Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

xpaja

V prvních čtyrech dílech se seriál teprve hledá. V pátém ale chytne dech a pak je to perfektní podívaná až do konce. Především to interview v TV je k popukání. Langmajer předvádí fantastický výkon, kterým táhne celý seriál o úroveň výš. Nelze si ale nevšimnout, že proti svému předobrazu ve Vladimíru Ružičkovi působí po celou dobu jako vzdělaný, distingovaný intelektuál. Dávám --- == 79 % == --- . ()

Brock

Jestli neco dokaze, abych v Jirkovi nevidel Koubu, tak tohle! :) Edit: druhe sezone i po trech dilech nejak nemuzu prijit na chut... ale jedeme dal ()

garry

Super! Prostě hokej není dívčí lyceum. Řvu smíchy. Kdo psal scénář? Aha. Petr Kolečko. Špica. Langmajer hraje jako pánbůh. "Nevím zda jsem na život v Havířově připravená. Třinec je horší."Hrouzovi jsou horší než katastrofa na dole Dukla" :-) ()

rigby

Ale jo, parádně jsem se bavil, ačkoli fanda do hokeje vůbec nejsem. Jiří Langmajer je prostě třída a v jeho podání to mělo ty správný grády. Navíc rychlý střih, spád, vtip střídal vtip, hluchá místa téměř nebyla. Některé hlášky by mohly i zlidovět. A jestli bude i pokračování, tak se zase rád podívám. 4* Bohužel druhá série ten dobrý dojem zkazila. Potvrdila, že pokračování za každou cenu opravdu nemá smysl. Originální a živelný humor někam zmizel a hlavní postavy se plácají v jakési sladké parafrázi na telenovely. 2-* A nejinak si vedlo i třeti pokračování. To naopak zcela zatlačilo soukromý život hlavní postavy a nechalo jen ten pracovní sportovní. Bohužel jeden motiv roztažený do osmi dílů opravdu nemůže fungovat. 1* ()

HolyKeeper

Ihned po Vyšehradu vychází další český internetový komediální seriál ze sportovního prostředí. Tentokrát z hokejových kluzišť. Stopáž je podstatně delší, kadence vtipů slabší. To ale nevnímám jako mínus, protože seriál i tak dokáže zabavit od první do poslední minuty. Nutno vypíchnout hlavně hokejového fanatika Hrouzka staršího v podání skvělého Langmajera, protože celý seriál bez větší nadsázky táhne právě on. Pokud jste hokejově pozitivní, Lajna vás nadchne. Ale i pro ostatní to může být zábavná a nenáročná podívaná, pokud jste ochotni po osmi dnů obětovat dvacet minut času. ()

zigy

Každý, kdo je sportovní fanda, nebetyčně ocení, když si někdo ze sportovního prostředí a jeho typických lidiček a okolí dělá takovou nehoráznou prču. ()

hony23

Oproti Vyšehradu se zde dá mluvit o profesionální filmařeně, ale humoru je zde méně. Vláďa Růžička to tady od Lanýže pořádně schytává, ale někdy to působí jako upocená parodie za každou cenu. Začátek je hodně rozpačitý, v druhé půli se to naštěstí celkem rozjede. ()

pold

Kolečko zase zrecykloval svůj jediný nápad - a nechal "Laviho" zestárnout o patnáct let.. Ano, to že kopačky a hokejky nejsou zrovna myslitelé, se tak nějak ví, a občas se z toho dá něco vytěžit. Ale nakolečkovat vypatlaného magora, který se nevyznačuje ničím jiným než tím že na všechny řve jako kokot, skutečně nestačí. Navíc je na tom naprosto zoufale vidět lacinost. Krom Lichého žádný slušný herec, všehovšudy 6 postav + kompars, jeden byt a jeden pokoj, plus 30 vteřin na zimáku - ubohé. 20% ()

kejly

Rozhodne o kategorii lepsi, nez fotbalovy Vysehrad, rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvezdami, ale protoze je serial na ceske internetove pomery kvalitni (az se divim, ze Kolecko dokazal napsat na jeho pomery tak dobry scenar), davam 4. Sice s vyhradami, ale v posledni dobe je to vazne to kvalitnejsi, co u nas vzniklo a na internetu asi to nejlepsi, ostatni serialy na stream, nebo mall, nestoji za moc. Jasne, je to zabava zdarma, ale proc nechtit i trochu kvality? Pujdes na farmu! Havirov nema farmu... ()

argo.smile

Je to síce trošku prepálené ale naozaj keď nám Jiří zahláškuje tak to stojí za to. Naše SK seriály , sitcomy sú odpad ale toto pobaví a som rád a preto nadhodnotím. 3,5* ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)