Richard Jewell

• Slovensko Bomba na olympiáde (viac)

Počas XXVI. letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1996 v americkej Atlante, bezpečnostný strážnik Richard Jewell zachránil tisícky životov nálezom batoha plného bômb a následnou evakuáciou oblasti štadióna pred ich explóziou. Z prvotne oslavovaného hrdinu sa neskôr kvôli nespoľahlivým a nekompletným informáciám z médií stáva hlavným podozrivým. (Continental film)

DrobnohledX

Tleskající zmrdi novináři zmrdce novinářce. Film je o zmrdismu a zhovadilosti novinářů, FBI a FBI agentech co si vyhonili péra nad ani ne lehce retardovaným ale spíš obyčejným člověkem. ()

Sidenius

po shlédnutí tohoto filmu si jen říkám kolik je na světě justičních omylů. je mi jasné že Brian Banks a Richard Jewel jsou jen špičky ledovce. Clint Eastwood umí točit silná témata, obzvlášť podle skutečnosti. Točeno poměrně úspornou formu, ale to mi vůbec nevadí. Téma je velmi hodnotné. ()

motyka52

V druhé polovině s tím Eastwood začne trochu chvátat a síla příběhu se tak malinko vytrácí. Skoro bych se nebál říct, že je to mírně odfláknuté. Což je u podobného typu filmu malinko problém, tady výraznější katarzi očekáváte. Jsou to silné tři hvězdy, protože řemeslo je to prvotřídní, ale tento příběh měl daleko výraznější potenciál. ()

Poga

Atlanta 1996, práve tu prebiehajú Olympijské hry. A v jednom parku pri športovisku nájde miestny ochrankár bombu. Nečakajte žiadnu veľkolepú akciu a ohromnú výpravu. Clint Eastwood má už 90 rokov, no stále to vie. Podľa skutočnej udalosti natočil skvelú komornú civilnú drámu.Pomaly, postupne buduje atmosféru, predstavuje nám charakter hlavného hrdinu a robí to veľmi umne.K tomu si prirátajte herecké obsadenie so Samom Rockwellom, Kathy Bates, Oliviou Wilde, no a predovšetkým skvelo obsadeným Paulom W. Hauserom v hlavnej úlohe. ()

Kusbi

Nečekal jsem, že se mi to bude až tak moc líbit. Silný příběh, dobře zpracován tak, že tam z určitých pasáží není moc, ani málo (např. z Jewellova života před výbuchem) a skvěle natočeno. Klobouk dolů před Eastwoodem, že ve svém věku dokáže natočit takový film. Vrcholem pak pro mě byly herecké výkony, nic lepšího jsem z tohoto hlediska za poslední dobu asi neviděl. ()

Marcecek

Kvalitne spracovaný dramatický príbeh s dobrým koncom a zároveň kritika federálneho úradu pre vyšetrovanie a amerických médií. Clint Eastwood asi po 30x potvrdil, že v pozícii nielen pred kamerou to vie. Sama Rockwella mám rád už od Zelenej míle a znovu ma nesklamal, veľký sympaťák a presný opak FBI vyšerovateľa. ()

Bragi66

Výborně zahrané. Skvělé dialogy. Dobře vymalovaná postava Richarda Jewela ale trochu budí podezření z účelového filmového přizdobení. Škoda toho, že se hlavní hrdina během pár dní zbavil pošukovitosti a tím i uvěřitelnosti. A to poukazování na hyenovitost médií má také příliš obecné šablonovitosti na úkor opraravdovosti. Také trochu těch pochybností o tom, zda to opravdu udělal mohlo být na tu dlouhou stopáž více, ale jinak dobrý film, který neurazí. ()

NikiVai

Ríša Klenotů je tragikomická postavička. Jeho životní příběh je v tomto filmu zpracován naprosto fantasticky. Nad těmi hereckými výkony srdce plesá. ()

charles3

Zajímavý námět, tradičně výborná režie a tentokrát i herecké výkony, hlavně Rockwella a Batesové. Hamma (Baby Driver, druhý Top Gun) a Wildeovou (Dr. House, Tři dny ke svobodě) už si po tomto filmu alespoň zapamatuji. Clint prostě umí! ()

andydufrsn

Typický, dobrý Eastwood, pomalé promyšlené vyprávění, které se jen tak vine, ale přitom nenechá nikoho vydechnout. Malinko mi ve filmu chyběla jedna věc a to jestli byl Jewell i veřejně očistěn. Ale naprostá suprovka! ()

Zaks

Spočiatku film vyzeral na slabší odvar, ale postupne, ako sa príbeh rozvíjal, to dostalo tie správne grády. Je naozaj skoro až zázrak, ako sa to Eastwoodovi všetko darí. Ako dokáže jednoduchým obrazom a zvukom vykúzliť také silné emócie. Pochvala patrí režisérovi aj za odvahu povedať niečo iné, ako neustále počúvame: “Tam, odkud pocházím, když vláda řekne, že je někdo vinen, víš, že je nevinný. Je to tady jinak?“ ()

DoktorSlovo

Nominace na Oscara: Režie:Clint Eastwood Herec:Paul Walter Hauser. Vedlejší muž.:Sam Rockwell Vedlejší žena:Kathy Bates. Film samozřejmě.Pokud ne,tak to nás čeká skvělý filmový rok. ()

BStone

Clint je prostě legenda a borec. Umí dát dohromady výborné herce, parádní námět a skvěle to natočit. Co chtít víc. Příběh o hrdinovi, kterého chtěli smradi z FBI uškvařit na křesle...Všichni výborní, Sam Rockwell naprosto excelentní. 85% ()

McGuffin

Richard Jewell je příběh, co se muži toho jména opravdu stal. Scénárista Billy Ray vypráví o chlápkovi z ochranky, který zabrání atentátu a pak je pro něj jako podezřelý sám vyšetřovaný. A vleče se to, vleče a nic se neděje. Až se zjistí, co se ví celou dobu, že to udělat nemohl, protože by to prostě nestihl. Natahování na víc než dvě hodiny bez jakýchkoli překážek je trestuhodné, takže to těžko bude nějakého diváka bavit. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

31.12.2019

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Eastwoodova novinka ještě letos

Eastwoodova novinka ještě letos

28.09.2019

Clintu Eastwoodovi sice táhne na devadesát, jeho režijní zápal by mu ale mohl závidět leckterý mladší tvůrce. Slavný herec a režisér začal svůj nejnovější snímek The Ballad of Richard Jewell natáčet… (viac)