Šarmantní Ir Peter Plunkett má starosti se svým zámkem. Hrozí mu hypetéka. Jeho dědičný majetek chce odkoupit americký magnát Brogan, převést ho za moře a tam z něho postavit malý Disneyland. Plunkett v zoufalství dostane spásný nápad, představit své sídlo jako "zámek, kde straší". Vykoná potřebné úpravy, spustí velkou reklamu a zanedlouho už přichází první hosté. Mezi nimi také manželský pár Jack a Sharon Crawfordovi. Očekávaná strašidelná dovolená se však nevydaří, jelikož zámecký pán svým amatérským zincenování hororové divadélko pokazí. Podráždění američané hrozí odchodem, když nešťastnému Plunkettovi přichází na pomoc pravá strašidla a duchové. Ďábelský tanec mrtvých však nejméně vadí unavenému Jackovi, který zahoří vřelou láskou k překrásnému ženskému duchovi - Mary Plunkett, mimochodem už 170 let mrtvé... (Jamal)

Pitryx

Takže já začnu můj komentář opisem z mého filmového deníčku. Zápis je z ledna roku 1995 a zní takto. „Rozhodně spíše komedie než horor, ale na film se dívat dá. Trik jediný když vylézají mrtví z hrobky. Zasmát se dá také, ale nic převratného.“ Myslím, že není co dodat, snad jen trošku vynést výkon skvělého a sympatického pana O´Toola. A přidat skvělou práci maskérů a dobré kydy v závěru. ()

qwazaokki

Horor? To snad ani ne, ale velmi příjemná komedie, u které jsem se vůbec nebál, ale dobře bavil. Vždyť i ty mrtvoly vylézající z hrobů vypadají docela sympaticky. Je to roztomilé, trochu naivní, ale dobře se na to dívá. 75% ()

montel

Peter Plunkett (Peter O´Toole) majitel stejnomenného hradu je před krachem a aby zachránil hrad před stěhováním vymyslí plán, jak se svého dluhu zbavit. Své zaměstnance převleče za duchy a návštěvníkům nabídne zbrusu novou atrakci. To se ovšem nelíbí duchům Plunkettovi rodiny a tak se začnou návštěvníkům zjevovat...Průměrná komedie, která nemá s hororem nic společného. Docela příjemně se na to dívá, ale ke konci už trochu nudí. Prostě nic zajímavého. 40% ()

Poga

Vôbec nerozumiem kde spravil Neil Jordan chybu. Síce už veľakrát otrepaný námet, ale dalo sa z toho vyťažiť omnoho viac. Nehovoriac na tú dobu veľmi kvalitné herecké obsadenie. Chýba tu spád, nápad, účinná réžia a scenár je veľmi ale veľmi chabý. Zachraňuje to pekné prostredie hradu (škoda, že minimum exteriérov, ktoré mali svoje čaro) a na rok vzniku filmu dobré triky. A ešte pekná Beverly D´Angelo, ako inak. Vo svojej dobe jedna z najkrajších a slušne hrajúcich herečiek. Takto mi neostáva sa čudovať prečo vlastne prijal rolu v takejto zlátanine velikán ako je Peter O´Toole... Chabé 2/5 ()

Mark1983

Jako školák jsem si to na vhs párkrát pustil,ale dnes bych se asi pravděpodobně na to díval trochu jinak. Je to spíš,než hororová komedie - rodinný film s duchy. ()

Dumaru

Plunkettovci chcú zachrániť rodinné sídlo pred núteným predajom, preto sa rozhodnú svojpomocne z pokojného (aj keď pochmúrneho) sídla urobiť strašidelný zámok. Po tom ako sa prvý pokus so strašením nevydarí a podvedení hostia sú na odchode, strašenie prevezmú skutočné strašidlá alias mŕtvi nájomníci zámku a komédia sa môže začať. High Spirits som si obľúbil už dávnejšie z originálnej vhsky a aj v súčasnej dobe si rád pozriem túto oddychovku,,, ()

drkaldj

Ze začátku možná takový trochu nezáživný. Jakmile se děj více rozjede, tak je to o dost lepší. Žádný závratný děj, některé efekty už dost zestárly. Ale uznávám že to má své kouzlo. ()

bocy

Mne osobne sa to výnimočne páčilo a iba odporúčam pozrieť tým, ktorí to nevideli...Možnože si poviete, že ďalšia za vlasy pritiahnutá komédia, ale film má svoje čaro a aj myšlienku. Je super.:-) ()

jericho001

Dům veselých duchů jsem poprvé viděl před dvaceti lety a už tehdy se mi líbil.Nyní po dlouhé době jsem si ho stáhnul a musím říct že se mi to i po těch letech pořád líbí.Příběh se mi líbí,triky na rok 1988 jsou dobře udělané a každá postava je správně potrhlá.Mno a když vezmu v potaz herecké obsazení:Peter O Toole je tu správnej švihák,Peter Gallagher jako nastávající farář taky v poho.Mno a máme tu ústřední čtveřici:Steve Guttenberg je takovej pohodář jak ho známe z Policejní akademie,Liam Neeson si roli nasraného,věčně nadrženého zrzka s bradavicemi užívá.Beverly D´Angelo je správně uječená a sexy a pro Daryl Hannah mám slabost už od doby kdy jsem viděl Žbluňk.Když k tomu připočítám také vydařený dabing(kupodivu!!!),dobré hlášky a šťastný happyend,nezbývá mi než dát krásných a zasloužených 80%. ()

Oxytocin

Nemůžu si pomoci, ale stejně mi přijde, že cenzura a "mravy" byly v 80. volnější (Zlaté časy na Ridgemont High, Pánská jizda s Cruisem...) než je tomu dnes a filmům a divákům to vůbec nevadilo. Naopak. Vtipné hlášky. Tenhle film jsem si rád pouštěl jako malý kluk a nebude vám vadit, když víte, jaký žánr a děj přibližně očekáváte. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty jsi duch, já američan, to nebude fungovat!" Nevtipná komedie s Mahonym coby hlavní postavou a Liamem Neesonem coby vedlejším duchem. Horor? Helejte v dnešní době se nedá mluvit o hororu, přece jen efekty trochu postoupili a toto by TV Nova či Prima mohla odvysílat v dopoledních hodinách. Jinak je to o jednom hradu a jeho obyvatelích, kterým hrozí vystěhování kvůli nesplácení hypotéky. Ti chtějí získat peníze tím, že nalákají americké turisty na duchy a pak kvůli nim předstírají, že jsou strašidla. Pochopitelně se pak ukážou i opravdoví duchové. - 20%. ()

peproch

Bláznivá komedie o duších v starém zchátralém hradu v Irsku a o tom, jak tito pobaví skupinu anerických turistů, kteří by snad mohli hrad finančně zachránit ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

16.12.2013

Odešla jedna z velkých hereckých osobností. Legendární britský herec byl v pátek hospitalizován v londýnské nemocnici Wellington, kde v noci ze soboty na neděli vydechl naposledy. Dožil se 81 let,… (viac)