Království zombie - Série 1

(séria)
Južná Kórea, 2019, 5 h 9 min (Minutáž: 44–57 min)

Jaro.Krafcik

Kórejskí seriál ktorý som dal za 2 dni. Aspoň prvú sériu, uvidíme aká bude druhá. Dĺžka a počet epizód určite stačila. Ide o celkom vydarený projekt od netflixu. Pozerať som to musel ale v anglickom znení. Kórejské by sa asi až tak dobre nepozeralo. Dobrý nápad so zombíkmi a to sme ich prevedenie videli už niekolkokrát. 3,5* ()

BrooksW.Here

Na zhliadnutie tohto historicko-výpravného a k tomu ešte aj zombie-survival seriálu som sa veľmi tešil a už po jeho prvej sérii môžem povedať, že som úplne spokojný. Tvorcovia sa s ničím nepárali a hneď od prvej epizódy nám začali predvádzať perfektne akčné a dobovo autentické predstavenie, ktoré až do konca nespustí nohu z plynu. Veľmi oceňujem prácu všetkých maskérov, ktorí svojimi schopnosťami dokázali vytvoriť neskutočne desivé oživlé mŕtvoly, ktoré sú dokonca niekoľkonásobne hrozivejšie ako v The Walking Dead... A minimálne rovnaká pochvala patrí aj všetkým kostýmom a settingu, je naozaj vidieť, že natáčanie tohto seriálu muselo stáť naozaj poriadny balík, pretože tu to je vidno úplne vo všetkom – správanie a vzhľad postáv, pevnosti v naozaj zachovalom (priam až nepoškodenom) stave a historické zbrane vytvárajú ten pravý stredoveký dojem. K tomu pridajme ešte premakanú mrazivú atmosféru, za ktorou stojí hlavne pochmúrne jesenné počasie a máme z toho naozaj zaujímavé dielo – kombinácia politického thrilleru a zombie-survival hororu je mimoriadne originálna a do poslednej bodky vyťažená... V tomto prípade nevadí ani to, že som nebol schopný zapamätať si mená viac ako dvoch postáv (nič proti, ale ten ich jazyk teda nie je pre mňa 😄), avšak nič z toho môj konečný dojem nijako nezmenilo. Dávam 9 striel šípom z 10 a už teraz sa nemôžem dočkať druhej série, súdiac podľa parádneho záveru poslednej epizódy si myslím, že bude ešte lepšia ako tá prvá... ()

dubinak

Tohle je absolutní bomba, ač se v tomto kritickém období Asiaté rozznášející chorobu těžko sledují. Oproti novodobým apokalypsám, za něž může v dnešních scénářích záhadný virus, to má v Kingdom na svědomí květ života a celá tato historická dobová zombie záležitost ji zobrazuje z mytologického hlediska a ještě navíc vzděláva v oblasti sinologie a historicko-kulturních kontextů Korei, už jen třeba v podobě úžasných kostýmů. Příběh tu podepírají až pohádkově vykreslené charaktery (zbabělá šlechta, statečný princ, krutá královna, zrůdná monstra). Přišlo mi to jako taková epizoda The Walking Dead v korejském historickém pojetí. V podstatě vlastně korejská zombie Hra o Trůny. Hororová stránka fungovala na jedničku stejně tak i akční a bojové scény. Scéna ve vězeňské cele naprosto originální a funny. Scéna s ženou s ročním miminem na zádech utíkající před zombie naprosto dechberoucí a surová. A asi poprvé jsem viděla, jak si zombie pravidelně padají při běhu pod nohy, nebo jak plavou pod vodou. Vskutku originální pojetí už jen díky tomu, že za úsvitu zombie zalézají pod domy, kde zkamění. Už se těším na přídavek. ()

Eliott

Již první díl mne mimořádně upoutal a já tak tuto kombinaci dobového mocenského konfliktu v Koreii řízlou se zombie pandemíí doslova hltal. Všech šest dílů jsem shlédl asi během tří dnů a každý z nich jsem si mimořádně užil. Korunní princ i jeho společnící jsou velice sympatičtí, zaporáci jsou pěkné svině, akce je tu tak akorát a do toho všeho velice nepříjemné a zároveň strašidelné zombie scény zajistily bezkonkurenčních pět hvězd. 91% ()

Nach

Docela přímočarý seriál, s jasně rozvrhnutými charaktery, který se v pilotní sérii stále trochu drží při zemi co se epiky týče. Občas jsem se tedy trochu ztrácel u vedlejších charakterů, ale nešlo o nic dramatického, co by ovlivnilo výslednou kvalitu filmu. Stěžejní postavy rozhodně nepřehlédnete! Seriál na to, jak přímočarý je má navíc i několik zvratů. A jsem moc zvědav, co předvede v další sérii, která dle toho co bylo naznačeno bude skutečně monstrózní. Menší mínus si zaslouží občas až do očí bíjící přehrávání některých komparsistů, ale na druhou stranu mě velmi zaujala myšlenka zombie apokalypsy jako důsledek kanibalismu a touhy po politické moci. Jižní Korea se vyšvihla. 80% ()