Dark

Dráma / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózny
Nemecko, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Réžia:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann (viac)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (30)

Dark (2017)

Na Dark jsem narazil po tom, co jsem viděl Tribes of Europa. Celkově je za mě příběh zajímavá záležitost, byť od začátku třetí řady je to dost přitažené za vlasy i na mě. Pro mě byl příjemným překvapením Oliver Masucci, které jsem shodou okolností poznal v Tribes of Europa. A pak jsem se dozvěděl, že už jsem ho viděl už nejmíň jednou, a to v Er ist wieder da. Takže další výborný německý objev. I na další herce bych rád zaměřil. Pevně doufám, že tvůrci už dál expandovat nemůžou, dost by to asi podělali. ()

Season 1 (2017) (S01)

Začátek byl hodně slabý a spoustu jsem toho nechápal. Nebo mi toho hodně nedávalo smysl. To samé ale platí i o závěru, kde je logika a nějaký smysl. A to je na tom právě to, co se mi líbí. V mém světě řádů by to být nemohlo, ale někdy si člověk od něj musí odpočinout. ()

Tajemství (2017) (S01E01)

Určitě budu v sledování pokračovat, ale první díl byl takový klasický zmatený, kdy se člověk nejdřív musí zorientovat v prostředí, s charaktery a tak. A tady se to rozvíjí slibně. ()

Lži (2017) (S01E02)

Začíná být zřejmé, kam se seriál vydal. Bohužel byť se mi celé prostředí líbí, je to nějaké roztahané, určitě by to mohlo být trochu svižnější. ()

Minulost a současnost (2017) (S01E03)

Pokud bylo cílem tvůrců všechny zmást a ukázat jim trochu něco nového, tak se záměr povedl. Spletenec osudů je mnohem větší, než jsem původně čekal, budu se těšit na postupný rozmotávání, pokud tedy nebude spíš opak. ()

Dvojí životy (2017) (S01E04)

Tak tenhle díl mě nejvíc bavil za celou dobu. Mělo to napětí, spád, nic mě nenapadá, co by chybělo. Zajímavý mi přijde tah, že oproti prvnímu dílu nesledujeme stejnou ústřední postavu. ()

Pravdy (2017) (S01E05)

Myslím, že po počáteční fázi, kdy jsem byl dost zmatený a děj se teprve rozjížděl, jsem se dostal do fáze, kdy se všechno rozjelo, díl má napětí, něco se vysvětli a na konci je důvod, proč si pustit další díl. ()

Sic Mundus Creatus Est (2017) (S01E06)

Graduje všechno pěkně, ale současně se mi potvrzují věci, které jsem už věděl. Nicméně stále vysoká úroveň. ()

Rozcestí (2017) (S01E07)

A mám v tom sakra zase nepořádek. Děj se zase sakra zkomplikoval, asi to tak má být. Jen přemýšlím, jestli nám tvůrci chtějí říct všechno, nemyslím si, že se to úplně hodí. Nicméně uvidíme, dílů je před námi ještě hodně. ()

Jak zaseješ, tak sklidíš (2017) (S01E08)

Tenhle díl mě snad všechno, navíc celý seriál tím dostal poněkud hlubší, a řekněme že i dost obludný rozměr. ()

Vše se děje teď (2017) (S01E09)

Tak se nám blíží konec první řady. A vypadá to dobře, je toho dost, co vyřešit. ()

Alfa a omega (2017) (S01E10)

No dobře, a na závěr vznikl guláš. Ale dokonalý a úžasný. Nicméně je tu pořád dost prostoru, aby se dějem dalo hodně hýbat. Současně, kdyby seriál jako celek skončil tady, bude to dost provokativní a nechá to hodně prostoru k nejrůznějším teoriím. Jestli by to tak ale nebylo lepší. ()

Season 2 (2019) (S02)

Ne vždycky se stává, aby druhá řada překonala tu první. Hodně přemýšlím nad tím, jak moc to mají tvůrci dopředu rozmyšlené, nebo jestli postupně zaplňují volná místa, které si dříve nechali. Tady to totiž šlo snadno. Jestli takto budou pokračovat, tak přesun do čtvrté dimenze nepomůže a bude se muset dál. No ale kam? ()

Začátky a konce (2019) (S02E01)

Ne, že by nestačilo, že konec minulé série v tom udělá paseku, ale i začátek té druhé to docela zamotá. Trochu si kladu otázku, co tím tvůrci sledují. Trochu mi vadí, že se snaží překonat to, co už bylo. To, jak byla koncipována první řada, mi přišlo víc mystičtější, než tento díl. ()

Temná hmota (2019) (S02E02)

Konečně mám aspoň trochu odpověď, co se stalo Ulrichem. To jsem chtěl už nějakou dobu vědět. ()

Duchové (2019) (S02E03)

Tahle časová propletenina dává obrovskou škálu možností. Mnohem větší, než klasická lineární linka. Takže když už si začínám myslet, že se v ději aspoň trochu orientuji, tak se ukáže, že se mýlím. Což je vlastně ale skvělé. ()

Cestovatelé v čase (2019) (S02E04)

Čím větší smysl to dává, tím je v tom zároveň větší guláš. A ten konec jsem sice začal tušit těsně před ním, ale i tak je obludně něco. ()

Ztráty a nálezy (2019) (S02E05)

No uvidíme, kam se děj ještě vydá, nicméně teď leccos začalo dávat smysl. A taky si myslím, že leccos nestane. A pokud ano, tak vznikne paralelní vesmír. Jinak by to celé padlo. ()

Nekonečný cyklus (2019) (S02E06)

Taková klasická výměna. Na jednu stranu dostaneme nějaké dopovědi, na tu druhou se objeví něco, co to znovu ještě víc zamotá. ()

Bílý ďábel (2019) (S02E07)

Sledujeme beze sporu tu lepší část seriálu, byť teď to oproti předchozím dílům šlo lehce, ale opravdu jenom lehce, dolů. Byť mi to nějakou dobu trvalo, tak začínám některé události predikovat, ale ne naštěstí moc brzo. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)