Trollovia: Svetové turné

• Česko Trollové: Světové turné (viac)

Princezná Poppy, stopercentná trolia klaďaska z úspešného prvého dielu, sa v druhom stala kráľovnou, ale našťastie ju to nijako nepoznamenalo. Vo svojom kráľovstve vládne spevom, tancom a ľavou zadnou, lebo panovať v krajine, v ktorej nie sú žiadne problémy, je úplná hračka. Princeznin svet by sa aj naďalej pokojne pohupoval v popovom rytme, keby jedného dňa nedošlo k šokujúcemu odhaleniu – popoví Trolovia nie sú jediní obyvatelia planéty! Žijú na nej ďalšie trolie kmene, a tie vyznávajú rôzne hudobné štýly. A tak sa zoznámime s Techno Trolmi, Country Trolmi a dokonca s Trolomi Rockovými! Tým rockovým vládne kráľovná Barbara a drsne uprednostňuje nielen tvrdšiu muziku ale aj predstavu, že rock je jediná správna hudba a mala by preto znieť na celej planéte. A toto už nie je problém, ktorý by Poppy mohla zvládnuť objatím a milou pesničkou. Preto sa spoločne so svojím najväčším kamošom Vetvošom vyberie na hudbyplnú púť do neprebádaných končín kráľovstva, aby našla spôsob ako zastaviť rockovú kolegyňu skôr, než svet úplne ovládnu gitarové riffy. (CinemArt SK)

B!shop

Pro me v podstate prijemny prekvapeni, respektive furt docela slusne koukatelna demence jako v pripade prvniho dilu. Mame tu vymastenej, ale naprosto dostacujici dej, animace je vcelku podprumerna, ale k celkovymu ladeni filmu skvele sedne, do toho halda docela sympatickejch postav a infantilni humor a hlavne ultimatni mix hudebnich pecek vsemoznejch zanru, diky cemu je film super sviznej a navic to misty pripomina Brütal Legend. Takze za me spokojenost, film by klidne snes 15 minut zkratit, ale i tak solidni 3*. ()

silentname

"Trolls World Tour" ma nakoniec príjemne prekvapil. Boli určité veci, kde som si bol istý, že film bude kvalitný, no zase sme tu mali iné elementy, kde som naopak očakával zlyhanie. A hoci tu máme opäť príbeh plný klišé a istým spôsobom je viac pre deti, než pre rodinu, tak sa nemôžem ubrániť, ale v niečom to na mňa fungovalo. Možno v prvom rade preto, že som sám veľký hudobný fanúšik, no je vidieť často, že hudba nás vie veľmi dobre rozdeľovať. Rovnako ako politika. A každý máme tú svoju a chceli by sme ju pretlačiť, aby sa páčila aj iným. Ale tí majú zase svoju obľúbenú muziku. Určite to poznáte, určite ste to zažili. Takže to na filme oceňujem. Rovnako sa mi páči, že tento svet celkom slušne zväčšili. Objavili sme viac miest, viac druhov trolov, viac všetkého. A konečne sme videli aj trolov, ktorí nemajú radi len popovú muziku. Anna Kendrick a Justin Timberlake sú podľa mňa dobrí. Celkovo herci, ktorí majú dať hlasy týmto postavám sú dobré. No čo sa týka postáv ako takých, tam sa dostávame do éry klišé a stereotypov. Postavy poznáme, videli sme ich miliónkrát a nič nové neprinášajú. Príbeh je viac-menej predvídateľný, no v závere musím oceniť, že to nabralo celkom temný twist. A urobil na mňa celkom slušný dojem. A vôbec mi nenapadlo, že to poviem pri tomto filme. Takže klobúk dole. Animácie som čakal, že budú super a pre Dreamworks to platí. Je to farebné, živé a pozerá sa na to dobré. Má to svoju dávku kreativity. Čo viac dodať? Asi by sme si mali povedať niečo o muzike. Je to mix všetkého, čo asi existuje, ale nevadilo mi to počúvať. Skladby sú síce zabudnuteľné, ale na druhú stranu ma neotravovali. Teda... väčšinou. Myslím si, že časť kedy Poppy povie, aby dali mix všetkých najväčších popových skladieb, ktoré ovplyvnili ich kultúru, tak to je des. Myslím si, že deti sa zabavia... a možno aj dospelí trochu s nimi. Ja som si sledovanie celkovo užil. Mohlo to byť lepšie? Mohlo. Ale nečakal som od toho moc a príjemne to prekvapilo. Hodnotenie: B- ()

