New York. Řeklo by se, že je jenom jeden. Světová metropole, centrum světového obchodu, politiky, ale také vzdělání, kultury a zábavy. Film Povídky z New Yorku ovšem dokazuje, že existuje tolik podob tohoto města, kolika očima se na něj podíváme. V tomto případě očima tří výrazných režisérských osobností. Tři příběhy, tři různé pohledy, tři odlišné autorské rukopisy. V úvodní povídce, nazvané Lekce, sledujeme očima Martina Scorseseho uznávaného malíře, který se potýká nejen s tvůrčí posedlostí, ale také se svým rozháraným osobním životem. Francis Ford Coppola se ve své povídce Život bez Zoe dívá na New York okouzlenýma dětskýma očima, zatímco Woody Allen zůstává v závěrečném segmentu Oidipus dnes věrný svému oblíbenému typu neurotického hrdiny s nevyřešeným vztahem nejen ke své matce. Tři příběhy, každý úplně jiný, tři kamínky do fascinující mozaiky jménem New York. (Česká televize)

BlackTom

Kým Scorseseho príspevok je príjemne melancholický a Nick Nolte v ňom očarujúco bezočivý, je všetko v poriadku. Potom však príde beznádejne tupá Coppolova medzihra, ktorá ma ničím nezaujala a pôsobila tu ako päsť na oko. Nie, fakt ma nezaujímajú nesnáze tupej malej konzumentky, ktorá má všetko a pomaly sa snaží aj prekaziť zbližovanie sa svojich rodičov (alebo čo to vlastne malo byť). Allena som sa bál ako vždy najviac, ale zbytočne, jeho záverečná pasáž je skvelá a od začiatku do konca otriasa bránicou. Hodnotím 3,5* - 1* - 5*, vo finále je to slušný priemer. Odporúčam ignorovať Coppolove imaginácie detského príbehu v NY. ()

B4TM4N

Vlastně úplně zbytečný "film", který nedrží pohromadě absolutně nic. Scorsese dobře ztvárnil příběh o ničem, Copolla vytvořil takřka odpadní záležitost na roztrhprdel (dějově) a Woody byl zase vynikající. Chudák sám voják v poli... ()

Stružák

Povídky z New Yorku se těžko hodnotí jako celek, tak to vezmeme popořadě. Scorsese v první povídce dokázal připravit provotřídní drama, s výbornou kamerou, hudebním doprovodem a vynikajícími herci. Škoda, že netrvalo déle, z takto komplexní povídky by se celovečerní film dal udělat. **** Coppola připravil pohádku pro děti, bez vtipu, bez chuti a bez zápachu. 30 minut nudy. ** A Allen zachraňoval co se dalo. Přichystal komedii na zajímavé téma, plnou vtipu a absurdních situací. K tomu si přivedl opět sympatickou Miu Farrow. Jedna z nejlepších komediálních záležitostí od Woodyho. ***** ()

farfalla

Povídka ´Life Lessons´, kterou režíroval Martin Scorsese, je dynamickou ukázkou života úspešného malíře, který je plně soustředěn na svoji tvorbu, které podřizuje vše. Potřebuje stálý přísun emocí. Po svém boku tedy potřebuje inspirativní ženu, s kterou by prožíval všechny druhy nálad. V podstatě je však rád sám se svým uměním. Scény malování doprovázené hlasitou hudbou jsou energizující. Nick Nolte jako Lionel Dobie je robustným umělcem, emocionálním i racionálním. Druhá povídka ´Life Without Zoe´ od Francise Forda Coppoly je dobrodružným ´snem´ holčičky Zoe (Heather McComb). Rodiče (Giancarlo Giannini a Talia Shire) sice cestují po světě, jsou však slavní a jsou-li doma, jsou tam jenom pro ni a ona jim radí, všichni jsou k ní hodní, skamarádí se s nejbohatším klukem ze školy, zažije přepadení, pomůže arabské princezně. Třetí povídka ´Oedipus Wrecks´ je Allenovou parafrází na tragédii ´Oedipus Rex´, ve které Oidipus miloval svoji matku, kdežto právník Sheldon (Woody Allen) svoji matku nenávidí. Matka (Mae Questel) mu nepřestává ovlivňovat život a když se jí nelíbí jeho nastávající Lisa (Mia Farrow), jedno z jejich tří dětí hraje Kirsten Dunst, použije matka na protest i vyšší moc. S tím by mu mohlo pomoct médium Treva (Julie Kavner – její hlas známý též jako Marge Simpsonová). Allen nesrší humorem jako obyčejně v New Yorku, spíše si pohrál se zápletkou. Tyto tři povídky mají společné to, že jsou to příběhy s happyendem a vypráví je bohatí lidé, kteří neřeší existenční problémy. ()

Piškotka

Jako nejlepší povídku hodnotím Oidipus dnes, W. Allen není jen skvělým režisérem, ale i hercem. I ze smutného udělá veselé, je to mistr nadsázky. Pobavila jsem se nad paní, co hrála jeho maminku. Druhou vydařenou povídkou byla Lekce. Třecí plochy umělce a jeho múzy jiskřily jedna báseň. Nejhorší byl Život bez Zoe, pohádkový kýč a nesourodost propojení arabského prince s NYC. ()

