Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

Mimomisu

Dostal jsem to, co jsem cekal, ale misto silnych ctyr jsou to slabsi ctyri kvuli hudbu. Jsem rad, ze dle komentaru nejsem jediny, kdo to tak citi ()

Camus

Pomalý film, který po shlédnutí zůstane a zraje. Civilní drama, které skvěle pracuje s věcmi, které zůstávají nevyřčeny. ()

geimz

Depresívna komorná dráma, ktorá príliš netlačí na city a vie zapôsobiť. Dokonalá rola pre Afflecka, pretože tu môže dať vyniknúť svojmu hereckému talentu alá kôl v plote - tie nominácie na glóby a Oscara nepochopím. ()

jasse

Tragédie zaviněné lidskou chybou mívají katastrofální následky pro všechny zúčastněné...Vůbec jsem se nedivila, že Lee nemohl zůstat se svým osiřelým synovcem v Manchester-by-the-Sea, i když by chtěl, kvůli němu, který zůstal v životě sám, tak jako on. Dokonce to i zkusil, aby zjistil, že to opravdu nedokáže. Přesto našel řešení pro oba a já jsem tomu byla nesmírně ráda. Ten film je sice smutný, jak jen může příběh o ztrátě a žalu být, ale je perfektně napsaný, přítomnost moře a vážná hudba mi tam seděla - u záběrů požáru a spáleniště jen podtrhovala strašlivost celé situace. Casey Affleck byl naprosto úžasný, Oscara má zaslouženě. Díky za jednu z posledních scén na lodi s Leem, Patrickem a Sofiií (nebo Sandy?), jinak bych z toho asi dlouho nespala. Jak výstižně napsala Ant, tahle kraťounká scénka byla pro všechny jako živá voda. Souhlasný komentář: Matty ()

smetyl

Hodně silný film. Na rozdíl od filmu Fences, který je také nominovaný na Oscara, se mě Manchester by the Sea hodně dotklo. Ze začátku možná nebudete chápat, proč se Case Affleck chová tak divně, a proč je pořád na ránu, ale když vám film odhalí bolest pod svým povrchem, pochopíte a zjistíte, že jeho herecký výkon je vlastně naprosto bravurní. Pokud se chcete bavit a zlepšit si náladu, tohle si rozhodně nepouštějte. Opravdu výstižně natočený film plný lidských pravd vás ale určitě chytne za srdce. Caseymu bych přál Oscara za výkon v hlavní roli. ()

Mikino00

Schopná, avšak prvoplánová oskarovka cílená na city diváka, což ovšem vzhledem k zvolenému tématu nešlo jinak. Film je mrazivě minimalistický a míří svou intenzitou za hranu konformnosti diváka. Pro herce je ve filmu velký prostor, který také zužitkovali. Jen ten příběh mě až tak neoslovil. ()

Santino7

Podobne ladeným drámam príliš neholdujem, väčšinou ma nedokážu náležite zaujať - hoc sa raz za čas z čista jasna objaví i výnimka (potvrdzujúca pravidlo) - nuž a presne tak dopadla i táto snímka. Rozhodne jej síce nemožno uprieť podarené remeselné zvládnutie, formálna stránka je vysoko profesionálna, avšak príbehovo je to na mňa skrátka až príliš ubíjajúce a úmorné (a to rozhodne nemyslím ako kompliment). Jasné, dokážem pochopiť, že ono to presne takto ťaživé aj byť malo, že to bolo cieľom, a nikam sa nevyvíjajúci dej je s ohľadom na príbeh logickým vyústením, na mňa to však pôsobilo až príliš rozťahane a pomalo. Bolesť a nemožnosť vymanenia sa z nej je tu však zachytená veľmi dobre (rovnako ako postupné odhaľovanie minulosti), a je mi jasné, že je to presne ten typ filmu, ktorý môže a vie nadchnúť. Na mňa by zapôsobil podstatne silnejšie, keby bolo v rámci stopáže rozumne ubrané cca 15-20 minút, kedy by daný projekt pre mňa bol akiste znesiteľnejším. A len tak pomimo, Casey Affleck typologicky obsadený priam fantasticky. 65% ()

