Richard Jewell

• Slovensko Bomba na olympiáde (viac)

Počas XXVI. letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1996 v americkej Atlante, bezpečnostný strážnik Richard Jewell zachránil tisícky životov nálezom batoha plného bômb a následnou evakuáciou oblasti štadióna pred ich explóziou. Z prvotne oslavovaného hrdinu sa neskôr kvôli nespoľahlivým a nekompletným informáciám z médií stáva hlavným podozrivým. (Continental film)

ArsenalEagle

U Clinta prostě vždycky máte záruku kvalitního dramatu, protože jestli někdo tvrdé životopisné filmy umí, je to tenhle neunavitelnej důchodce. Líbí se mi, že projednou je z jeho strany trochu napadnut patriotismus a typická neomylná vláda Spojených států, což je příjemná změna. Zároveň vyobrazení médií, myslím tím tedy hlavně jejich vliv a moc, je skvěle zachyceno a je krásně vidět, že jeden sloupek v novinách může rozjet kaskádu něčeho strašného a ničit životy. Sam Rockwell je můj oblíbenec a je výborný a překvapil i PWH v hlavní roli, Olivia Wilde na druhou stranu skvěle zahrála ambiciózní svini a nějaké její finální svědomí nežeru. Clint u kormidla klasicky naprosto přesný. ()

Maq

Tak ještě jeden společensky angažovaný opus Clinta Eastwooda. Nesmírně pečlivá práce. V jistém ohledu Eastwoodův vrchol. Ale taky několik momentů "americky" polopatistických. Řekl bych, že je to velmi dobré, nikoli zásadní. ()

Derek

je az udivujuce ze clint na prahu 90tky dokaze kazdy rok nakrutit film ktory ma hlavu a patu. richard jewell stavia hlavne na hercoch (hauser a rockwell su vynikajuci) a skvelom pribehu v ktorom si clint kope do "fake news". ()

Blackhand47

Jedna z největších amerických kauz devadesátých let se konečně dočkala filmového zpracování a výsledek je na jedničku. Richardův představitel, Paul Walther Hausser, podává opravdu skvělý výkon a já mu toho obtloustlého prosťáčka skutečně věřil. Obsazení Rockwella již pomalu vždycky značí nominaci na minimálně jednoho Oscara, což se filmu i povedlo, tentokrát tedy pro vedlejší ženskou roli. Jo, americký policejní i soudní systém je opravdu hnus. Zatímco u nás policie prokazuje vaší vinu, v Americe musíte vy prokazovat vlastní nevinu, jelikož to nikdo jiný neudělá. Na konci mi sice chyběla zmínka, že Jewell zemřel na infarkt kvůli soudní tahanici, ale to je už jen detail. 80% ()

radektejkal

Filmů komentujících boj jedince proti nějaké společenské frakci, která se rozhodne - nebo to vyplývá už z její podstaty - zničt jedince, aby si zachovala jakési renomé, bylo natočeno už hodně. Většinou mají sociálně paranoickou podstatu; jedno zlo se vrší na druhé, aniž by bylo řádně rozpoznáno. Film Clinta Eastwooda, či spíš už jeho "realizačního týmu", udržuje určitou rovnováhu: podezřelý Richard Jewell není ani zatčen, FBI i se svými špinavými praktikami (zde explicitně popsány) a rozbujelý mediální svět, kterému stačí se chvíli vést na vlně "výbuchu", dovedou sice řádně znepříjemnit život, ale mají tu i své meze, které si nedovolí překročit. Jako východisko z této tenze se nabízí - a Eastwood ho přijímá - romantický prvek, který postupně přijímá hlavní roli. Téma "hrdina nebo zločinec" je samozřejmě dalekonosné a je ho možno ještě zobecnit. ()

kinderman

Až C. Eastwood odejde (nemyslím do uměleckého důchodu, ale nejspíš rovnou fyzicky uprostřed natáčení), odejde režisér, který vytříbenými stylovými prostředky uměl se starosvětskou elegancí vyprávět zajímavé a potřebné příběhy. Jeho filmy na mě působí nesmírně osvěžujícím dojmem a už několik let (od Gran Torina?) si bolestně uvědomuju, jak moc mi v programu kina budou jednou chybět. ()

sofiapetra

Dívat se více než dvě hodiny na rudolícího tlouštíka, mamánka s ÍQ tykve a ještě mu nakonec fandit, to už musí být vážně dobrý příběh! A byl. ()

