Reklama

Reklama

Trollovia: Svetové turné

  • Česko Trollové: Světové turné (viac)
Trailer 5

Obsahy(1)

Princezná Poppy, stopercentná trolia klaďaska z úspešného prvého dielu, sa v druhom stala kráľovnou, ale našťastie ju to nijako nepoznamenalo. Vo svojom kráľovstve vládne spevom, tancom a ľavou zadnou, lebo panovať v krajine, v ktorej nie sú žiadne problémy, je úplná hračka. Princeznin svet by sa aj naďalej pokojne pohupoval v popovom rytme, keby jedného dňa nedošlo k šokujúcemu odhaleniu – popoví Trolovia nie sú jediní obyvatelia planéty! Žijú na nej ďalšie trolie kmene, a tie vyznávajú rôzne hudobné štýly. A tak sa zoznámime s Techno Trolmi, Country Trolmi a dokonca s Trolomi Rockovými! Tým rockovým vládne kráľovná Barbara a drsne uprednostňuje nielen tvrdšiu muziku ale aj predstavu, že rock je jediná správna hudba a mala by preto znieť na celej planéte. A toto už nie je problém, ktorý by Poppy mohla zvládnuť objatím a milou pesničkou. Preto sa spoločne so svojím najväčším kamošom Vetvošom vyberie na hudbyplnú púť do neprebádaných končín kráľovstva, aby našla spôsob ako zastaviť rockovú kolegyňu skôr, než svet úplne ovládnu gitarové riffy. (CinemArt SK)

(viac)

Videá (6)

Trailer 5

Recenzie (53)

Sany33 

všetky recenzie používateľa

Príbeh: Cesta za hľadaním vlastného hudobného štýlu. Herecké obsadenie: Opäť sa môžem vyjadriž iba k dabingu, nakoľko som film videl v slovenčine. A páčilo sa mi, že sa zmenila dabérka Poppy. Nie je už taká upišťaná čo je super. Prevedenie: Každí hudobná frakcia vlastní hudobnú strunu, ktorá udáva ich štýl. Trochy mytologické ale celkom pekne spracované. Rock sa snaží ovládnuť ostatné štýly. tiež celkom svieže. Opäť nechápem načo sa pesničky prekladali. Ale na ich obranu, dalo sa to aj tak počúvať. Pocity: Napriek dúhovej atmosfére ktorou Trollovia aj ich pokračovanie disponujú sa na konci nachádza opäť jedno mravné poučenie, ktoré má deti, ktoré sú cieľová skupina tohto filmu, usmerniť k priateľstvu a jednote. Pridaná hodnota: Pre mňa ako starého somára nič nové. Ale verím že deti nad tým budú slintať blahom a budú si to púšťať stále dokola kým sa nezoderie Blu-ray do čista. 61% ()

honajz2 

všetky recenzie používateľa

I když jsem si po jedničce slíbil, že se nikdy na žádné možné pokračování, stejně jsem se na dvojku kvůli zajímavému námětu rozhodl podívat. A jak jsem tak nějak očekával, za moc to nestálo. Líbil se mi odkaz na Interstellu 5555 (hned na začátku - dokonce mě i překvapilo, že tam zazní One More Time, ale v nějakém divném (polo)remixu), líbila se mi animace a v poslední půl hodině to celé probíhalo dost absurdně, což se mi v některých scénách nemohlo nelíbit, ale jinak už žádné klady nemám. Barevné je to tak, že z toho až oči bolí, postavy jsou buď otravné nebo nesympatické (a asi nejsympatičtější postavou je ten Mrak - protože tu byl ze všech nejkratší dobu a nijak se mi nezprotivil), hudby je zde až moc, ale naštěstí jsem to viděl v originále, takže se to dalo přežít všechno, ale i tak - všeho moc škodí a tady to platí několikanásobně. A ten konec je z toho filmu jediný vtipný (chápej směšný), protože tam - má vůbec smysl označovat to jako spoiler? - všechny hudební žánry po jejich zániku zvonu stvoří, spojí dohromady a vznikne z toho strašný paskvil, no paráda. A hláška Zazněl tam i rock!, kterou na konci řekne Bárbra, mě dostala asi nejvíc, protože vyzněla celkem ironicky, když toho multižánrového paskvilu zabrnká trošku na kytaru tak, že je to sotva slyšet :D... No jo, dostal jsem, co jsem čekal, ale to se dalo čekat. I tak je to ale snesitelnější a lepší než jednička, protože na tohle se aspoň dalo dívat a to vedení příběhu nebylo úplně tragické. 2* ()

Reklama

Torgal 

všetky recenzie používateľa

Prvý Trollovia mi až nečakane sadli, o druhých môžem povedať presný opak. Toto bolo tak agresívne prefarbičkované a rozospievané, že cieľovka sú očividne deti pod desať rokov. V kombinácii s uleteným príbehom o rôzne spievajúcich druhoch trollov, ktorých chcú zotročiť rockový trollovia to spôsobilo, že môj organizmus tento film jednoznačne odmietol. Pri tých pesničkách som mal pocit, akoby mi niekto dával lobotómiu. 3/10 ()

Jaro.Krafcik 

všetky recenzie používateľa

Opäť opakujem že v tomto animáku by mohli nechať pôvodné znenie pesničiek lebo tie slovenské preklady boli normálne na smiech. Ako povedal jeden obľúbený užívateľ, človek si radšej tie hity pozrie na YouTube. Farebné to bolo zase dosť, ale rovnako ako jednotka, skôr pre mladšie publikum, ale kto vie či ich to bude baviť, čistý priemer. 3* ()

Radek273 

všetky recenzie používateľa

Jestli u jedničky byl konec vysvobozením, tak co říct nyní?! Trollové jsou barevný výbuch všeho (a teď je myšleno opravdu úúúúúúplně všeho!), co animáky aktuálně zvládnou. Nicméně pokud smícháte všechna koření světa do jednoho hrnce, vznikne nepoživatelný mix, který si budete muset dopřávat buď po velmi malých dávkách, nebo naráz se sebezapřením. Ano, hurá-juchů-jedéém, ale musí to mít taky nějakou hlavu a patu. A tohle vypadá spíš jak nějaké portfolio umělce, který se snaží získat zaměstnání a ukazuje, co všechno dokáže! Děti asi budou šílet, ale .. chcem jim tohle vůbec pouštět??! ()

Galéria (106)

Zaujímavosti (3)

  • Kvůli pandemii koronaviru byl film ihned vydán digitálně, tzn. nepromítal se v kinech. (petr.koca)

Súvisiace novinky

AMC Theatres vyhlásilo válku Universalu

AMC Theatres vyhlásilo válku Universalu

29.04.2020

Pár dní nazpátek jsme informovali o tom, jaký úspěch zaznamenalo studio Universal se svojí premiérou snímku Trollové: Světové turné na online platformách. Film vydělal díky digitálnímu prodeji kolem… (viac)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (viac)

Universal jako první nabídne filmy online

Universal jako první nabídne filmy online

17.03.2020

Universal a jeho streamovací služba NBCUniversal v pondělí oznámily, že vypustí snímky Neviditelný, Lov a příští měsíc taky animák Trollové: Světové turné na stream. Trollové v dubnu teprve budou mít… (viac)

Reklama

Reklama