V Sangju vyjde najevo nepříjemné zjištění, které způsobí princi Changovi i ostatním nové problémy. Seo-bi a Cho Beom-pal hledají útočiště u Cho Hak-jua. (Netflix)

tron

Takto pred cca 13. mesiacmi som komentoval posledný diel prvej série. Došlo k nemu k zásadnému obratu situáciu. Tušil som, že nejaký príde, tá "noc" mi od začiatku bola nejaká podozrivá. Keď k twistu došlo, nasledovali záverečné titulky a ja som sa okamžite začal tešiť na začiatok druhej série. Je tu a je to presne taká divočina, akú som čakal. V prvej časti niet čas na vyrovnávanie sa s novou situáciou/informáciou. Je čas akurát si zachrániť holé životy. ()

TheEvilTwin

Když jde o akci, tak to jsou korejci bezkonkurenční - akce, surovost a dravost zombie nezná hranic, ale když přijdou na řadu ty jejich kostýmy a kloboučky, politické handrkování nebo dialogy, tak mi to prostě leze krkem. Čekal jsem změnu, ale první díl úplně stejně úmorné tlachání jako v první sérii.... ()

Martrix

Původně jsem chtěl napsat komentář až na celou řadu, ale tato epizoda byla tak nabušená, že si zaslouží okomentovat. Po první řadě jsem spíš z legrace zmínil, že Kralovství jsou takové korejské Hry o trůny. Nu a protože hned první epizoda druhé řady, je ještě o level lepší, to srovnání není úplně mimo mísu. Po pár epizodách se toho stalo hodně, všechno šlape, dává to smysl, skvěle to vypadá a je tam několik vysloveně skvělých momentů. A k tomu ještě lépe zafungovala hudba. Bojové/davové scény snesou nejpřísnější měřítko...to, čím GoT končily, to tady dostáváme po pár epizodách...jsem zvědavý, jak bude vypadat finále. Seriál na špičkové úrovni. PS: filmy o zombích mě obecně moc nebaví, tady to ale není ústřední téma...prostě je to hrozba, byť specifická a není to jen pro laciný efekt. ()

kenkaku

Děj navazuje prakticky přímo. Už je to definitivní, čáry-máry-fuk a sprintbie už netrpí na vampirismus a záhadně se zbavili své světlo-plachosti (nebojte, teorie proč padne asi v polovině epizody). Výměnou za to získali strach z vody (běhat jo, ale plavat ne?). Hodně pobavila ta mini-sprintbie a “živé krmítko”. Sice myslím, že autoři humor v této scéně naplánovali, nicméně i jako parodie dobrý. To vše během první - debilnější poloviny. Pak nastane jak kouzlem obrat a děj se věnuje tahanicím o moc. A to funguje. Vyplavou detaily královnina plánu, dozvíme se o minulosti a “šíření podobné nákazy” (mimochodem dle popisu, takhle měl vypadat seriál!). Prostě neběhá se a hodně se žvaní, ale k tématu a smysluplně. ()

Najt

Tak úvodní episoda druhé série nářez. Ať už co se zombíků týče, nebo plánu či odhodlání korunniho prince. Vypadá to, že tady přestává legrace a začíná boj s nebezpečnou nemocí a nadvládou nad celou zemí. ()