Renfield

I když nebyl zrovna kladným hrdinou, Lee si mé sympatie získal hned na začátku filmu. Díky jeho práci a lidem to hold ani nemohlo být jinak. Další co zaujme je jeho nadhled, i přes složitou situaci, která se postupem vyprávění vlastně ještě zhorší, je stále nad věcí... řešení všeho. Kenneth Lonergan vypráví vlastně celý příběh jakoby z nadhledu, totiž i přes dramatičnost děje, má film spoustu humoru, občas dosti černého a povedeného. Casey Affleck hraje Leeho výborně! V první polovině filmu se může zdát až příliš utrápený, jenže, vysvětlení má teprve přijít. Scény jako "návrat domů", "policejní stanice", nebo ta vůbec nejsilnější, dokonale realistická "setkání s Randi" jsou všeříkající. Lonergan napsal a natočil Místo u moře opravdu poutavě, děj se nezdá být dlouhý a vzpomínkové části jsou do něj navíc chytře vloženy. Je to taková krátká návštěva Manchesteru, již k dokonalosti dopomáhá i atmosféra města a povětšinou zatažená obloha. 80% ()

Oralfabet

Dlouho jsem neviděl něco takhle ryze lidského. Výkon Caseyho Afflecka v roli naprosto emocionálně vyprázdněného muže v kombinaci s melancholickou atmosférou města dohromady tvoří celek, který mě pohltil, sežvýkal a vyplivl. 9/10 ()

dehlie

Stále som čakal, kedy prijde vrchol tohto filmu. Scéna pri kočáriku je neskutočne silná a smutná. Premrštená stopáž filmu je však moja hlavná výtka. 3 a 1/2* ()

Swoser

Neskutečně silné drama se skvělým scénářem a hereckým výkonem Caseyho Afflecka, který je jen jednou za život. Místo u moře svojí dlouho stopáží napoprvé odradí všechny dnešní diváky, ale v jednu chvíli nabere film naprosto jiný směr a je tak mnohem zajímavější. Casey Affleck, který si Oskara zaslouží, podává podle mě nejlepší výkon od herce za posledních 5 let. Je to hlavně tím, že celý film je klidný. Nemusí mít žádnou přehnanou scénu, kde křičí a brečí. Jen jeho talent, úžasný scénář a režie Kennetha Lonergana dělá z Místa u moře jeden z nejlepších filmů letošního roku. Michelle Williams není ve filmu moc, ale když v něm je, tak je to nádhera. Obzvlášť rozhovor s Caseym Affleckem ke konci filmu si budu pamatovat ještě dlouho. Místo u moře není perfektní, má svoje mouchy. Například prvních 30 minut je trochu pomalých, než se to trochu rozjede. A také díky tomu zvratu, nebude druhé zhlédnutí, tak emoce drásající jako první. 9/10 ()

Klajnik

Film mě překvapil strunou, na níž hraje. Předpokládal jsem, že to bude ufňukané a patetické (soudě podle tématu smrti bližního). Spletl jsem se a dostal film, který v sobě nese tíži, melancholii i lehkost a přirozenost. Vše je zde jako ze života. Na začátku se divák ptá, proč je protagonista takový, jaký je, což se mu postupně odhalí a vše do sebe postupně zapadne. Navíc to má atypický konec, který podvrátí divácké očekávání a ještě více umocní celé to znění filmu. ()

