Richard Jewell

• Slovensko Bomba na olympiáde (viac)

Počas XXVI. letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1996 v americkej Atlante, bezpečnostný strážnik Richard Jewell zachránil tisícky životov nálezom batoha plného bômb a následnou evakuáciou oblasti štadióna pred ich explóziou. Z prvotne oslavovaného hrdinu sa neskôr kvôli nespoľahlivým a nekompletným informáciám z médií stáva hlavným podozrivým. (Continental film)

DonBraso

Takhle by to vážně šlo.Malinko jsem se bál,že tenhle životopisný film vůbec nic nedá,ale kupodivu Clint se vyšvihnul a natočil to fakt pěkně.Celou dobu čekáte co se stane,jestli přijde zvrat,ale chyba lávky, Clint to vše nechá jen na parádním obsazení a hrajte.Z filmu čiší ta bolest matky a syna,kde to je symbióza radost pohledět v kontrastu FBI a médiích.FBI je tu malinko hozená jako absolutně neschopný článek a média jen masírují z jednoho jména udělat chvilkovou senzaci na úkor člověka,který zachránil lidské životy.Vlastně tohle vše krásně zapadá do reálného života,který člověk vidí každý den a právě proto tenhle film je tak pěkný,přitom vlastně koukáte neustále na to stejné.Vyšetřovácí část,že FBI usoudí,to bude on je pojata sice rychlou jehlou a důkazy žádné,film vůbec o tom nedává znát a jen žijete s Richardem,který to vše musí strpět.Tohle malinko hapruje o celku jako takovém,přesto opět stačí aby Richard v podání Hausera přišel na scénu a jste zase v pohodě.Nakonec pěkný,že vlastně dosáhnul svého,stal se policajtem.Příběh do reálné sondy člověka,který díky tomu,že měl nakonec svého právníka,dokázal i svépomocí vše tohle udělat.Přesto na pětihvězdičkový olymp bych asi se musel víc posadit na prdel.Si říkám s přiděleným právníkem by to možná i prohrál:) ()

Han_Quintet

Z tohoto filmu plyne jedno ponaučení, pokud objevíte bombu, nebo mrtvolu na ulici, přejděte na druhou stranu a pokračujte dál. Pokud tedy nechcete riskovat průtah mediální žumpou a špízlování ne zrovna bystrých státních složek. Sice se to stalo za velkou louží, ale vzhledem k tomu, že v naší zemi může být člověk odsouzen jen na základě výroku soudního znalce, proti němuž se sepisují petice napříč akademických spektrem, neriskoval bych to ani za mák(opium). Zas na druhou stranu buďme upřímní, ono není ani med být soudním znalcem v té naší mašinérii, která je urážkou spravedlnosti, protože se lehce může te stát obviněnými(pokud vaše posudky jsou ve prospěch obhajoby), jak se opakovaně děje. Clint Eastwood sází jeden film lepší než druhý, má neuvěřitelný cit proto, najít si skvělý scénář a příběh "prostých lidí". Richard Jewell je hrdina. ()

Dikinsn

Klasická Eastwoodovka za 4 *. Scenár napísaný na výbornú, emočné napätie graduje celý snímok a súžitie s Richardom Jewellom je nenútené a opatrne predkladané a prriznávam, na konci možno bola aj slza ..btw- Sam Rockwell rocks well ;) ()

McMurphy

Není silnější téma než boj jedince s institucemi a médii. Mohl to být klidně dokument, ale i tak díky Clintu Easwoodovi za další skvělý film. ()

reno.d

Chtělo to hodně síly ke sledování bezmocných čachrů FBI a mediálních hyen, vedoucích k likvidaci skoro národního hrdiny! C. E. opět nezklamal!!! 90%! ()

Dejf4

Poctivý Eastwood. Pomalé tempo, precizní filmařská práce, perfektní herecké výkony - Především Sam Rockwell zaslouží vyzdvihnout. Celkově to zkrátka šlape a vše je na svém místě. 7/10 ()

krumlajs

Opět film o tom, jak americký systém semele nevinýho člověka. Ideální látka pro Clinta, který opět předvádí své režiserské schopnosti. Casting se velmi povedl (Rockwell si to opět dává na pána). Je pravda, že příběh mohl jít víc na dřeň, ale i tak je to parádní podívaná. 75% ()

zdenzo

EASTWOODOVKA JAKO VYŠITÁ Pro neznalce celého příběhu skvělá podívaná. Pro znalce výborný pohled na praktiky FBI. Skvělé je i obsazení a myslím že zásadně prospělo neobsazení uvažované dvojky Hill & DiCaprio. Nevím kolikrát se ještě Clint bude loučit, ale nezlobil bych se, kdyby mu elán ještě pár filmů vydržel. ()

blondboss

Typická "eastwoodovka" natočená civilným, priamočiarym, atmosferickým a zároveň ležérnym spôsobom, ktorý musí zaujať. Veľkým plusom Clintových filmov je práve zobrazenie obyčajných ľudí a ich príbehov, ktoré v zásade otriasli spoločnosťou a málo sa o nich hovorí. Film o Richardovi Jewellovi je obžalobou mediálneho sveta a niektorých praktík, ktoré v ňom fungujú a ktoré sa neštítia zabúdať na prezumpciu neviny. Silná sociálna dráma, v ktorej herecky hviezdi Kathy Bates v role matky. Veľmi milé filmové prekvapenie hneď zo začiatku roka. 80 % ()