Arsenal83

Je to stále o tom istom. Proste náhodný výber pesničiek pustených z Youtube a nie že by ten výber bol zlý, to vôbec nie, skoro samá pecka. Ja len, že radšej si fakt pustím klipy než tie škaredé postavičky v pestrofarebnom šate. 3 hviezdy. ()

BMW12

Na začátku jsem se úplně lekl co to na mě vybaflo, nějaká rocková královna a furt jenom zpěv a žádný příběh. Postupem času se to zlepšilo, opět jsem viděl staré známé popové trollíky. Bylo znát, že je to především animák pro děti. ()

ARI50

No hudba se celkem dala, ale jinak to bylo pro mě moc přeplácané barvami, někdy až uřvané, do trojky už bych asi nechodil s točením. ()

honajz2

I když jsem si po jedničce slíbil, že se nikdy na žádné možné pokračování, stejně jsem se na dvojku kvůli zajímavému námětu rozhodl podívat. A jak jsem tak nějak očekával, za moc to nestálo. Líbil se mi odkaz na Interstellu 5555 (hned na začátku - dokonce mě i překvapilo, že tam zazní One More Time, ale v nějakém divném (polo)remixu), líbila se mi animace a v poslední půl hodině to celé probíhalo dost absurdně, což se mi v některých scénách nemohlo nelíbit, ale jinak už žádné klady nemám. Barevné je to tak, že z toho až oči bolí, postavy jsou buď otravné nebo nesympatické (a asi nejsympatičtější postavou je ten Mrak - protože tu byl ze všech nejkratší dobu a nijak se mi nezprotivil), hudby je zde až moc, ale naštěstí jsem to viděl v originále, takže se to dalo přežít všechno, ale i tak - všeho moc škodí a tady to platí několikanásobně. A ten konec je z toho filmu jediný vtipný (chápej směšný), protože tam - má vůbec smysl označovat to jako spoiler? - všechny hudební žánry po jejich zániku zvonu stvoří, spojí dohromady a vznikne z toho strašný paskvil, no paráda. A hláška Zazněl tam i rock!, kterou na konci řekne Bárbra, mě dostala asi nejvíc, protože vyzněla celkem ironicky, když toho multižánrového paskvilu zabrnká trošku na kytaru tak, že je to sotva slyšet :D... No jo, dostal jsem, co jsem čekal, ale to se dalo čekat. I tak je to ale snesitelnější a lepší než jednička, protože na tohle se aspoň dalo dívat a to vedení příběhu nebylo úplně tragické. 2* ()

tom88

Dosť tragické pokračovanie pomerne obstojného animáku z roku 2016. Uvarené z vody. Bez nápadu a kúska originality alebo vtipu. 35% ()

Mrkvič

Zase docela fajn Trolíci. Kluky to bavilo a já jsem také přetrpěl. Jediné, co mě na filmu celkem štvalo celou dobu, že je rock podán jako ten zlý. Takže celá myšlenka filmu je taková zvrácená. Ale roztomilý humor vše zachraňuje. A na druhou stranu, když už je rock ten zlý, tak je ho aspoň nejvíc a jsou použity úryvky slavných fláků. ()

oveckaoa

Asi takhle pokud Vám vadila jednička bude Vám vadit i dvojka jelikož zde je toho daleko více než v jedničce speciálně toho zpívání. Zápletka je horší než v jedničce a pokud se těšíte na ty ostatní království nechte si zajít chuť techno je pouze to co je v traileru klasická hudba není vůbec disko vůbec jen je zmíněno, že existuje country tam zazní jedna písnička nejvíce zazní rock což je spíše zde takový pop rock pop což se dalo očekávat a bohužel i funk. Mihne se zde i jódlování, jazz a korejský pop humorově to šlo hodně dole zaregistroval jsem jen 2 dobré scény a vtipy vedlejší postavy úplně zbytečné speciálně ten tlustý ocas s tím malým ten kdyby tam nebyl nic se nestane. Optimálně 60, ale jelikož to tu tolik lidí hejtuje tak 20 přihodím. ()

lykan9

V případě jedničky jsem si říkal, že se jedná sice o kravinu, která je prošpikovaná chytlavými písničkami, ale se soudržným příběhem. Naproti tomu je Světové turné jen tou kravinou, kde i ty písně až na pár vyjímek moc nefungují. Mimo to rockový styl je tu prezentován jako ten záporný, a to se neodpouští. Doufám, že toto bylo již poslední od Trollů, co jsem musel s dětmi strpět a více se k nim nevracet. ()

