fantazy světa žijící v Černém lese je troll, který ovšem dostal velice málo prostoru. Ten je spíše upřen na zdejší královnu Vilmu Cibulkovou. Jenže kdo ji jednou viděl v Pupendu s odhalenýma kozama, tak ji rozhodně nechce vidět jako lesní královnu. [3362. hodnocení, 208. komentář, 35%, 918. nejhorší film] ()

figliar

Klasická Česká rozprávka plná všelijakých klišé. Prostredie bolo celkom pekné, hudba k filmu pasovala, no 104 minút je vážne strašne veľa. Vidieť sa to dalo, aj keď ku koncu som už pozeral až pričasto na hodinky. ()

Kaktusak12

Tak tohle se nepovedlo..Tahle pohádka je absolutně bez děje, postrádá jakýkoliv vtip a taky typický souboj ,,dobra se zlem''. Navíc herecké obsazení je chabé, a mladý Polívka občas dost přehrává. Řachanda je zkrátka moc hloupá i pro malé děti.. ()

PF 2016

PF 2016