Facerr

Váhal jsem dlouho mezi třema a čtyřma hvězdama. Každopádně Sam Rockwell mohl trochu přitlačit na pilu. I tak podívaná, která stojí za to, obzvlášť v dnešním přemedializovaném světě. ()

vodkasesemte

A little power can turn person into a monster. I write down most things (like me). The world owes us both. This is what we got. Go do your job. Does his backpack look(s) funny to you (jééé, já si všimnul chiby)? Jack Mack is your favorite band? Nicméně pořád nvm, kam ten film směřuje. Začátek byl super. I just feel like I was made for something better than this. Yeah, you think I wasnt? Ten jeho čokl je odpornej. Je to ztracená existence. Už mi to došlo - první věts. Dostanou hroznou čočku. Doesn get me hard. To je Olivia? You ever see the bomb guy go pale, run. Jaktože nikdo včetně Richarda nepřemejšlí nad tím, že je muže sledovat, a až uvidí, jak lidi panikaří, tak to odpálí? Bum. Tak on je to nakonec thriller! A ted druhou bombu. Move them back. There could be a second device! A todle ho napadne. The false hero. Lifestyle decision. I wont put a pen to the page. Dont get too excited. Most of the ordnance going up into the sky. Just like you always look at the guy who found the body. Bad past. Fots the profile of the hero-bomber. That fat fuck who lives with his mother. This is happening. Lets get the fuck outta here. Se divím, že jí to řekl předtím, než mu dala - se divím, že mu dá potom, co jí to řekl. Nadržená běhna. You know I write like a brick. To sou idioti. Physically sign the paper. Nevadí, že když se budou zaobírat jím, tak je svede na falešnou stopu? Where I come from, when the government says someones guilty its how you know they are innocent. I was raised to respect authority. If theres a third party, theres no privilege. Third party then they can compel anything we say. I know a lot of ppl who ought to have psychological counseling. Were you arrested for impersonating an officer? Yeah, once. It was complicated. Jesus Christ (nd). Was there anything else that you forgot? This kids getting railroaded. Oh, good Lord. Were you expecting a zombie invasion? Prostě máme rádi zbraně. Everything you do that promotes that image is gonna hang us. Poor choice of words. Those jackals out there want your ass on a chopping block. Firms mean partners and partners think they can tell you who to be. I m gonna sue you for intentional violation of his constitutional rights. Žádnej právník by tě neobhajoval - taková mrtka, mají tě na kameře jak tam lítáš - ale jak. Jediná možnost jít do blázince. Zatím si spolu jen hezy povídáme, vy zatracený prasata. Nut case. A hero becomes villain. Handgranade. Its a paperweight. This place is bugged. Ještě to! They asked me if I'd ever has any experience with pipe bombs and I had to tell them the truth. Kdo by to nezkoušel. You ready to start fighting back? I report the facts. You ignorant, arrogant, ambitious bitch. What about the truth? My guiding priciple is to report the facts. You have ruined this mans life. You are a miserable excuse for a journalist. Je to Oliva, je jí podobná, vystupování, hlas, hrála už s Rockwellem. He didnt do it. Tak každej to ví a FBI ne. Profiles are always just ajumping-off point. Her sons accusers are two of the most powerful forces in the world today. The US Government and the media. I wanna make sure they know I m not gay. I think we got bigger fish to fry. Its a felony. You say anything in there that isnt true, they can put you in jail without ever proving you are a bomber. Tak to neplatí všude. Vy český svině vytečete. They are just three pricks who work for the USG (they are not USG). Nobody in that room is better man than you. The Antichrist Cookbook. I also get a nice vantage point to take a look at all the pretty girls. Nepřijdou si hloupý, jít po někom, kdy by to evidentně neudělal? Can I ask all you fellas a question? Jesus. What? Do you have any kind of case against me? Nomen omen. I mean evidence. Like, any traces of anything on my mamas Tupperware? I used to think that federal law enforcement was just about the highest calling a person could aspire to. I did my job that night and some ppl are alive bcs of that. Do you think that the next time some security guard sees a suspicious package, that he or shes gonna call it in? Genderoví sráčové. I doubt it. Cause they are gonna look at that and they are gonna think, I dont wanna be another Richard Jewell. So I m just gonna run. Hows that make anybody any safer? I just know that every second you spend on me is time that you are not spending on the real gu who did it. You are entitled to your opinion. Jo, bylo to podle skutečnosti (1996). () (menej) (viac)

oSiSko

Vysoké očakávania, ale väčšina filmu bola nezáživná. Veľmi ťažko z toho bolo niečo viac vytlačiť keďže samotný príbeh nemal príliš veľa silných momentov. V mojich očiach to nezachránil ani skvelý herecký výkon hlavnej postavy. Filmu chýbal drive, za mňa teda celkom sklamanie, od Clinta čakám vždy najviac. ()

rigby

Zpočátku divák trochu očekává, ale pak se začne děj pomalu rozvíjet a zároveň s tím budovat výborná atmosféra. Nejednoznačnost vydrží téměř do konce a to je největší devizou tohoto filmu. Docela jsem si to užíval, téma bylo rozhodně zajímavé, ale podruhé už nemusím. Zase takový zázrak to nebyl. 3+ ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

31.12.2019

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Eastwoodova novinka ještě letos

Eastwoodova novinka ještě letos

28.09.2019

Clintu Eastwoodovi sice táhne na devadesát, jeho režijní zápal by mu ale mohl závidět leckterý mladší tvůrce. Slavný herec a režisér začal svůj nejnovější snímek The Ballad of Richard Jewell natáčet… (viac)