Rozprávka o rozmaznanej princeznej (Denisa Pfauserová) a dvoch nie úplne najpoctivejších kamarátoch (Vladimír Polívka, Aleš Bílík). Zhodou okolností sa táto trojica ocitne v čarovnom Čiernom lese, kde žijú zvláštne lesné bytosti, ktorým vládne Pani lesa (Vilma Cibulková). Od týchto zázračných bytostí sa naučia to, čo ich nedokázali naučiť ľudia – že tak, ako sa správame k ostatným, tak sa správajú aj oni k nám. Alebo že „čo dáš, to dostaneš". (Cinemart SK)

babuška odpad!

Takhle hluboko klesla česká pohádka, dialogy strašné, Cibuli to očividně nebavilo ani hrát, a kde skončili ty naše víly a jiné pohádkové bytosti, v perdeli ()

NikiVai

Celkový příběh pohádky je takový poměrně nijaký. Jako jo, má to jakousi hlavu a patu, ale nepůsobí to nijak uceleně. Myslím, že pro děti to musí být zdlouhavá a možná i matoucí podívaná. Oceňuji humor a především Vladimír Polívka jako Kuba je skvělý. ()

soukyd33

Je třeba někoho najít, někoho potrestat, a někoho napravit. Je to průměrná pohádka. Ale nakonec jsem se bavil. Některé scény jsou hodně divně sestříhané. Poznámka: Princezny jsem se ze začátku obával. Ale... Hvězdiček 3 ()

Hirogen

Je to taková jednoduchá pohádka. Jelikož je pro děti, myslím, že hodnotit by ji měli převážně děti - nikoli dospělí. Zápletka je jednoduchá, žádný mrtvý, žádný hnusný netvor coby zlo. Takových pohádek je pro děti málo. Děj je sice předvídatelný, ale pro malé děti je to žádoucí. ()

EllaFox

Je to pohádka, tudíž je cílovou skupinou dítě. Ani jedno dítě v sále se nenudilo, takže z tohoto hlediska shledávám pohádku úspěšnou. Já jsem si musela na svérázný styl celého filmu několik minut zvykat, ale jakmile jsem vypla mozek, tak jsem se i od srdce zasmála. Na české poměry netradiční pohádka, to ano. ()

Snezenka79

Pohádka se nám líbila. Dostála svému názvu a celá rodina jsme se hodně nasmáli. Poselství dobra, napravená princezna, hodná a laskavá paní lesa, spousta kouzel a pěkné triky. Vše co má v pohádce být. Děj je na začátku trochu složitý, více obrazů, takže není vhodné pro úplně malé děti. Desetiletá dcera, ale v pohodě rozumněla a také se jí to moc líbilo. ()

huspenina33

Pitvořící se trpaslíci, Trol, který tam za celou dobu byl asi 2 x, na pankáče učesaný hejkal, dementní Vl. Polívka ( nebo co to jako hrál ), pár dalších blbů do kupy, veskrze nesympatických ( zklamal mě hodně David Novotný, Vilma Cibulková ), o princezně nemluvě jediný kdo se mi v pohádce líbil je Bolek Polívka a ten to opravdu nezachrání. 30% ()

Ron_F

Nová pohádka lákající diváky na senzační masky a speciální efekty. To první funguje, to druhé již méně. Kdo se opravdu nechá nalákat a půjde do kina kvůli maskám a efektům nejspíše nebude odcházet zklamán, protože masky a efekty jsou na poměry českých produkcí udělány opravdu dobře. Zdůrazňuji na české poměry! K maskám bych asi výhrady neměl, i když Dryády, nalíčené zeleným aquacolorem, byly poněkud levným a úsměvným pokusem o ekvivalent Avataru. Speciálních efektů bylo ve filmu použito mnoho, ale troufnu si říci, že divák laik si poloviny vůbec nevšimne a bude z kina odcházet s otázkou, kde ty úžasné efekty vlastně byly, neboť většina efektů se týká pouze barevných korekcí obrazu. Výkony herců se různí, od úžasné Vilmy Cibulkové, Jana Hrušínského a Bolka Polívky, přes solidního Jaromíra Noska, až po nevýraznou a nudnou Martinu Bezouškovou a přehrávajícího Vladimíra Polívku, který po svém otci možná podědil mnohé, ale talent to asi nebude. Aleš Bílík a Denisa Pfauserová hráli své postavy dobře, i když mi je neustále záhadou, proč se do podobných rolí nevolí poněkud líbivější/atraktivnější typy herců. Děj pohádky je maličko nudný a tempo pomalé, morální ponaučení naprosto jasné – co dáváš, to se ti vrátí. Přes drobná negativa mohu pohádku doporučit, protože především lesní svět plný zajímavých pohádkových postaviček, například vtipných puků, stojí určitě za zhlédnutí a dětský divák se nudit nebude, i když se nejedná ani o Harryho Pottera ani o Pána Prstenů. ()