husokachna

Bylo mi smutno snad od chvíle, kdy se Casey objevil na plátně (takže hned) a v určitém momentě mi film zlomil srdce a já průběžně brečel a přestal až když jsem doma vystupoval z auta (ještě že jsem byl sám). Největší devizou filmu je vyprávění v náznacích, nedoslovnost, vyjádření pocitů hlavních hrdinů jen tak mimochodem a v neposlední řadě realističnost. Tohle všechno vás nutí přemýšlet, opustit komfortní zónu a přestat brát film pouze jako film, a donutí vás to, pokud to dovolíte, vcítit se do hlavních hrdinů (hrdiny) a prožít emocionální ždímačku. Já jsem jednoduchý cíl a protože mi bylo jasné, jak to musí skončit, chtěl jsem už prostě jen, ať to přestane. Asi jako Lee. Všude čtu výtky k použité hudbě, mě osobně vůbec nevadila, bral jsem ji jako kulisu (krásná osudová hudba ke krásnýmu osudovýmu filmu), určitě měla dramatický záměr, který možná docením, až se budu dívat podruhé a s větším odstupem (jestli to vůbec půjde). No a na závěr - Casey. Wau. Jestli za tohle nedostane Oscara, tak ať už mu žádnýho nikdy nedávaj, protože nechápu, co by mělo být víc. Všechno to v něm bylo a je mi ho strašně líto, že to musel hrát a, jak na něm jde vidět, i žít. Ještě že Matt přepustil jak režii tak hraní. Jinak casting celej perfektní, Michelle je úžasná i krásná, ale je na plátně dohromady tak 25 sekund, takže tu nominaci ne zcela chápu. Díky za ten film! ()

newmant

Plíživé drama vhodné na dlouhé plazivé večery, např. ke skládání 5000 puzzle. Těžko načasovat vhodnou dobu ke 100% vstřebávání hloubky a podstaty. Na ráno dost těžké, na poledne příliš táhlé , aby mě křeslo udrželo do konce a k večeru , uspávačka :-) ()

Blueeyes

Tolik jsem si od Místa u moře slibovala.... Takhle, herecky je to obdivuhodné, já Caseymu toho Oscara přeju. Ale lidsky zase nic. Já vím, že ta tragedie je obrovská, uvědomuju si, že je to opravdu děsivé, člověka to zlomí a jen málokdo by to ustál (ačkoli hlavní hrdina Lee byl upřímně řečeno, dost divnej asociál už před tím, co si budeme nalhávat). Ale pro mě tam to jeho utrpení vidět zas tolik nebylo, tedy až na jednu scénu na policejní stanici. Tak já nevím, asi mám poslední dobou štěstí na citově ploché filmy. Nebo na ty, kde neumím dostatečně číst mezi řádky? Asi ty emoce potřebuju víc servírovat na stříbrném podnose. Pro mě tahle emocionální výzkumná práce, kdy se musím jako ten zaprášenej, upocenej archeolog lopotit s hrabičkama a kartáčkem v rukou a odhrnovat závěje písku a kamínků (čti civění hlavního hrdiny do prázdna s rukama v kapsách a asociální mručení), abych tam nějakej ten cit vykutala, zkrátka není. ()

Chudobka

Bena Afflecka moc ráda nemám. Připadá mi studený jak psí čumák. Tak jsem si říkala, co asi ten brácha. No a ten mě tedy dostal. Jeho herecký výkon mě ohromil a dojal. Kdyby nedostal Oscara, to už by se ti akademici asi museli zbláznit. Od začátku až do konce jsem mu věřila každé slovo (byť na ně byl skoupý), každý pohled, každé gesto. Ztotožnila jsem se s jeho bolestí, byl to člověk, kterému jsem rozuměla dokonale. Tolik citu skrytého pod povrchem. Tolik bolesti, s kterou člověk musí žít. Ale vždycky ještě zbývá naděje. Kenneth Lonergan bylo pro mě nové jméno. Teď už je nezapomenu. ()

poet

Rodinná drama na pozadí viacerých tragedii. V podstate štandardný rodinný film ktorý nič nekazí ale ani neprinaša nič nove a Cassey Affleck štandardny... ()

Spiizy

Trocha depky na dlouhé večery. Minulost se s člověkem vleče, na druhou stranu si uvědomíte, čeho si máte vážit. Caseymu to po Gone, Baby, Gone zase slušně sedlo. Film má i přes svůj ponurý, pomalu rozkrývaný děj slušný drajv a nezdá se, že by 137 minut bylo příliš. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)