Klajnik

Tři vztahové povídky z prostředí New Yorku od třech výrazných filmařů své doby. Všechny tři mě bavily, i když každá je jiná. Scorseseho první je o mezilidském zneužívání - o etablovaném malíři, jehož tvůrčí síly vybuzují turbulentní milenecké vztahy. Coppolova druhá vykresluje NYC jako poněkud kouzelné a roztodivné místo z pohledu výřečné malé holky z vyšší třídy. Woodyho třetí je zase velmi humoristická a jejím protagonistou je malý neurotický Žid, který nemá vyřešený vztah s vlastní matkou, která ho furt peskuje a vypráví na potkání lidem, jak se jako malej počůrával. ()

Rýža

Velmi těžko hodnotit nekonzistentní dílo, kde něco se líbilo hodně a jiné naopak vůbec. Ale dobrá, zahrajem si na školu. Scorsese výborný, tohle můžu, 85%; Coppola příšerný - ne snad jeho vinou, ale ten scénář je prostě debilní a po těch rozmazlenejch zbohatlickejch fraccích jsem měla chuť házet svou těžkou punkovou obuv s ocelovou špičkou - 45%; Allen, kterého naopak moc nemusim, byl ale vtipný a v souboji téhle trojky jednoznačně nejlepší - 90%. Podtrženo sečteno něco přes sedmdesát, takže za čtyři. ()

Sunny.69

Za Allena strhávám hvězdu. Kdyby série nebyla zakončena klasickým příběhem o zakomplexovaném muži ve středním věku, rozhodně by si jich to zasloužilo pět. První dva byly totiž perfektní! ()

andio

Scorseseho začátek byl úplně o ničem, fakt jsem se u toho nudil a čekal jsem na další filmík, tentokrát od Coppoli. No ježišmarja, to jsem fakt netušil, co z toho druhýho nakonec bude. Takovou píčovinu jsem neviděl léta. Jsem myslel, že se u toho podřežu. Jak může někdo, kdo natočil takovou klasiku jako Kmotra, vyblejt takovouhle hovadinu a ještě se nestydět to ukázat lidem, to nepochopim. Naštěstí byl na konci ten výbornej Woody Allen u kterýho jsem se fakt pobavil a celou tuhle slátaninu navrátil aspoň trošičku nad odpad. Dohromady bohužel 3/10 ()

crozet

Woodyho dílně postačí opakovat svůj model do zblbnutí a úspěch má zaručen; navíc ostatní dvě poněkud kulhající povídky vytahuje vzhůru. ()

Gastovski

Scorseseho povídka je průměrná, nic převratného jsem v ní nezaznamenal, co by stálo za úvahu. Coppolova povídka byla opravdu nejhorší - jakoby to bylo točený na zakázku devítiletým děckem / holkou, které k tomu ještě dalo k dispozici svůj scénář. A nakonec to nejlepší: Allenova povídka. Celkem slušná zábava v kombinaci se zajímavým nápadem nanebevzetí jeho matky. Celkový dojem z filmu je však velmi slabý. ()

arthur.22

Z prvních dvou povídek mě bohužel nadchly jen první minuty (Scorsese – detailní seznámení s ateliérem; Coppola – pohádka o flétně). Scorseseho demonstrace toho, že u dobrého umělce je třeba počítat s tím, že bude magor, je celkem smysluplná, ale téma je to obehrané a v tomto podání poněkud nudí (uznávám, že vizuální stránka se povedla). Coppola na můj vkus moc cukruje a stejně jako v prvním případě je to chvíli zábava, ale pak se to nějak zvrtne do pohádky o tom, že všechno vždycky dobře dopadne, jen je potřeba mít na letenku (což je možná pravda, ale proč to tak natahovat). Zařazení Allenova kousku na poslední místo bylo více než prozíravé. Příběh muže ve středních letech, jemuž ničí život přehnaná starostlivost jeho matky, je ve Woodyho podání dostatečnou satisfakcí. Obrovská hlava matky vznášející se nad Manhattanem a zástupy jejích fanoušků, kteří sledují každý Sheldonův krok, rozhodně stojí za to, aby si člověk počkal! ()

Galahad

Přiznám se, že jsem se na film díval hlavně kvůli Woodymu, nicméně první povídka byla skvělá hlavně díky Noltemu a Arquettové, druhou jsem moc nepobral, možná jsem se moc nesnažil :-) No a Woody to byla fantazie na téma starostlivé maminky, originálněji to snad ani nešlo, vynikající byla scéna kdy celá ulice ukazovala k nebi fotky svých ratolestí... ()

bender666

Poslední povídka od Allena se mi líbila nejvíc, ve srovnání s ostatními. I první povídka od Scorseseho nebyla špatná, ale prostřední by tam ani nemusela být vůbec. ()