Když se Brad Sloan (Ben Stiller) v této hořkosladké komedii rozhodne vzít svého syna na výlet po vysokých školách na východním pobřeží, aby mu ulehčil rozhodování při výběru univerzity, utrpí velké šrámy na svém sebevědomí. Přestože si Brad vybudoval uspokojivou kariéru i pohodlný život na předměstí Sacramenta, kde žije se svou laskavou ženou Melanií a jejich hudebně nadaným synem Troyem, na univerzitě si v dobách své největší slávy představoval budoucnost poněkud jinak. Zatímco Troye provází po okolí Bostonu, kde sám studoval, je přinucen porovnat svůj dosavadní život s úspěchy čtyř nejlepších kamarádů z mládí – hollywoodské hvězdy, zakladatele hedgeového fondu, podnikatele v oblasti moderních technologií a bestselerového spisovatele. Jak si tak představuje jejich bohaté a okouzlující životy, přemítá nad tím, zda už se sám ocitl za zenitem. Poté, co jej však okolnosti donutí znovu přijít se svými někdejšími přáteli do kontaktu, klade si otázku, zda v životě skutečně selhal, nebo je - alespoň v určitém ohledu - tím nejúspěšnějším z nich. (HBO Europe)

stephano

Klasická nezávislárna, která ale postrádá výraznější wow moment, nebo aspoň něco co by film pozvedlo z vod těchto mnohdy nudných filmů. Příběh je ze života (a to až podezřele hodně), bohužel v normálním životě se toho zas tak moc neděje. A ano, po shlédnutí Brad's Status si možné řeknete, že vlastně o nic nejde a že se vlastně nemáme tak zle. (Zvláště, když žijeme v USA, ve velkym baráku a řešíme jestli pude syn na Harward nebo ne) ()

Tominni

Bradův život, hořkosladký příběh (nebo spíše zamyšlení) Brada nad svým životem. Při příležitosti výběru vysoké školy svého syna absolvují společně cestu, kde Brad hodně bilancuje, někdy závidí. Ty myšlenky asi napadají řadu lidí, šlo něco udělat lépe, proč to jiní dotáhli dál, ale je opravdu si na co stěžovat? Za mě milé, hořkosladké překvapení. ()

Cerebrum

Depresivní věc, kterou táhne nahoru především uvěřitelnost obou protagonistů a ty naprosto skutečné momenty trapnosti mezi otcem a synem, které snad každý zná (a mnozí i z obou stran :)). Jen si je třeba uvědomit tu hořkou myšlenku, že i v orchestru máme sólisty, kteří aby vynikly musí vyšplhat po smyčcích orchestřích pěšáků. Stejně tak i ty dvě altruistické idealistky :) Takže je to v podstatě taková bezvýchodná sonda (i) do (mojí) duše. ()

zdenzo

3* Spis 2,9. Namet o krizi stredniho veku, ktera exploduje na ceste se synem muze fungovat. Zvlast pokud se jedna o americkou nezavislou tvorbu. Zanr jiz par legend vytvoril - Ztraceno v prekladu, Americka krasa ci Bokovka, jenze tady vse zacina a konci na spatnem scenari a slabych hereckych vykonech. Ac Stillera od W.Mittyho zeru, tady chemie divak-hlavni hrdina vubec nefunguje. ()

wick

Skvělé drama..s nejlepším výkonem Bena S. v jeho kariéře. Chápu ale, že pro svou melancholickou pomalost založenou na hercích, scénáři a přemýšlení o životě není pro každého, zejména puberťáky, kteří čekají v každém filmu alespoň jednu mrtvolu. Pro mě jeden ze tří nejlepších filmů 2017. ()

bonovox

Film o kríze stredného veku muža ktorý sa zamýšľa nad svojim životom z pohľadu úspechov jeho priateľov. Výborný Stiller sa do týchto úloh perfektne hodí. ()

brasek

Nudný a nezaujímavý snímok, prakticky o ničom. Pointe rozumie maximálne Mike White, v jednej osobe scenárista a režisér. ()

Dawe2

Téměř hodina a půl dlouhé fňukání dospělého chlapa o tom, že mu svět neleží u nohou a že jsou jiný bohatší a úspěšnější, aby si na konci uvědomil co má a kde to má... To ne, to není nic pro mě. Nedokázal jsem dokoukat ani po nahlédnutí do dalších částí filmu. Nevím kde je tam komedie, nenašel jsem ji. 1* za herectví, zahrané je to celkem dobře, hlavně syn je uvěřitelný. Otec celkem také, ale je nezajímavý, nedokázal jsem se s ním sžít a sympatizovat, nerozumněl jsem mu, tudíž nezáživný film. ()

filmajstr

Naprosto obyčejný snímek o chlápkovi, který nahlas pronáší myšlenky, o kterých mnoho z nás ze studu pomlčí. Perfektní minimalistické herectví Bena Stillera a Austina Abramse a skvěle napsané dialogy spolu s chameleonskou kamerou Xaviera Grobeta (přecházející od ruční kamery po snové stabilizované záběry a zase zpět) činí z tohoto nenápadného snímku melancholickou, ale nikoliv depresivní záležitost. Film začne vcelku nenápadně a stejně tak i skončí, onen konec je však velmi silný a neždímá z diváka slzy násilím - u mě to šlo samo. Poctivé 4 hvězdy. ()

ostre_pero

Postava otca ako stvorená pre Stillera, našiel sa v nej. Jedna hviezda je pre neho, druhá pre prekvapujúco dobré spracovanie (na americké pomery), tretia za atmosféru a štvrtá pre režiséra a scenáristu, ktorý nechal film citlivo plynúť bez jediného rušivého momentu. ()

NikiVai

Celkem zajímavá myšlenková sonda do duše muže zažívajícího krizi středního věku. Ben byl super, jen v ty okamžiky, kdy byl zamyšlený mi přišel spíš jak vyšinutý :)))) ()

Pierre95

Bena Stillera mám rád i jeho vážné role, ale tuto docela dobrou jednohubku jsem bohužel nějak nemohl strávit. Místy to pro mě bylo až moc deprimující. Jednou ok, podruhé to už vidět nemusím. ()

Fidinka

Já jsem se na tento film začala koukat s nadšením, hlavně s vědomím recenzí. Postupně nadšení opadalo. Nevím, proč se za každou cenu porovnávat. Vše se točí okolo toho, že Ben nedostal pozvánku na oslavu a svatbu. Tohle skutečně muži řeší ? proč je někdo nepozval na večírek. Film nikam nesměřoval, byl místy i lyrický. Do konce jsem se dívala jen, abych se dozvěděla, jak dopadly pohovory. Za chvilku budu mít doma teenegera, snad proto se moje pozornost soustředila na syna. Pořád sluchátka na uších. Slovo řekne jen sem tam. Jakoby vůbec nebyl mezi otcem a synem vztah. Nakonec se však ukázalo, že byl. Na film se rozhodně podruhé nepodívám. Jednou to stačilo. ()

Lvísrdce

Zcela jsem se minul s hlavním hrdinou. Utápět se v chmurných myšlenkách, že jsem to nikam nedotáhl a že tenhle spolužák je slavný a tenhle je bohatý, mi přijde jako o ničem. ()