Dajlin

Do kina jsem vzala čtyři děti, ty neodcházely zklamané, což by asi vzhledem k žánru mohlo být dostačující. Autoři však mohli myslet víc i na dospělý doprovod. Mám pohádky ráda a těšila jsem se hlavně na předem vychvalované výkony maskérů. Nejenom, že se nejednalo o nic originálního, ale ani to nebyly dobré kopie. Herců co museli vydržet nepohyblivé velké kusy latexu je mi opravdu líto, aspoň ví, jak by vypadali s částečnou obrnou obličeje..A napatlat pár holek zelenou barvou, dát jim kontaktní čočky a do vlasů větvičky nepovažuji za velké umění.. ()

mfanta

50% - Na české poměry se nejedná o špatné dílko. V pohádce se objevuje pár zajímavých nápadů, hemží se to tam různými nelidskými stvořeními, která nepůsobí (povětšinou) trapně a celkem se daří vybudovat tu správnou pohádkovou atmosféru. Příběh je ovšem velice jednoduchoučký a jednání a motivace postav také nejsou zrovna vzorem propracovaného díla. Ale dceři se pohádka líbila a to ji posouvá na zaokrouhlené tři hvězdy ;-) ()

Péča

Po deseti minutách pohádky, kdy byl meeting lesních stvoření, tak to bylo dost na pováženou ale vydržel jsem do konce. No a co Vám budu dál povídat, takový klasický český pohádkový bizár, jak je už v naší kraji zvykem. Víc prozrazovat nebudu, jen si ztraťte skoro sto minut života ale pro děti asi dobrý. ()

Kresloun odpad!

nuda, nuda a opět nuda. Miluju pohádky, ale tohle ....... tohle je moc špatný. Příběhem počínaje, hereckými výkony konče. dokonce ani moje děti ( 6 a 9 ) to nedokoukaly a to už je co říct :-( ()

Alagaesie

Mě to vesměs příjemně pobavilo. Princezna Pfauserová co je na zabití vorala s otcem Hrušínským, kamarádi Polívka s Bilíkem se snaží uživit stůj co stůj, lesní bytůstky zezelenaly a vesele (počesku) vykrádají Camerona. Malí pidižvíci (tatam je doba Jiřího Krytináře) oním zelenáčům skáčou před šípy. Paní lesa ze sebe trochu strojeně dělá Sue Storm. Z uřvaný nemakačenko princezny se stává lesní Robinson, co musí makat a v ‚nový‘ roli se dá daleko víc snést. Hejkal by moh z fleku dělat v AČR (sežeňte někdo číslo na Bečváře). A teď k Řachandím mouchám: Ty ‚dement byliny‘ by tu vůbec bejt nemusely. Čtvrtníček by už měl asi zůstat u Ivánka a Autobazaru. Nosek má snad nos na mizerný role. ()

JerryPilsen

Škoda toho všeho pitvoření,pohádka pěkně drží pohromadě a je jasné kdo je kdo.Nevím co má znamenat všechno to přehrávání,výsledku to jen škodí. ()

Major776

Vladimír Polívka neprofesionální paskvil a hnus! Jedna hvězda za to, že to děti dokoukaly do konce. Víckrát se to ale shlédnout nedá. ()

petrpits odpad!

Musel jsem ohodnotit 200 filmů, udělat test, abych mohl napsat svůj komentář k této pohádce. Můžete si tak představit, jak jsem byl naštvanej, že jsem to všechno vydržel a dostal se až sem. Ale nedá se nic dělat. Když má někdo tak krásnou výpravu a tak strašně to zkazí, tak se to prostě nedá vydržet. Nenavazující děj, nevysvětený příběh......no prostě hrůza. Herci asi museli dostat dobře zaplaceno, protože vidět jak jejich jinak dobré výkony střih a režie pošle do kopru, to bych na jejich místě asi tvůrcům rozbil držku. ()

instant odpad!

driády z Avatara, paní z lesa pokus o Galadriel, všichni přehrávají, děj je chaotický a hrdinové nesimpatičt, takhle opravdu ne ()

PF 2016

PF 2016