Dark

Dráma / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózny
Nemecko, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Réžia:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann (viac)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (30)

Dark (2017)

Jednoznačně se pro mě jedná o nejtrefnější (?) představu možnosti cestování časem. Teď jsem si uvědomil, že tato myšlenka vlastně nehraje na hodnocení absolutně žádnou roli, ale od psaní píčovin tady přece jsem. Každopádně skopčáci podle mě vycucali ze svého umění a repertoáru maximum, které je koneckonců konkurenceschopné i kinematografické velmoci za mořem. V několika případech dokonce emoční záležitost, skvělá práce. ()

Season 1 (2017) (S01)

Ze začátku to vypadalo na německé Stranger Things. Za sebe se musím tvůrcům omluvit, protože s ST to nemělo vůbec nic společného. Je spoustu kladů, které mám na srdci, ale úplně se mi to nechce zakřiknout, tak radši budu držet hubu. "Kupředu!" ()

Tajemství (2017) (S01E01)

Dark má obrovskou smůlu, že přišlo až po Stranger Things. Až příliš se tomu snaží podobat, což hned neznamená, že je to špatně, ale těch společných aspektů mi prostě přijde moc. První feel není zlý. ()

Lži (2017) (S01E02)

Není to špatné, ale zatím mi všechno přijde poměrně okaté a občas i předvídatelné. Uvidíme, co bude dál. ()

Minulost a současnost (2017) (S01E03)

Moc moc moc tento díl bavil. Tento depresivní podzimní nádech s pomalým průběhem prostě miluju. Trošku mi pomohl i závěr, který odhalil, kdo je kdo. Upřímně mám v těch německých jménech trošku Gulashsuppe. ()

Dvojí životy (2017) (S01E04)

Asi jako u všech, mi ta osmdesátková linka sedí víc. Ale nic nevzdávám, věřím, že zlepšení je na cestě. ()

Pravdy (2017) (S01E05)

Závěr v topu. Ale všechno to zkrátka trvá dýl, než by bylo zdrávo. Lehce přidat na tempu, neubírat na twistech, a plný počet je zaručen. ()

Sic Mundus Creatus Est (2017) (S01E06)

Na konci jsem opět skoro přestal dýchat. Atmosféra je stále famózní, ale to rychlejší tempo by opravdu trošku prospělo. ()

Rozcestí (2017) (S01E07)

Propojení časových linií začíná fungovat bezvadně. Ale jestli se do toho zapojí další, tak s tou orientací budeme mít co dělat. Celkem se ztrácím už teď. ()

Jak zaseješ, tak sklidíš (2017) (S01E08)

Poprvé mám důvod k plnému počtu. Senzační casting, vizualizace, atmosféra. Jak je Ulrich v celé epizodě hlavní postavou, tak to šlape jako hodinky. ()

Vše se děje teď (2017) (S01E09)

O dost pomalejší tempo a pár přebytečných scén. Všechno se to vlastně točilo kolem dvou milfek, což zní sice fajn, ale spíš jsem fanoušek toho cestování časem. ()

Alfa a omega (2017) (S01E10)

Připojím se k ostatním. Uspěchaný konec. Budoucnost bude pro scénáristy oříšek. 2052, here we come. ()

Season 2 (2019) (S02)

Ze začátku byl děj dost zmatený, uznávám. Ale s postupem času přišly i odpovědi a to pochopitelně mělo největší vliv na kladné hodnocení celé série. Bojím se, že toho příště bude už trochu moc. Tak jako tak, příští série by mohla být poslední. ()

Začátky a konce (2019) (S02E01)

Dá se říct, že stejně jako v první sérii očekávám pomalejší rozjezd a následnou gradaci v průběhu série. První epizoda je spíš taková seznamovačka s timelinem a s novým prostředím, abyste v tom neměli totální guláš, ale jen hodně velký guláš. ()

Temná hmota (2019) (S02E02)

Nebylo to zlé a tak nějak cítím, že v příštích epizodách přijde bouře s kladným hodnocením. Tak snad mě moji potuchy nezklamou. ()

Duchové (2019) (S02E03)

Postavu Egona mám hodně rád, takže epizoda se mi snad ani nemohla nelíbit. V timelinech Claudie se trošku ztrácím, ale už aspoň máme nějaký obrázek, kdo proti komu (zhruba). Jen škoda že nevíme proč. ()

Cestovatelé v čase (2019) (S02E04)

Moc se mi líbí, že tu "filozofii" cestování časem už pochopilo víc postav. Teď už si jen upřesnit, proti komu se půjde a proč (a kdy). Závěrečný twist mi dal do hlavy ještě většího brouka, než doteď. A to jsem si myslel, že už nebudu mít víc otázek. ()

Ztráty a nálezy (2019) (S02E05)

Už konečně víme, co se musí stát, aby se další události nestaly. Samozřejmě, že na té cestě se objeví další háčky a otázky, ale už teď je jasné, že ne všichni dopadnou dobře. Zatím nejlepší epizoda druhé série. ()

Nekonečný cyklus (2019) (S02E06)

Je neskutečně pozoruhodné, jak do sebe všechno na milimetr zapadá. Závěr je prostě všeříkající. Famózní epizoda. ()

Bílý ďábel (2019) (S02E07)

Některé píče prostě píčemi zůstanou. I v případě, že se jedná o ultrašukézní milfku. Egon na to v závěru přece jen došel, akorát to bylo fakt až v závěru. Jdeme na apokalypsu. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)