Dobrý doktor

• Česko Dobrý doktor (viac)
USA, (2017–2024), 89 h 43 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell (viac)

Dr. Shaun Murphy (Freddie Highmore) je brilantný mladý chirurg. Je však tiež autista a trpí Savant syndrómom - ojedinelým nastavením mozgu, ktoré posúva genialitu ešte kúsok ďalej. Predsudkov sa dočká dokonca aj od nových kolegov - lekárov, ktorí neveria tomu, že Shaun bude schopný dostatočnej empatie a interakcie s pacientmi. Môže človek, ktorý nemá schopnosť stotožniť sa s ľuďmi, prispieť k záchrane ich životov? Shaun využíva svoje mimoriadne lekárske nadanie, aby zachraňoval svojich pacientov napriek skepse svojich kolegov. Hneď v prvý deň dokáže, že je naozaj výnimočný a zachráni prvý život... (TV Doma)

Recenzie používateľa AlfaNumerO k tomuto seriálu (2)

Season 3 (2019) (S03)

Spíš bych se klonil ke dvěma hvezdickam. Od první série šílený úpadek, kdy se jede pořád podle stejného vzorce. Řeší se víc vztahy než zákroky. Chování postav je čím dál tím víc iracionální, Shaun začíná lézt svým chováním čím dál tím víc na nervi. Vztah mezi jim a Carly je vážně víc než únavný. Chci tě, nechci, máš nedokončené srdíčko, máš tohle, nemáš támhle to a když si Carly může vrhnout po těch útrapách, řekne ne, protože... Doplň cokoliv. Trochu mi to připadne jako papírový dům, kdy byl napínák jak hovado, kde to vypadlo na smrt hlavního hrdiny, ale po každý z toho nějak extra záhadně vybruslili. Když se tohle stane po 20., už to prostě napínavé není. Díl s otcem Shauna naprostá tragédie, nejdřív pláče pro odpuštění a když ho dostane, vykafuje ho, že je dement... wtf... Těch twistů je prostě moc a jsou čím dál tím neuvěřitelnější. 58%. ()

Season 4 (2020) (S04)

Úpadek je neskutečný, pohnutky postav a komplikovanost případů naprosto nereálná. Díl, kde je Lea IT expert naprosto lajdácká, nebojím se napsat debilní. Typické pojetí epizod, kde se snaží tlačit násilně témata moderní, v postiženém americkém hyperkorektním národě, jsou neskutečně protivná a na sílu. Příkladem těhotný "chlap" po předělání, rasismus za každým pohledem. Různorodost castingu, kde najdete všechny rasy světa, které jsou samozřejmě utlačované, je snad za až hranicí "doporučení" akademie, kde v rámci korektnosti musí hrát aspoň pár černochů a latino a... pak máme černé anglické královny. Bliju a přitom první série byla skvělá, člověk se těšil na další patálie Shauna, bylo tam x vtipných událostí/scén, kde jsem se upřímně zasmál. Teď je to tak na sílu a otravné, že z hlavní premisy seriálu se stal jeho hlavní zabiják. 5. sérii vážně nedám. 33%. ()