Království zombie

Královstvím se šíří podivné zvěsti o nemocném králi a korunní princ se stává jedinou nadějí lidu v boji proti záhadné chorobě, která zemi pomalu zachvacuje. (Netflix)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2019) (S01)

Poněkud pozvolnější rozjezd vynahradí následující epizody, ve kterých sledujeme nefalšovaný zombie nářez. Zpětně jsem vlastně za to ukecanější uvedení do situace ohledně královské rodiny rád. Celá ta pointa, jak to vzniklo, společně se středověkými kulisami, působí neotřele a dobře se na to kouká. Vizuál je v poslední době silnou stránkou u většiny korejských filmů a tento seriál působí opravdu nešizeně (díky Netflix!) K tomu sledujeme i nějaké to intrikaření při snaze uchvátit trůn, takže vlastně jde o odlehčenější korejské Hry o trůny. Poslední díl první řady je "skvělým" předvyvrcholením, takže jsem rád, že nemusím čekat na řadu druhou. ()

Série 2 (2020) (S02)

Ani nevím co napsat. Snad že si Kingdeom udrželo ve všech směrech vysokou kvalitu i ve druhé řadě. A záměrně píšu ve druhé a nikoliv v poslední. Závěrečná epizoda totiž uzavírá příběh o cestě za trůnem, ale rozhodně ne o nákaze, resp. rostlině života. Vlastně to vypadá, jakoby byly předchozí dvě řady pouhou předehrou a teprve teď začne ten komixový příběh. Což je smělá představa, protože doteď šlo o víc než kvalitní scénář. V tomto případě je neznalost předlohy velkou výhodou, o kterou se ale ochotně připravím...jdu pátrat, protože pokud se komixoví tvůrci neinspirovali třeba právě u GoT, může to být klidně naopak. Tak či tak...jde o obdivuhodný počin, za který opět patří dík...Netflixu. ()

Epizoda 1 (2020) (S02E01)

Původně jsem chtěl napsat komentář až na celou řadu, ale tato epizoda byla tak nabušená, že si zaslouží okomentovat. Po první řadě jsem spíš z legrace zmínil, že Kralovství jsou takové korejské Hry o trůny. Nu a protože hned první epizoda druhé řady, je ještě o level lepší, to srovnání není úplně mimo mísu. Po pár epizodách se toho stalo hodně, všechno šlape, dává to smysl, skvěle to vypadá a je tam několik vysloveně skvělých momentů. A k tomu ještě lépe zafungovala hudba. Bojové/davové scény snesou nejpřísnější měřítko...to, čím GoT končily, to tady dostáváme po pár epizodách...jsem zvědavý, jak bude vypadat finále. Seriál na špičkové úrovni. PS: filmy o zombích mě obecně moc nebaví, tady to ale není ústřední téma...prostě je to hrozba, byť specifická a není to jen pro laciný efekt. ()