Černý zpěvák nepřináší jen líbeznou píseň, ale i bolestivou smrt. Studenti usedající do univerzitních lavic netuší, že se nad nimi snáší temný tón jeho smrtelné ukolébavky. Jako přízrak univerzity tiše prochází učebnami i kolejemi. Jeho repertoár tvoří bolest, krev, agónie a řev umírajících obětí. Kdo se však skrývá za jeho maskou? Jaké jsou jeho skutečné motivy? Proč vraždí v pravidelných intervalech? Proč své oběti brutálně zohaví? Jedná se o zlo sahající až do šestnáctého století, nebo se v černém hábitu skrývá úchylný vrah? Nevíte? Měli byste... Protože - nevědomost zabíjí! (Vapet Production)

cariada

takový obyčejný horor,ničím neuráží a nenudí,ale zárověn ani nák zvlášt nepřinese něco nového! prostě kdo má rád horory si tam svoje najde ,jako já! ()

kosta73

Slasher nikdy nepatřil k mému nejoblíbenějšímu hororovému subžánru. Vyjma starých klasik mě v poslední době pro svoji brutální přímočarost zaujala snad jen Noc s nabroušenou břitvou. Nicméně na španělský Přízrak univerzity jsem se docela těšil už pro jeho evropský původ...a dostalo se mi zklamání. Těch pár kladů, které pramení z výše uvedeného ( prostředí, neokoukaní herci apod.. ) naprosto zválcovaly zápory v podobě neuvěřitelných absurdit ve scénáři až jsem si občas myslel, že tvůrcům buď přeskočilo, nebo mají nějaký úplně zvrácený smysl pro humor. Osobně mě navíc dost iritovala postava Škorpiona. Chtěl jsem se původně na detaily povznést a dát tři, ale víc než dvě hvězdičky prostě nevymáčknu. ()

KASUGI odpad!

Úvodní vraždu v kapli jsem si pustil dvakrát, abych se přesvědčil, jestli to tvůrci myslí vážně... bohužel mysleli. A vůbec, vyvraždovačkám s maskovaným vrahem, který své oběti bodá nožem a bodá a bodá a pak pro změnu zase bodá a jestli ho nezabili, tak bodá dodnes už dávno odzvonilo. Dokud někdo nepříjde s oživením (jako to udělal Vřískot 1), budu tomuhle typu hororu solit odpad ostošest. ()

Anticque

Nic mě na tomto filmu nepřekvapilo a dokonce ani nezaujalo, neboť šlo jen o obyčejnou vyvražďovačku s nudným dějem, všeude okolo zpěváci, objeví se i nějaká ta krev, ale jinak příběh lehce neuspokojivý, tohle se španělům moc nepovedlo, na koci přišlo odhalení kdo je zpěvák, ale to už bylo také jasné už tak od 50 minuty. Slabý výkon. ()

Hopper

V podstate taká priemerná, ničím nevynikajúca vyvražďovačka, ktorá ponúka všetko čo od nej treba očakávať - krv, sex, kozy a "šokujúci" záver, odhaľujúci kto je vlastne čierny spevák. Kľudne mohlo vzniknúť aj v Hollywoode, rozdiel by si človek asi nevšimol, hádam až na to, že Američanky by boli krajšie než Španielky. ()

wampire23

Ničím neprekvapujúci, klišoidný a akosi vykastrovane pôsobiaci horor zo Španielska. A to sa v Španielsku vyskytujú v poslednom čase kvalitné tituly. No ale jedno pozretie vás nezabije. Nečakajte však príliš, aby ste neboli príliš sklamaný. 40% ()

Warhorr

Slušný slasher ze Španělska. Prima vraždy, nějaká ta nahota a super postelová scéna aka Základní instinkt. No a na konci se klasicky dozvíte kdo je vrah. Jo a scéna se šikmookým policajtem v závěru je fakt top. ()

laserr

Trošku podprůměrná vyvražďovačka, ale nakonec logické vysvětlení pro vraždy a překvapivá totožnost vraha. Takže na Béčko velmi slušné 2*. ()

MickeyStuma

Slasher přinášející dobře známý námět. Španělští tvůrci do děje pro odlišení zamíchali motivy jiných příběhu a tak tomu dodali kapku dramatu, mysteriózní atmosféry a klasického krimi žánru. Máme tu maskovaného vraha opředeného legendou takřka jako u Fantoma opery a studentíky na internátě bavící se jako všude jinde. Netrvá dlouho a máme tu první oběť vystavenou jakoby rituálně. U další se na zdi objeví krví namalovaný znak. Studenti klasicky myslící jen na sex to nenechá chladnými a začnou konat. A policie? No... Vyloženě o děsící, krvavý a brutální film nejde, i když tu násilné scény samozřejmě jsou. Jednoduchý příběh, přirozené tempo, bavící se mládež, španělská kultura a jedna legenda. Nervy drásající děj se tedy sice nekoná, ale žánrově zase až tak moc nezklame. Snímek se s přehledem může zařadit mezi ostatní pojednávající o záhadném maskovaném vrahovi zcela bez výhrad. ()

helraiser

Tuno Negro splnilo má očekávání a ta nebyla malá. Může jednoznačně říci, že v tomto případě se jednoznačně jedná o nadprůměrný slasher se vším co od něho očekáváte: stylový zabiják, krvavé vraždy, pěkné herečky. Když to všechno sečtu dohromady tak diváka čeká slušná krvavá zábava u které by se rozhodně neměl nudit. Já byl velice spokojen a můžu jen doporučit, bavil jsem se od začátku až do konce. ()

chaturga

Totální vemenina. Nedomyšlené, nepropracované a trapné. Holt Španělé a horrory dohromady jsou jako jogurt po topince s česnekem:) ()

kucny odpad!

Nuda bez štipky napätia. Nápad s vrahom, ktorý morduje študentov kvôli... nebudem spoilerovať.... ma vôbec nenadchol, tak isto ako záverečné rozuzlenie. Herecky veľmi nevýrazné a jeden pokus o oživenie inak nudnej vyvražďovačky pomocou efektov tento film vôbec nezachráni pred odpadom. ()

Terez_Vv

Tenhle béčkový horor mě příjemně překvapil ušlechtilým motivem vraha, naproti hororům, kde vrah zabíjí kvůli tomu, že mu kdysi v dětství jeho úhlavní nepřátelé omylem zabili psa. Průběh je celkem v pohodě, a musím přiznat, že při prvním zhlédnutí jsem netušila, kdo může být oním masovým vrahem. Ten mladý policajt mě ovšem bavil celý film, šílené přehrávání a neuvěřitelně hloupé kecy. Hlavní postava vypadá na 35 a tak by se hodila do jiného prostředí, než na vysokou školu. Nejsympatičtěji na mě působí Patxi Freytez (Štika), jehož poznatky mají sem tam opravdu hloubku. 4/10. ()