Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

vasek.raul

Klasika, kterou si vždy rád shlédnu znova. Nemožné scénky, nejvíce mrtvých...přesně to, co člověk očekával. Krásné pokračování prvního dílu. ()

cancel

Královna mezi parodiemi, výkvět komediálního žánru:) Tvůrcům se skláním k nohám, protože tak dobře jsem se už dlouho nebavil. Jako jeden z mála filmů snese dvojka stejné, ne-li lepší hodnocení než jednička. Úžasné, trefné, nepřehnané, ale hlavně výborně zahrané. "Toužím po svobodě stejně jako vy, ale nehomu s vámi odejít. Svázali mi tkaničky dohromady." "Pevný uzel? Bastardi!!" ()

Nekdojiny

80%, jen těsně pod pěti hvězdičkami se umístila tahle skvělá parodie plná absurdního a přitom inteligentního humoru, který pochopitelně nejvíc oceníte znáte li parodované filmy. Autoři se snažili (jak taky u parodie jinak) o zlehčení a zesměšnění kultovních filmových scén, což se jim podařilo s maximální vkusností a asi jediný důvod proč nehodnotím víc je fakt, že parodiím zrovna neholduji, ale když už tak tahle! Film viděn mnohokrát (a pokaždé pobavil) v televizi i na DVD, pokaždé s českým dabingem, viděn i předchozí díl ale tento je o třídu výše. Vždy mě spolehlivě rozesměje scénka s králíčkem Duracell: ,,A chodí a chodí....." :))) ()

p.a.douch

Pro mě tento film ještě překonává první díl. Nenapadají mě žádný moudra, které bych k němu měl napsal. Snad jen - strašná sranda. Halarm, Omar Sharif. 95%. ()

Tsuki003

Zcela upřímně, jednička byla lepší. I tak je to ale dobrá zábava. Překvapivě se až tak neopakují fóry z prvního dílu, jak jsem se obávala, snad až na pana prezidenta ;) ()

lapage

Skvělá parodie, skvělý humor. Baví mě, že vždy se najde další vtípek, nebo nějaká maličkost v záběru, kterou jsem před tím neviděla. ()

Scaevola

Pravděpodobně ještě o krapítek lepší nežli jednička, množství parodovaných filmů snad ani nelze spočítat a nezapomenutelné hlášky se trousí způsobem, jako by už nikdy jindy neměla být žádná parodie natočena. A to chybí i obvykle americké vylučovací nechutnosti! ()

bmx6

Pro mě jednoznačně lepší než jednička.Je to téměř dokonalá parodie na všechno možné.Vždy se chci alespoň dvakrát v roce pobavit,tak si pustím Žhavé výstřely.Rowan Atkinson a Miguel Ferrer mě velmi potěšili. ()

Tribe

Naprostá bomba, která je podle mě o hodně lepší než jednička (ne že by jednička byla špatná, to vůbec ne)! Vtipem to jen srší! ()