Již potřetí v krátké době se na filmovém plátně objevuje látka známého dramatika a TV scenáristy Jiřího Hubače. Snímek Fany následuje po filmech Jedna kočka za druhou a Učitel tance. I v něm najdeme charakteristické rysy Hubačova rukopisu: propracované charaktery, pochopení pro lidské osudy, melodramatický nádech a hořkosmutný humor. Titulní hrdinka je slaboduchá padesátiletá žena, která se po letech, strávených v bezpečí u svých starších příbuzných, dostává do péče své starší sestry, energické a nepřístupné primářky. Soužití obou osamělých žen provázejí četné drobné rozmíšky, ale také chvíle vzájemného porozumění a prostého lidského štěstí. Lékařka pod vlivem sestry ztrácí svou ochrannou vrstvu a stává se citlivější k událostem i lidem okolo sebe. Fany zase žije ve svém vlastním světě, v němž jí ke spokojenosti stačí televizní reklamy, práce v domácnosti a blízkém kostele a velká láska ke zvířatům. (oficiálny text distribútora)

FREEWHEELER

Fany je ohromný český brak, ktorý zmiatne vaše zmysly a ocitnete sa v otázke: kde tí čechurovia brali talent na filmy s dokonalými psychologickými zápletkami? A sranda, že to bolo fakt dobré. ()

route60

Fany film Karla Kachyni který si pro sebe v dobrém ukradla Jiřina Bohdalová a tím ale nesnižuji výkony ostatních herců jako Jiřina Jirásková nebo Miroslav Donutil, Jiří Hubač a Karel Kachyňa byly vždy tvůrci kde byl příběh a lidskost na prvním místě , smutný film u kterého asi každý ke konci zamáčkne slzu ale zároveň film se nepodbízí jak u tohoto žánru je většinou zvykem. ()

Luswani

Nemám příliš rád tu nesnesitelnou suverénku, sebestřednou a stále nad věcí Jiřinu Jiráskovou. Výkon Jiřiny Bohdalové mě taky nějak zvlášť nedostal. Tento film není nějak úžasný, ale když Fany zemřela, tak mi společně s Jiřinou Jiráskovou málem ukápla slza. A k tomu ten záběr na fotku, kdy byly obě malé. "Pojďte dál, pane Divoký..." 65% ()

Kunderion

Dle mého soudu nejslabší Kachyňův film vůbec. Hubačův scénář není jeho gusto a je to na výsledku znát. Absolutní kýč. Tak asi tak... ()

Alden_Larson

Velmi dojemný a působivý snímek. Děj má malé mouchy ale moc se mi líbil. Herecké výkony byly skvělé, Bohdalovou jako herečku moc nemusím, ale tady se mi líbila. Prezentace i hudba byla obě dobré, moc se toho o nich ale říct nedá. 8/10 ()

QuentinVetinari

Jakkoli obvykle porovnávání českých filmů s těmi ostatními dopadá pro ty první katastrofálně, největší záhadou ČSFD pro mě zůstává 68% hodnocení Fany ve srovnání s Forrestem Gumpem coby druhým nejlepším filmem všech dob. Forrest Gump vzal úžasně vtipnou knížku a překroutil ji v tuctovou, těžkopádnou, sladkobolnou tragikomedii naditou příšernou dávkou patosu. Fany je aspoň dojímavá prvoplánově. Obyčejně nemůžu vystát, když se národnostní pýcha manifestuje ve výlevech typu "[ten a ten český stařík], ten by Hollywoodu ukázal, jak se to hraní dělá", ale Bohdalové ve srovnání s Hanksem skutečně není co vytknout. ()

dzejnyka

Stará žena s dušou dieťaťa ma na dlho odrovnala plačlivo prednesenou vetou "Psy jsou hodnější než lidi". Bohužiaľ často je to pravda ... Avšak ktovie, čo by z tohto filmu vzniklo, keby hral titulnú rolu niekto iný ... našťastie pre diváka to bola božská Jiřinka :-) ()

fafejt001

ZNOVU SE MUSÍM OPAKOVAT , JIŘINY BRAVOOOOO . OPRAVDU SILNÝ FILM . A ZASE JE U TOHO KACHYNA A GENIÁLNÍ HUBAČ . PROSTĚ KOMU JE DÁNO , TOMU JE DÁNO . ()

Aidina

Kachyňa má rozhodně lepší filmy než tento. Na filmu se nejvíce podepsala Bohdalka, lepé by to asi jiná herečka nedala. Její Fany je velmi věrohodná. ()

Mr. Movie

Bohdalová to svým výkonem podržela. Jirásková se snažila sekundovat. Občas tlačení na pilu. No a je po filmu. Na co se koukneme teď? ()