Dobrý doktor

• Česko Dobrý doktor (viac)
USA, (2017–2024), 89 h 43 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell (viac)

Dr. Shaun Murphy (Freddie Highmore) je brilantný mladý chirurg. Je však tiež autista a trpí Savant syndrómom - ojedinelým nastavením mozgu, ktoré posúva genialitu ešte kúsok ďalej. Predsudkov sa dočká dokonca aj od nových kolegov - lekárov, ktorí neveria tomu, že Shaun bude schopný dostatočnej empatie a interakcie s pacientmi. Môže človek, ktorý nemá schopnosť stotožniť sa s ľuďmi, prispieť k záchrane ich životov? Shaun využíva svoje mimoriadne lekárske nadanie, aby zachraňoval svojich pacientov napriek skepse svojich kolegov. Hneď v prvý deň dokáže, že je naozaj výnimočný a zachráni prvý život... (TV Doma)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (80)

Dluhy (2019) (S03E02)

Trochu jsem doufala, že to Josh zkusí se svatou Claire, přišlo mi, že po sobě mrkali. ;) U tohoto dílu jsem přemýšlela nad tím, že mají všichni v Shaunově okolí svatou trpělivost a můj obdiv, protože já bych to nejspíš nedávala a byla dost blbá kamarádka. ()

Claire (2019) (S03E03)

Carly je nějaká hustá, ne? Ona nemá kamarády, se kterými probírá osobní život? Vyjádřit nevoli lze i slušněji. Naštěstí svatá Claire není taková cíťa jako já. ()

Vezmi mě za ruku (2019) (S03E04)

Opět případ k zamyšlení, to mám ráda. Nechat cítit milovaného člověka bolest, protože je to přece normální? Protože já ji cítím taky a i skrz bolest se dokazuje láska? Carly u mě minule ztratila body a já se nemůžu teď zbavit dojmu, že má Shauna jako jakýsi osobní projekt. ()

První meta, druhá meta (2019) (S03E05)

Docela mě překvapuje, že Morgan nekápla ohledně svaté (teď teda bitchi) Claire u vedení božskou, protože ji truchlení ovlivňuje v práci. Posledních pár dílů taky přemýšlím, zda mám Shauna ráda a tento díl mě definitivně přesvědčil, že ne a dívám se věc spíš jako dr. Andrews a nechápu, co dr. Lim předvádí. Ale Shaunova bráchu ráda mám a jsem ráda, že se po dlouhé době objevil. ()

Úhel 45 stupňů (2019) (S03E06)

Že budu volat zpět po Dr. Hanovi?! To bych si nemyslela. :D Autismus neautismus, Shaun se chová jako kretén. Má velkou podporu ve spolupracovnících, ale to neznamená, že to tak bude vždy. Bude vždy hlavní, aby se on cítil dobře i když ostatní ne? Starší/ mladší sourozenec? ()

Eserdéčka (2019) (S03E07)

Některý volby by neměly nastat. A ten krátký kousek ve tmě byl perfektní na uvědomění si. Mě to celkem vystrašilo. ()

Cesta na měsíc (2019) (S03E08)

I když Carly nemám ráda, musím uznat, že její houževnatost ohledně Shauna má můj obdiv. Problém, který s tou linkou mám je ten, že zkrátka nějak nevěřím, že po něm vážně touží. Taky jsem ráda, že se nějak rozsekla linka Audrey a Neil, to už mě fakt nebavilo. Jsem zvědavá, jak to bude s Morgan. A vystrašená výzkumnice zase donutí k zamyšlení a to je fajn. ()

Nekompletní (2019) (S03E09)

Morgan řekla to co já. Carly setřela nás obě. Ale prostě to vidím pořád stejně. A jestli na to pak Shaun hupne s Leou bez těchto hocapinek, jakože určitě hupne, tak to bude směšný. ()

Přátelé a rodina (2019) (S03E10)

Máma u mě skončila ve chvíli, kdy si jako berličku vzala Glassmanna. Důležitý výlet pro všechny zúčastněné, pro každého jinak. ()

Zlomenina (2020) (S03E11)

U tohoto dílu se mi fakt dělalo nevolno. Kam se hrabou horory! ()

Mutace (2020) (S03E12)

Carly ode mě nakonec možná dostane nad hlavu svatozář. A teď hlavní otázka. Svatá Claire a Neil budou za a) jako otec a dcera, za b) milenci. Tipuju b. ()

Sex a smrt (2020) (S03E13)

Celkový vztah mezi Morgan a její matkou se ukázal ve chvíli, kdy ji potřebovala rozčílit. Když vás namísto konfrontace s tím, kolikrát jste byla pro dceru zklamáním, rozčílí špatná recenze... tam asi není co spravovat. (Jinak zdravím Hope z Virgin River! Ani tam tě nemám ráda. :D) A April? Kde prosím vás hrál? Nemůžu si ho za boha zařadit. Edit: Panství Downton!! ()

Influencerka (2020) (S03E14)

Tak kdo je ta krysa?! :D Podobné dilema jako Shaun řešila Kat v The Bold type, bylo zajímavý vidět to jinak podaný. ()

Nevyřčené (2020) (S03E15)

Morgan narozdíl od jiných postav není černobílá a to se mi líbí. ()

Pitva (2020) (S03E16)

Vyvrcholení vztahu Shaun Carly. Budu se opakovat, nemám ji ráda, ale musím uznat, že v hlavě to má srovnaný. ()

Náprava (2020) (S03E17)

A vracíme se do starých kolejí Shaun miluje Leu. ()

Zlomené srdce (2020) (S03E18)

Shaun je čím dál víc protivnější. SPOILER!! A že se nám svatá Claire zamilovala do krále plesu? Nepřekvapující. ()

Bolest (2020) (S03E19)

V první sérii byla hromadná nehoda, v druhé virus, teď zemětřesení a je to fajn zpestření. I když mi v první třetině lezl Shaun (nepřekvapivě) jako neohrožený hero děsně na nervy. J3,5* ()

Láska (2020) (S03E20)

Posledním dílem se nás tvůrci zkouší emočně zničit. Dlouho jsem odolávala, ale pak přece jen u Parkovy linky pustila slzu. ()

Season 4 (2020) (S04)

Čtvrtá série není špatná, rozhodně je podle mě pořád lepší než druhá. I když bych ji klidně zkrátila o pár dílů, protože by se tím zvětšila dynamika a spousta linek by se nenatahovala a seriálu by to dost prospělo. Ve čtvrté sérii přicházejí další postavy (které se ale nerozvíjí, moc se o nich nedozvídáme a některé prostě jen vyšumí do prázdna. Škoda.) a evidentně kontroverzní témata. To mi nevadí, člověk si o tom přece může myslet co chce a je fajn, že o tom přemýšlí a utváří si názor. Vychází mi tu 3* ale dám 4*, páč bych dala tak 3,5, tak ať nežeru. Každopádně se těším na pátou řadu. ()