Rozprávka o rozmaznanej princeznej (Denisa Pfauserová) a dvoch nie úplne najpoctivejších kamarátoch (Vladimír Polívka, Aleš Bílík). Zhodou okolností sa táto trojica ocitne v čarovnom Čiernom lese, kde žijú zvláštne lesné bytosti, ktorým vládne Pani lesa (Vilma Cibulková). Od týchto zázračných bytostí sa naučia to, čo ich nedokázali naučiť ľudia – že tak, ako sa správame k ostatným, tak sa správajú aj oni k nám. Alebo že „čo dáš, to dostaneš". (Cinemart SK)

kaliakra

Luxusní herci sú nevyužití tak trestuhodne, že režisérke by za to mali odťať ruku. Výprava na české pomery nadštandardná, pestré masky. Škoda, že Modrá víla z Pinocchia, troll z Pána prsteňov, divožienky z Avatara, víly Cililing z Petra Pana, írski leprechauni a radca Atakdále z Werichovského Byl jednou jeden král viac ako rozprávkovú atmosféru navodzujú pocit, že sme sa ocitli na výstrednom maškarnom bále s filmovou témou. Tvorcovia nemajú čo povedať a robia to dlhých 105 minút. Nedodržiavajú pri tom základné dramaturgické poučky ani rozprávkové pravidlá. Princezná je škaredá a zlá, princ je hajzlík bez svedomia a ostatné postavy sú buď indiferentné alebo zbabelci, nafúkanci, rozmaznanci, gauneri, zoženštení slabosi, hlupáci a úplne šialení exoti. Nebojuje tu dobro so zlom, ale zlo s rovnakým zlom, takže je jasné, kto vyhrá. Niet komu držať palce, niet sa o koho báť. Masky a farebne presaturované zábery pozornosť divákov neudržia. Titul Řachanda sľubuje neskonalú zábavu, dokonalú srandu, ale sľub neplní. Ľahko by sa našli názvy, charakterizujúce nový film výstižnejšie, len škoda, že sa nehodia na verejnosť. ()

Icewarp odpad!

Těšil jsem se na pohádku, neb těch stále ubývá. Ale nemám slov...snad jen, že jsem si myslel, že nic horšího, než Babovřesky už mě v životě nepotká. Je mi líto, ale ani tu jednu tomu nedám. ()

ssarka

začneme tím horším...hlášky ze starých osvědčených pohádek-viz.brambory a to se neužije-císařův pekař a kouření, vyjmenovávání princezniných pozitiv a Honza málem králem a královská pozitiva-je to trapné kopírování a nepříjde mi to zábavné...zase a zase a pořád dokola strkání moderní mluvy do pohádek,co to je za stupiditu?...pohádka se nemusí přibližovat dětem a věřím tomu,že komu se pohádky líbí,tak nepotřebuje žádnou berličku..když jsem byla malá,tak se mi taky líbily pohádky ze 60-tých let a nemuseli mi to nijak modernizovat,aby mi to jakože přiblížili..další průser je totální nedostatek sympatických princů a princezen,kde tyto dva zase vyhrabali,to fakt netuším.....naopak se mi moc líbilo hraní většiny herců a krásná výprava...tahle pohádka mi příjde tak na půl cesty-některé věci mě tady hrozně štvou-hraní driád,již zmíněné kopírování a moderní mluva a naopak plno jiných se mi moc líbili-různé detaily a gagy které si myslím,že si herci přidávali do svých rolí a taky skoro vsechny vedlejší a drobné role,např. Vlastimil Zavřel, Čtvrtníček, Kaiser, role královského mluvčího a role prince Jaromíra byla taky suprově zahraná...na oba Polívky byla radost pohledět..takže když to srovnám s většinou pohádek za posledních 15 let,tak mi to vychází na pěkné tři hvězdy.. ()

Tomiczekk odpad!

To prostě nešlo ani dokoukat. ve 3/4 filmu jsem to utnul. Sranda vytlačená, ala avatar, hobbit a já nevím co ještě. Ani známí herci to nezachránili. ()

zeromen

Trol, Triády, .... hmmm. Fakt klasická česká pohádka??? Spíš klasická česká kravina, češi fakt točit neumí. Kde ty časy jsou, kdy jsme točily jeden trhák za druhým :-( //viděno na DVD: 21% ()

KarlosK

Protože jsem od této pohádky nic neočekával, byl jsem nakonec celkem příjemně překvapen. Do historie české filmové tvorby se sice nezapíše, ale rozhodně se na ni dá dívat. Na rozdíl od většiny současných pohádek nejsou postavy úplně pitomé, děj celkem ubíhá a občas se člověk i zasměje. A co se týká princezny, není ošklivá, jak zde někteří píší. Jen mi trochu vadilo osazení českého lesa postavami ze severské mytologie. Takže celek dává takový upocený průměr. ()

ttoommaakk

Pro mě pohádka u který mám podobný pocity jako třeba u Princezny ze mlejna, dokážu si představit, že si ji ještě někdy jen tak pustim. Líbí se mi výprava, líbí se mi herci, není to vůbec špatný. ()

Davule odpad!

Jó, to oni vyhodí spoustu peněz za masky (který ve finále vypadají dost směšně a uměle), další kvantum utratí za digitální efekty (který jsou úplně na prd) a už jim nezbudou peníze na kvalitní herce a dobrý scénář. ()

mavin odpad!

Prý pohádka 😂😂😂 jedna velká mrda, nic dementnějšího snad už nejde ani natočit a to asi ještě za prachy z fondu ()

Zuzanej

Původně jsem si myslela, že je to Troškovina", ale pak se mi to zdálo ještě blbější, trolové, pitvořící se figurky, a celkově až bolestně pitomé. Podařené pohádky miluji, ale tohle bylo hodně špatné paní Marto Ferencová. ()

dogrose

Ani po hodině nebylo jasné, k čemu pohádka směřuje. Neuvěřitelně roztahané, absence umění zkratky. Nejsem si jista, proč se to jmenuje Řachanda a v čem přesně to spočívá. Asi v tom, že po požití lektvaru byli všichni mimo? Ale to tam skoro vůbec ukázáno nebylo! Přitom jednotlivé motivy byly osvědčené, dobré, kdyby se to jinak poslepovalo a točilo kolem řachandy, mohlo to fungovat a nová, vtipná pohádka by byla na světě. Vtipná byla až na konci scéna v lese, kdy lesní paní převychovává princeznu, ale to fakt nestačí. Je to takové nijaké, ani dobro, ani zlo. A Vilma a Bolek to nezachrání, i když hrají do roztrhání těla. Je smutné, že nakonec budeme možná hodnotit pohádky podle toho, zda jsme během jejich sledování usnuli, nebo vydrželi až do konce... ()

PF 2016

PF 2016