M.i.k.e

smekám před Clintem.Nejen,že je ve svých skoro devadesáti pořád schopný točit,ale on je stále schopný točit sakra dobré filmy.Filmy,které nesou jeho rukopis a které dokáží oslovit širokou škálu diváků.Ne jinak je tomu i v tomhle příběhu jednoho obyčejného sekuriťáka,který sice zpočátku působí,že nebude z nejbystřejších,ale nakonec se z něj vyklube jen dobrák,který chtěl dělat věci správně,aby se nakonec primárně díky médiím dostal tam kam určitě nečekal.Trochu sem se bál,že ty víc jak dvě hodiny budou na podobný druh příběhu moc,ale nejsou a jelikož jsem dopředu nevěděl,jak to s hlavním hrdinou dopadne (vlastně sem si ani nepamatoval,že by při olympiádě bouchla bomba),celou dobu jsem mu držel palce a proklínal ty na druhé straně (dobře "odpudivě" zahrané figury Olivie Wilde a Jona Hamma).Paul Walter Hauser v hlavní roli přesný a Sam Rockwell,který zraje jako víno ho skvěle doplňuje...80% ()

Aljak

Jeden z mnohých prípadov častej diagnózy "from zero to hero", akurát, že tu by to mohlo pokračovať ako "from hero back to zero; and after all back to hero". Priznám sa, že príbeh o Richardovi Jewellovi som doteraz absolútne neregistroval, no Clint Eastwood nám to preniesol na plátno priam ukážkovo. Obrovskú pochvalu si samozrejme zaslúži aj ústredná dvojica Paul Walter Hauser (pre mňa doteraz absolútne neznámy herec) a Sam Rockwell (ten predvádza v posledných rokoch celú plejádu skvelých hereckých výkonov). Príbeh Richarda Jewella je skutočne pozoruhodný. Z čudáka sa počas jednej noci stáva doslova celebrita, no zároveň podozrivý číslo 1. Až mi ho bolo ľúto, ako sa chudák snažil a médiá z neho spravili nejakého teroristu. Aj na tomto filme vidno akú veľkú silu dokážu mať na verejnú mienku práve médiá (a nebolo to vôbec nejako extrémne vykreslené, realita býva dnes občas aj horšia). Našťastie napokon koniec dobrý, všetko dobré :) ()

Martin741

No tak toto uz bolo lepsie jak ta planoba Paris 15 .17. Rezisersky na urovni, hoci teda Palo Walter Hauser mi teda nijak nebol sympaticky, obcas bol na presdrzku, za, povedzme blbost. Pan Reziser VychodnyLes nastavil kvalitne zrkadlo USA, som ani nevededl, ze sa take nieco stalo v roku 1996 na hrach v Atlante. Z bahna podpriemeru to vytiahol do slusneho priemeru vyborny herec Sam DobraSkala /Zelena Mile/. Díky Vam, pan DobraSkala.  Dobro a zlo su tu presne oddelene, co v realnom zivote byvalo malokedy tak zretelne, ze jo : 65 % ()

Lischai

Tohle je film, kterému dáte 4*. Je to prima poctivý biják, budete se bavit celou dobu, ale na konci vás nepošle do kolen. Závěr tohohle příběhu podle skutečných událostí totiž není z principu moc filmový, a i když se Eastwood a Billy Ray snaží vyčarovat nějakou dramatičnost a osudovost kde můžou, pořád je ten konec prostě tak nějak meh. ()

Figu

Mě tyhle story občas fascinujou a občas i nadchnou... No a i když tohle téma mě před tímhle bijákem spíš odrazovalo, tady mě to teda celkem i sedlo! A to určitě hlavně díky panu Eastwoodovi (smekám)! No a Hauser s obzvlášť vynikajícím Rockwellem, klobouček! Určitě díky nim, se né až tak moc zajímavej příběh, zviditelnil a nabyl na existenci! 70% ()

Streeper

Jsem nadšená, že někdo v Hollywoodu točí životní příběhy jako Clint Eastwood, které by na první pohled nemuseli být vůbec zajímavé, ale jakmile si to vezme do parády on, tak z toho dokáže udělat skvělé mistrovské dílo. Hlavní herec byl skvělý, přesvědčivý, mě osobně ale nejvíce bavil Sam Rockwell, začínám Samovi přicházet na chuť a vážně se mi teď začíná líbit ve všem co vidím. Kathy Bates byla dobrá, bohužel tam neměla dostatek prostoru, nebo proste její role nebyla natolik významná abych jí třeba dala nominaci na Oscara, ale zřejmě tam neměli koho jiného dát. Dojem na mě ale udělala I Olivia Wilde, která tam měla opravdu maličkou roli, ale na tu chviličku si dokázala to plátno ukrást zcela pro sebe. ()