VanTom

Zlý rock si podmaňuje ostatní hudební styly – techno, klasiku, country, folk, a především vlezlý pop, kterému/kterým vládnou naši veselí, třpytkoví trollové. Námět mě nadchnul a ze spousty muzikálních hrátek či aluzí mi přecházel sluch (zrak pak ze záměrně kýčovité, leč nádherné a propracované "semišové" stylizace a animace). Samotný příběh ani postavičky však žádný velký tah na bránu neměly. ()

Jaro.Krafcik

Opäť opakujem že v tomto animáku by mohli nechať pôvodné znenie pesničiek lebo tie slovenské preklady boli normálne na smiech. Ako povedal jeden obľúbený užívateľ, človek si radšej tie hity pozrie na YouTube. Farebné to bolo zase dosť, ale rovnako ako jednotka, skôr pre mladšie publikum, ale kto vie či ich to bude baviť, čistý priemer. 3* ()

Sany33

Príbeh: Cesta za hľadaním vlastného hudobného štýlu. Herecké obsadenie: Opäť sa môžem vyjadriž iba k dabingu, nakoľko som film videl v slovenčine. A páčilo sa mi, že sa zmenila dabérka Poppy. Nie je už taká upišťaná čo je super. Prevedenie: Každí hudobná frakcia vlastní hudobnú strunu, ktorá udáva ich štýl. Trochy mytologické ale celkom pekne spracované. Rock sa snaží ovládnuť ostatné štýly. tiež celkom svieže. Opäť nechápem načo sa pesničky prekladali. Ale na ich obranu, dalo sa to aj tak počúvať. Pocity: Napriek dúhovej atmosfére ktorou Trollovia aj ich pokračovanie disponujú sa na konci nachádza opäť jedno mravné poučenie, ktoré má deti, ktoré sú cieľová skupina tohto filmu, usmerniť k priateľstvu a jednote. Pridaná hodnota: Pre mňa ako starého somára nič nové. Ale verím že deti nad tým budú slintať blahom a budú si to púšťať stále dokola kým sa nezoderie Blu-ray do čista. 61% ()

Koda

Pokračování tohoto barevného filmu pokračuje a upřímně? Tou nejlepší cestou, kterou si mohlo vybrat. Proč? Protože tentokrát jde příběhově k sjednocení, ale hudební cestou, která se prostě NESMÍ míchat! Rock je rock, pop je pop, opera je opera atd. Jenomže rock se zdá být trošku víc in a tak chce zabrat celou mapu do červené rockové barvy, tak jako v NFS Carbonu. V zásadě se tu můžeme setkat s různými druhy hudby úplně pro všechny a jde jenom na Poppy, aby získala svobodu a sjednotit všechny druhy žánrů. Jde to? Od toho je přesně tenhle film, který mě opět nadupal a udělal mě šťastným. Takžeeeee hvězdičky zůstávají sjednocené s jedničkou, aby i zde došlo k sjednocení filmů :) ()

iXtr3m3

Viac hudby a hudobných štýlov, viac uletené, viac z fantasmagorického Trolieho sveta, viac farbičiek a viac naozaj tej trolej fantasmagórie. Dcérka sa zabavila, tak zostávam pri hodnotení ako pri prvej časti. ()

AMC Theatres vyhlásilo válku Universalu

AMC Theatres vyhlásilo válku Universalu

29.04.2020

Pár dní nazpátek jsme informovali o tom, jaký úspěch zaznamenalo studio Universal se svojí premiérou snímku Trollové: Světové turné na online platformách. Film vydělal díky digitálnímu prodeji kolem… (viac)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (viac)

Universal jako první nabídne filmy online

Universal jako první nabídne filmy online

17.03.2020

Universal a jeho streamovací služba NBCUniversal v pondělí oznámily, že vypustí snímky Neviditelný, Lov a příští měsíc taky animák Trollové: Světové turné na stream. Trollové v dubnu teprve budou mít… (viac)