Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

Castrator

1. série velmi dobrá, 2. série ušla, 3. série vypadá po prvním dílu jako naprostá sračka. Dále nezájem. Méně znamená více, to platí jak pro tenhle seriál, tak pro Langmajera, který už furt jenom řve a snaží se být vtipný. Z Lajny se stává Kameňák z hokejového prostředí. ()

fabecc1222

První série k nám před lety dorazila v době, kdy se vezla na vlně tehdy extrémně propagovaného Vyšehradu. Hned od začátku byla vidět více profesionální tvůrčí práce, a lépe posazený humor, než u Vyšehradu. Postupně se ale začal seriál ubírat jiným, horším směrem. Od satiry hokejového prostředí a hokejových osobností se ve druhé sérii přešlo spíš ke klasické vztahové komedii, kterou korunoval příšerným hereckým výkonem Stanislav Šárský. Trojka je pak kvalitatitvně těžce rozdělena na dvě půlky, kdy první je strašná, a druhá je naopak nejlepší částí celého seriálu. Tak a teď uvidíme, jak dopadne od stejného tvůrčího týmu seriál o hazéné. ()

vyfuk

1. série: Oproti Vyšehradu mě to tak nějak oslovilo. Asi hlavně proto, že to bylo i docela vtipné, dokázalo to zaujmout i po nějaké té epizodě a bylo vidět, že se to nebojí ukázat potenciál už jenom díky tomu, že to nebyla jen pár minutová jednohubka. Je také sranda, že jsem si myslel, že to celé bude o drogách. Ve výsledku prostředí hokeje bylo příjemnější. Tady bych si i dokázal představit další série. Jako taková kravinka na odlehčení to funguje. 2. série: Kolem celé Lajny je nějaký svůj vlastní vesmír. Nic proti nikomu, ale někdy mi to v rámci zápletky připomíná příběhy, které jsem si vymýšlel před pubertou. Ať už v rámci logiky, humoru nebo určité naivity příběhu. To celé nějak hraje do karet tomu, že tato klasická jednohubka nám nicméně přinesla o dva roky později další sérii. Což je samo o sobě docela škoda, protože tohle je koncept, co by se snad i klidně dal dělat každý rok za pár týdnů. O to více je zvláštní, že asi tedy se dočkáme další série, ale budeme rádi, když vyjde prvním rokem nového desetiletí. Dá se říci, že zde je i určitý status. Lajna neurazí, ale ani si z ní nesednete na prdel. Pokud tvůrci plány mají, dokážu si s klidem představit, že zde bude co dělat až do páté série. Ne-li více. Pak se ale musí čekat, že kvalita asi půjde i trochu dolů. Protože už i ta druhá teda byla něco bubliny na plotně plné vody. ()

cross

Naprostá komediální bomba! Jedna hláška za druhou, opravdu vtipné scény a navíc, stylově zahrané.. Ne všechny díly sice drží laťku kvality na stejné úrovni, ale v případě internetového seriálu se jedná o naprostý žánrový TOP! ()

DeathTheKid

Kámoši už dlouho přede mnou Lajnu sledovali, takže když jsem nevěděl, co s předvečerem druhého svátku vánočního, zapirátil jsem na vlnách uložto a sdílej a dal tomu šanci. Hlavními aspekty proč tomu tak je bylo obsazení, chvála od přátel a že mám "Havr" za komínem! A všechno se mi prvním dílem počínaje, posledním dílem konče, potvrdilo. Jen se do repertoáru přidal řekněme místní typický humor, aneb s pyčou má vše lepší říz, a strip bar taky neuškodil. I gradace příběhu a velmi občasné dramatické chvilky taky kupodivu dobře fungovaly. Jednoduše, i když zítra musím do prdele na šichtu, smíchem těm debilním vtipům jsem si alespoň zlepšil náladu. Po delší době mám radost s českého filmového umění. Havířov pyčo!!! ()