Nach

Film, který mě dokázal nadzvednout ze sedačky. Nikoli proto, že je zde státní instituce i média k hrdinovi nespravedliví, ale proto, že to celé je velice věrné skutečné události o níž se to opírá. Clint Eastwood zde opět servíruje další adaptaci skutečnosti, tentokrát o nepříliš inteligentním sekuriťákovi, který byl ve špatnou dobu na správném místě a zachránil řadu osob. Žel nebyl opěvován. Místo toho ale přišlo obvinění z teroristického útoku a mediální štvanice. Eastwood tento lynč sleduje z maximální blízkosti. Vidíme tak díky tomu, jaký psychologický dopad má na Richarda celá tato situace. Jak se pere se svou vlastní přirozeností i bezmocí, něco se svým osudem udělat. A přesně podobnou bezmoc jsem při sledování pociťoval i já. A byl jsem z toho fakt naštvaný. Neberte to jako negativum, právě naopak. Navíc Paul Walter, Sam Rockwell a předně excelentní Kathy Bates zde dávají ze svého hereckého umu maximum. A to onen výsledný dojem jen podtrhuje. 80% ()

Rocky88

Ríša Cetka se Clintovi dle mého vkusu povedl na bezchybnou. Opět tématicky mnohovrstvý, poutavý příběh s příchutí absurdna. Co je ale hlavní, je naprosto bezvadný výkon Paula Waltera Hausera a zdatně sekundujících Rockwella a Bates. Navíc je tu ještě moje oblíbenkyně Wilde. Clint má stále pevnou režisérskou ruku (taky trénoval s těmi nejtěžšími kolty), a tak servíruje další z kousků, který díky svým neškodným konzervantům nepodlehne rychlé zkáze. ()

bourec

Zaprvé musím podotknout, že sem celej film měl velkej problém s hlavním hrdinou a jeho představitelem P.W.Hauserem.A taky sem si hned na začátku příběhu, aniž bych si o skutečném Jewellovi zjištˇoval nějaké info,že tam bude něco ve smyslu, že tady s námi dlouho nepobyl.Já nejsem žádnej hubeńour,ale ten chlap měl obézní i hlas.Film sem sledoval, tak jako všechny filmy, pokud to jde, v originálním znění, a ten herec se úplně zalykal při mluvení.Ted´ k filmu.Podle mě trochu ústup s kvalitou,a hlavně se sílou příběhu.Vyobrazení hnusů mašinérie, kterou vyvolá jedna svině novinářka(ty slzy na konci sem jí nevěřil ani hovno), a policejní agentura, která pro úspěch a klid sebe sama zavře za zločin i slepýho,bezrukýho na vozíčku.V tomhle film píchnul do vosího hnízda,ale kvalitou vyprávění mě to nijak nenadchlo.Bohužel.40%. ()

ad

Manipulativní film,který démonizuje zlé novináře a neschopnou FBI stojící proti prosťáčkovi chránícímu lid před terorismem,a který se proto bude určitě hodně líbit Donaldu Trumpovi. Politické zabarvení filmu je natolik do očí bijící,že odmítám věřit,ze se nejedná o Eastwoodův tvůrčí záměr.. Řemeslně a herecky poctivě odvedený film,jehož celkové vyznění může být dost problematické... ()

C0r0ner

Natočit tohle v devadesáti letech, to je, kurva, zářez! Parádní příběh podle skutečné události, potvrzující rčení 'pro dobrotu na žebrotu' se špičkovým Hauserem a Rockwellem. Jenom bych to asi trochu víc sestříhal, jinak ovšem nemám jedinou výhradu. 90% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

31.12.2019

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Eastwoodova novinka ještě letos

Eastwoodova novinka ještě letos

28.09.2019

Clintu Eastwoodovi sice táhne na devadesát, jeho režijní zápal by mu ale mohl závidět leckterý mladší tvůrce. Slavný herec a režisér začal svůj nejnovější snímek The Ballad of Richard Jewell natáčet… (viac)