Soweek

Ze začátku se Lajna tvářila jako kopie Vyšehradu, ale naštěstí se od toho odchýlila a našla si vlastní cestu. Dostáváme se do období, kdy internetové televize produkují lepší seriály než televize klasické a to nejen v US. Je mi líto pouze sprosté reklamy Dominika Haška, který je se svým podnikáním už velmi zoufalý. ()

velkyvezir

Langmajerův výkon byl neskutečný a vůbec mne nepřekvapil, prostě od Třetího patra opakovaně potvrzuje herecký talent. Vágnerová mu skvěle sekunduje a je evidentní, že si roli blbky užívala. Velký konkurent Okresního přeboru. ()

Zagros

Vyšehrad měl až překvapivý úspěch, tak proč nezkusit něco podobného i v hokejovém prostředí... Motivace tvůrců byla zcela jasná. Lajna ale není špatný seriál, dokáže pobavit a především Jiří Langmajer to hraje naprosto skvěle. Je vidět, že je ještě o pár levelů výše než Jakub Štáfek. Hlavní rozdíl oproti Vyšehradu je ovšem to, že Lajna dokáže gradovat a zdála se mi díl od dílu lepší. Na rozdíl právě od Vyšehradu, který se druhou polovinu utápěl ve vulgaritách a trapnosti. Čtyři hvězdy, nicméně do druhé série se už raději pouštět nebudu, aby si nekazil současné nadšení. (komentář upraven po celé první sérii) ()

Gogo333

OBBOD s Vyšehradem a Lavim docela zaujal, takže jsem byl zvědav jak dopadne Lajna. Z fotbalu jsme se přesunuli k hokeji (který je mi i bližší) a do hlavní role nasadili Langmajera a výsledek je výborný. Langmajer je perfektní a roli si evidentně hodně užívá a Vagnerová stejně tak. Seriál baví od prvního dílu po celou sérii. Druhou sérii si klidně nechám líbit. ()

krtek138

Jak je na scéně Hrouzek, tak není o čem. Bohužel když je na scéně například Piškulův spolubydlící, tak je to docela trapárna. Přesto fajn zábava a lepší než přeceňovaný Vyšehrad. I když Vláďa Růžička by asi nesouhlasil... ()

aquiver

Vtipný seriál z hokejové branže. Dobře napsané postavy, ale stejně se s přibývajícími díly najdou slabší 3* epizody. Příhodná je krátká stopáž, pro níž jsem zvládl dokoukat celé 3 série. Doplním, že hokej mě ze sportů baví nejvíc, a tak mám pro seriál spíš pochopení. 70 % ()

Prochy38

Langoš v životní roli!! Tato satira se fakt moc povedla. Ze začátku to bylo jen koukání ne excelentní výkon J. Langmajera, ale kde nic tu nic víc... ale od 3. dílu to šlo nahoru každou minutou a já už se jen řezal. Parádní záležitost. ()

xmatysekx

O 200 % lepší než tak často srovnávaný Vyšehrad. Na druhou sérii se teším, ale zároveň se i trochu bojim, protože laťka je skutečně vysoko. Interview a Bůh jsou naprosto dokonalé díly. ()

Ještěřák

Typicky český streamový seriál mileniálskýho střihu (nedělám si iluze, že produkce jiných zemí na jejich oblíbená témata má vyšší úroveň). Když si dělali celou sezónu prdel z Havířova, kde bych mmch. taky nechtěl bydlet, bohatě stačí, že jsem v tom městečku jednoho krásného dne vylezl z mámy, tak to ještě šlo. Ale ty opakující se dementní klišé "vtípky" na Slováky jsou už fakt přes čáru a vesměs cringe a člověk má pak z té trapnosti prokousané rty, jak se stydí. Že 3. řadu koprodukuje JOJka nebo nějaká podobná trapárna je z kategorie "to nevymyslíš". Úplně nejhorší karikatura je ovšem Langmajerova manželka, to je tak hloupý charakter, že mi z toho málem ustupovaly záděry na nohou. Na druhou stranu díl inteview je geniální, vtipný a skvělý. Personifikací samotné hrůzy jsou pak veškeré záběry na ledě, kde v hledišti sedí jenom Suchoš a pár komparzistů a někteří herci mají problém udržet se na bruslích. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)